Šta je novo?

Banka Poštanska Štedionica (bivša MTS Banka) (2024)

Jedino ako se nešto šteluju zbog neke norme da postignu kliring naloge, mada je nebulozno, jer su troškovi isti (po tarifi nbs je nalog 4 dinara).
 
@Violet džabe, dokle god svi 360 računi ne postanu računi 200, svaka transakcija se vodi kao eksterna sa 200 na 360 i obrnuto.
Paradoksalno - jedna Banka a dva Jib-a: 200 i 360

Mada meni lično i odgovara da se 360 računi i dalje ponašaju kao zasebni, sve što se tiče 360 je nasleđeno od MTS banke ( aplikacija posebno ).

Mobi BPŠ za račune 200 bukvalno pravila deca na času opšte-tehničkog obrazovanja.
 
jednom će doći do stapanja i onda smo ga ugasili
ima da pucaju serveri samo tako
 
Mobilne aplikacije bivše MTS banke i banke PŠ nisu uporedive, jer je ova druga očajna. Kod mene na telefonu stoje jedna pored druge, ikonice liče, ali srećom nikakve druge sličnosti među njima nema.
 
Slažem se, zato imam samo Homebanking, jer je neuporedivo stabilniji i na telefonu mogu da se ulogujem preko Via browser-a, tj. meni čak i odgovara taj osnovni HTML. Aplikacija je podložna netipičnim greškama, što se i juče videlo na delu:

S druge strane, u slučaju integracije, mišljenja sam da je za eBanking potreban samo redizajn i formatiranje za telefone, na način kao što su imali stari Google Sites, a da se samo mobilna aplikacija preuzme od mts banke.
 
stigla mi je master kartica, još je ružnija uživo nego na slici. bilo kakvu pozadinu da su skinuli za gugla bolje bi bilo
aktivira se prvo preko aplikacije i onda na bankomatu
 
  • Like
Reagovanja: uji
Uplatio u banci poštanske štedionice ali nije leglo za par minuta nego za nešto manje od 3 sata. No dobro, šta da se radi.
Više puta sam uplaćivao u poštanskoj štedionici i par puta mi se desila da nisam jos izašao iz iste a već je stigao sms sa prilivom. Moguće da nešto menjaju u sistemu i da zato nije prošla odmah.
 
Jedno pitanje Master kartica bivse mts mi istice iduci mesec da li cemi novu poslati na kucnu adresu ili u najblizu fijalu?
 

Prilozi

  • Screenshot_20240418_124243_edit_16936365544319.jpg
    Screenshot_20240418_124243_edit_16936365544319.jpg
    83.6 KB · Pregleda: 100
  • Screenshot_20240418_124314.jpg
    Screenshot_20240418_124314.jpg
    88.6 KB · Pregleda: 100
Pre nekoliko meseci otvorila sam Račun plus. Mislila sam da ću moći da ga koristim i za devizna plaćanja poput Intesa internet ili Visa internet računa PŠ. Sada gledam cenovnik i vidim da se za devizna plaćanja naplaćuje provizija, pa to otpada. Kolika je provizija ako hoću da prenesem recimo 20-50 € na devizni račun u drugoj banci, u našoj zemlji? Pogledala sam i to u cenovniku, ali mi nije baš jasno. Vidim neki minimalni iznos naknade od 1.000 din. tj. 10 €! Zbunio me taj minimalni iznos naknade, čini mi se previsok za male devizne iznose. Bila bih zahvalna ako neko može malo da razjasni oko naknada za devizne prenose na račune u zemlji, izvan banke PŠ.
 
preskupo i mislim da devizna placanja nisu dozvoljena izmedju dva nasa rezidenta.
 
To što si mislila da radiš ne može po našim zakonima. Prenosi u inostranim valutama unutar Srbije mogu da se izvedu samo u specifičnim situacijama (kupovina nekretnine, auta...). Nema veze što su oba računa tvoja. Rešenja za tvoj problem su ili da menjaš u dinare pa da tako prebaciš u drugu banku elektronskim bankarstvom ili da digneš evre na šalteru iz BPŠ i uplatiš ih u Intesu.
 
Pre nekoliko meseci otvorila sam Račun plus. Mislila sam da ću moći da ga koristim i za devizna plaćanja poput Intesa internet ili Visa internet računa PŠ. Sada gledam cenovnik i vidim da se za devizna plaćanja naplaćuje provizija, pa to otpada. Kolika je provizija ako hoću da prenesem recimo 20-50 € na devizni račun u drugoj banci, u našoj zemlji? Pogledala sam i to u cenovniku, ali mi nije baš jasno. Vidim neki minimalni iznos naknade od 1.000 din. tj. 10 €! Zbunio me taj minimalni iznos naknade, čini mi se previsok za male devizne iznose. Bila bih zahvalna ako neko može malo da razjasni oko naknada za devizne prenose na račune u zemlji, izvan banke PŠ.
Intesa internet i Visa internet PŠ su kartice, a ne računi. U zemlji, osim za kupoprodaju nepokretnosti, ne mogu da se vrše devizna plaćanja sa računa na račun.

Daj nam konkretan primer kakvo devizno plaćanje ti treba, da bismo znali na šta misliš. MasterCard od računa plus može da se koristi za plaćanje sa deviznog računa, na isti način kao i Intesa internet i Visa internet PŠ, sa normalnim (ne ovim koje si navela) troškovima.
Nema veze što su oba računa tvoja.
Zapravo, sa svog na svoj račun može da prebaci devize, ali su provizije kao za SWIFT ka inostranstvu.
 
Hvala vam na razjašnjenju, oba računa su moja i mislila sam da se može vršiti prenos u evrima isto kao i u dinarima. Uplate na devizni račun ću obavljati kao i do sada, na blagajni banke. Račun plus ću koristiti samo za dinarske transakcije. Šteta zbog toga, jer sam mislila da smanjim broj računa koje koristim.
 
@Violet nažalost, to je još jedan problem zbog odsustva integracije, te iako 200 i 360 računi pripadaju istoj banci, operativno spajanje nije sprovedeno pa se tretiraju kao različite banke, odnosno, interni prenos deviza između računa u Poštanskoj i bivšoj mts banci nije moguć.
 
Pre nekoliko meseci otvorila sam Račun plus. Mislila sam da ću moći da ga koristim i za devizna plaćanja poput Intesa internet ili Visa internet računa PŠ. Sada gledam cenovnik i vidim da se za devizna plaćanja naplaćuje provizija, pa to otpada.
Hajde da razjasnimo ovo. Plaćanje Masterom, koji si dobila uz Račun plus, nema proviziju za plaćanje u inostranstvu i putem neta. Ako pričamo o plaćanju karticom.
 
Hvala na informaciji, tako sam i ja mislila sve dok nisam pročitala njihov tarifnik. Tamo uz sva devizna plaćanja stoji neki iznos naknade, a ja očigledno ne razlikujem vrste plaćanja. Taman sam dodala Mastercard u Google novčanik, šteta bi bila da se ne koristi u punom obimu. 😂
 
@Violet
Nista se ne brini. Placanja Masterom su bez provizije i u zemlji i u inostranstvu. Te naknade su za druge stvari i nemaju veze sa karticom. Kod ino placanja najbolje je da imas evre na racunu a placanja da budu u lokalnoj valuti (Master ce da radi konverziju iz lokalne valute u evro po ok kursu). Proviziju mozes da imas jedino ako dizes novac na bankomatu druge banke u zemlji ili u inostranstvu.
 
Hvala na informaciji, tako sam i ja mislila sve dok nisam pročitala njihov tarifnik. Tamo uz sva devizna plaćanja stoji neki iznos naknade, a ja očigledno ne razlikujem vrste plaćanja. Taman sam dodala Mastercard u Google novčanik, šteta bi bila da se ne koristi u punom obimu. 😂
Ne razlikujes vrste placanja. Nemas ama bas nikakvu proviziju.
 
Koji se datum transakcije gleda kod naplate održavanja računa plus tj. ukoliko je nešto plaćeno karticom recimo 27. maja, a 1. juna promenilo status iz "na čekanju" u "izvršeno", naplaćuju li održavanje za jun?
 
Ako se nije nešto promenilo, bio je datum knjiženja (izvršeno). Što je nezgodno jer na taj datum korisnik ne može da utiče.
 
@Poolmaker nemas provizije prilikom online prenosenja novca i placanja.
Sifra placanja je 289 - transakcija po nalogu gradjana. Tu sifru koristis kad prebacujes novac bilo kome (bilo koja banka).
Cak i kad placas neku uslugu unosis sifru 289 ukoliko nije drugacije naglaseno.
Ovo je za sve banke e sad neke imaju proviziju 10-30 din, u tvom slucaju je besplatno za obe banke.
 
Nazad
Vrh Dno