Šta je novo?

Ban..

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Webb

Slavan
Učlanjen(a)
29.11.2009
Poruke
1,870
Poena
265
Par stvar.

prvo ban od 7 dana dobijem za nista.. "ako je rec zajebao u recenici "Zajebali su se nesto opasno,.... " zasluzuje 7 dana bana mozete opet da me banute nije problem.

Drugo ban sistem totalno nije prikazan. Umesto da mi izadje lepo "banovan si zbog toga i toga toliko i toliko" ja dobijem ovo na slici.. Na sve sto zbunjen sta se desava napravvim drugi nalog da postavim pitanje sta je sa mojim nalogom. Dobijem ban i na taj nalog jer ne mogu da se prave dupli nalozi pa opet ne mogu da vidim sta je problem.. E tak sad nakon 7 dana kad je isteko ban ja vidim sta je problmatika i zasto sam dobio isti..

Ja razumem i pravila i trud admina da sve bude kako treba posto sam bio admin ozbiljnog foruma ali banovanje clanova koji su tu 15 godina zbog ovakih gluposti je apsolutno preterivanje.
Screenshot_4.jpg
 
Koliko vidim, nisi dobio ban na tom nalogu, već automatski discourage u trajanju od 7 dana. Nisi dobio samo zbog te poruke, već si nakupio poene za automatski discourage.
 
E taj "discourage" vam je gori i od bana...
ko li ga je samo smislio... :rolleyes:
 
Rekao bih da je discourage zamena za temp ban. Mislim da ide gradacijski: poeni, 7 dana discourage, još poena, 30 dana discourage, još poena - trajni ban.

ko li ga je samo smislio... :rolleyes:
Neko od tvoraca Xenfora, ko god da je.
 
I iskreno, zloupotrebljava ili se ne koristi propisno ovde. Mora da ima neki drugi oblik i odlaganje discourage-a, jer ovaj automatski oblik ne radi baš u svojstvu za koji je namenjen.

Poenta je da reguliše one baš nedokazne korisnike koji su baš smarači i da ih spusti na zemlju, a ovako kako se koristi sada samo tripuje ljude koji nakupe poene bez ikakvog objašnjenja.
 
Sada sam pogledao za svoj nalog i ja sam (kao i drugi) prikupio tih poena, mislim da je fer da se vremenom to briše.
 

Prilozi

  • EaseUS_2023_11_30_16_40_37.png
    EaseUS_2023_11_30_16_40_37.png
    80.9 KB · Pregleda: 216
Hoces da mi kazes da se bodovi ne brisu nikad i da upozoranje od pre 11 godine utice na moj ban od pre 7 dana ?
Ako je tako onda ...
 

Prilozi

  • 1701358993098.png
    1701358993098.png
    25.8 KB · Pregleda: 216
Sada sam pogledao za svoj nalog i ja sam (kao i drugi) prikupio tih poena, mislim da je fer da se vremenom to briše.
Slažem se sa tobom, trebalo bi da ističu nakon određenog vremena.
Hoces da mi kazes da se bodovi ne brisu nikad i da upozoranje od pre 13 godine utice na moj ban od pre 7 dana ?
Ako je tako onda ...
(Neki) stari poeni, od pre Xenfora, se ne brišu. Nakon migracije u Xenforo, podešeno je vreme isticanja poena i to radi. Ali da, tvoji poeni od ranije su uticali na to da dobiješ automatski discourage.
 
Znaci dobio 2 poena za trazenje vaucera a onda jos 2 jer sam napisao zaeb.
Jel ovo neko trenira strogocu?
Pa neka implementiraju skriptu koja stare dobre srpske psovke i lepe reci predstavi *
 
I iskreno, zloupotrebljava ili se ne koristi propisno ovde
Zasto pises ovakve gluposti.... zasto....

@Webb:



@Oswajac :

Obavezna pravila:

Ograničite upotrebu prekomernog vulgarnog jezika.
Preterana upotreba nepristojnog izražavanja biće moderisana. Ukoliko psovkama pokušavate da ispuinite prazninu u vašem rečniku, kupite gramatiku, Vujakliju ili počnite više vremena da trošite na knjige umesto na forum. Takođe zahtevamo da izostavite grub ili uvredljiv jezik iz naslova teme. Ljudi čitaju Benchmark na poslu, i iako su vulgarizmi sastavni deo našeg šarolikog jezika, hajde da pokušamo da ga držimo podalje od foruma i da komunikacija bude civilizovana. Ocene da su psovke deo našeg svakodnevnog govora i da, samim tim, nije strašno koristiti ih ne prihvatamo, to se odnosi i na raznorazne vešte skarćenice poput "krastavac", "jbga", "đoka" i slično koje nisu dozvoljene.

