Šta je novo?

Banka Intesa

Mogu sa kreditnom podići keš na bankomatu I ukoliko vratim do 10. neće biti nikakve kamate?

Ja jos podneo zahtev za dozvoljeni minus, mislio da su kamate samo ako se ne vrati minus za odredjen period, inace da nema kamate... tek sad shvatam da je ovo žešće njesra. Ne vidim zašto bi neko koristio dozvoljeni minus ukoliko se toliko kamatira na dnevnom nivou.
Jer velika vecina ne zna da je kamata preko 35% i ne ume da se obuzda. Pa se zadese u "vrzinom kolu" iz kog ne mogu da se iscupaju. A ne znaju da postoje jeftiniji izvori zaduzivanja...
 
Dozvoljeni minus je meni odlična stvar ako znaš da se kontrolišeš :) Ako nemaš trenutno na računu, a nešto zatreba odeš u dozvoljeni minus pa pokriješ sledećom uplatom/platom.
To mi više za da se nadje, dok je naravno Master kreditna za veće stvari 👍
Kad dodje do greske, kradje debitne, mozes otici u minus i greska je tvoja.
Nije to pametno imati mao opciju.
 
Dozvoljeni minus je meni odlična stvar ako znaš da se kontrolišeš :) Ako nemaš trenutno na računu, a nešto zatreba odeš u dozvoljeni minus pa pokriješ sledećom uplatom/platom.
To mi više za da se nadje, dok je naravno Master kreditna za veće stvari 👍
Bolje je platiti master karticom koja ima i manju kamatu, a i grace period 40 dana. Ako se uplati od sledece plate, do 10. sledeceg meseca, nema kamate. Kamata na dinarski dozvoljeni minus je 30% godisnje, odnosno 2.5% mesecno.
 
Hvala puno svima...
Sad je pitanje da li mogu sam da isključim dozvoljeni minus ili trebam otici u filijalu?
 
Имам проблем да направим виртуелну картицу. "Интерна серверска грешка".
 
Da ali za tu "pozajmicu" od dozvoljenog minusa dok ne legne plata ti plaćaš kamatu svakog dana dugovanja, dok ne legne plata. Na MC kreditnoj ne plaćaš ništa ako pokriješ "pozajmicu" do 10og. Ovo sve naravno igra ukoliko ti ne treba živi keš, ako plaćaš karticom. Ne znam za podizanje sa kreditne, još mi se nije desila situacija da je to jedina opcija, platim kreditnom karticom to za šta nemam do plate pa pokrijem kad legne.
 
Obajsnjeno 5 postova iznad kako ide sa dizanjem sa kreditne.
 
Danas sam preuzeo novi MC Gold, broj kartice ostaje isti, kao i PIN... Naravno, CVV je novi.

Inace, nisam uspjeo da je dodam u Google Wallet, moguce da moram prvo da je negdje ubacim u POS (ili ATM) i izvrsim placanje.
 
Nazad
Vrh Dno