Necemo implementirati nista. Ako nisi sposoban za kulturnu komunikaciju na forumu, nemoj komunicirati.
 
Znaci dobio 2 poena za trazenje vaucera a onda jos 2 jer sam napisao zaeb.
Jel ovo neko trenira strogocu?
Pa neka implementiraju skriptu koja stare dobre srpske psovke i lepe reci predstavi *

Napisao si "Znam da nije u skladu sa pravilima, ali...". Svesno si prekršio pravila, ignorisao upozorenje u nazivu teme, a onda se buniš? :)

Ovo nije tema o tebi. Nisam ti ja dao poene, ali slažem se sa modom/adminom koji je to uradio.

Za psovke svakako idu poeni, jer komunikacija u svakom trenutku mora biti pristojna. Ovaj forum čitaju svi uzrasti, uključujući i maloletna lica.

Ova poruka i prestajem sa kuckanjem u temi (čovek je dobio odgovor), pa nek' se obriše ponovo... Ali ću samo da kažem da je veoma nepristojno brisati tuđu poruku koja odgovara sa kontra-argumentom uz dokaz da prethodna tvrdnja nije tačna.

Citiram tvrdnju koja nije tačna.
Nisam ja obrisao poruku. Da pojasnim: poeni ističu za prekršaje za koje je admin zamislio da ističu. Ranije, pre Xenfora, postojao je bag zbog koga poeni nisu isticali. Ni ja, a ni bilo koji mod na Benchu ne može da utiče na to, niti se išta pita.
 
Zasto pises ovakve gluposti.... zasto....
Loše je podešeno za ovaj forum ako želiš iskreno.

Samo sam ja nabasao na ovakve teme u kojoj smo ihaha puta, a ko zna koliko vi (admini i modovi).

Zato kažem da se zloupotrebljava i nonstop jedno te isto jer to čudo više targetira regularne korisnike nego prave prestupnike koji efektivno ometaju rad foruma.


Nisam ja obrisao poruku. Da pojasnim: poeni ističu za prekršaje za koje je admin zamislio da ističu. Ni ja, a ni bilo koji mod na Benchu ne može da utiče na to, niti se išta pita.
Ok, hvala. Ali rekoh ipak da ne ističe sve i kao što Duke-u odgovorih, loše je podešen taj deo oko discourage-a.
 
Loše je podešeno za ovaj forum ako želiš iskreno.

Samo sam ja nabasao na ovakve teme u kojoj smo ihaha puta, a ko zna koliko vi (admini i modovi).

Zato kažem da se zloupotrebljava i nonstop jedno te isto jer to čudo više targetira regularne korisnike nego prave prestupnike koji efektivno ometaju rad foruma.

Ok, hvala. Ali rekoh ipak da ne ističe sve i kao što Duke-u odgovorih, loše je podešen taj deo oko discourage-a.

Evo i tebi direktran link, posto si ocigledno promasio u prethodnim postovima:




Nema zloupotrebe niti je iko ostecen, odnosno normalni ucesnici koji se drze par jednostavnih pravila nemaju problema.
Sistem odlicno radi jer nam ekstremno stedi najdragoceniji resurs: vreme.
A vi ne vidite te ustede vec samo "zrtve", gde vecina istih misli da su iznad pravila.
Sve je lepo objasnjeno i napisano i ne trazi se nista vise osim normalne, kulturne komunikacije.

Dobar primer je upravo Ananas tema:
Lepo pisu u pravilima osnovna nacela, lepo pise u naslovu teme sta se ne sme,lepo su modovi molili nemojte i opet su gruvale psovke i gomila "kontra naslovnih" zahteva.
Tek kada sam uleteo u temu i delio barazno poene i banove, vise se ni jedna psovka nije pojavila.
Par clanova je svesno islo na poene pokusavajuci se da se ogrebe za neki ekstra BF kupon. Ocigledno su mislili da je tako isplativo.
I to je uvek tako kada imamo neku vecu interesantnu temu - uvek eskalira -> seca knezova -> mir boziji.
I uvek, ali uvek sledi - sistem ne valja, dole modovi, fasisti, sve na lomacu itd itd...

Nije savrseno niti ce ikada biti ,ali u odnosu na ranije ovo je dobro sto se tice mod alata i automatizacije.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno