Šta je novo?

Anbernic konzole

O kojoj konzoli je reč? Ja sam lepio na RG35xx i RG35xx Plus. Mora da bude malo kraće, jer su ivice ekrana zaobljene i staklo ih ne prekriva najbolje. Moraš što preciznije da iscentriraš staklo, inače se neće sa svih strana ravnomerno zalepiti.
Ja sam prvi put u zivotu lepio tu foliju na bilo koji ekran. Nisam disao :D Uspeo sam sasvim lepo da je postavim, gotovo da se i ne primeti, al mi je ostala jedna tackica (baloncic) koji nisam uspeo da eliminisem. Minijaturan je, smetao mi je kad sam video da je ostao, al posle ga i ne primetim.
Nego @Corvus Corax ako sam dobro razumeo posedujes mnoge konzolice!? Zbog cega, sta te tera da kupujes vise modela? Kakve se razlike mogu doziveti izmedju razlicitih modela?
 
Evo neko je probao da promeni pecurkice i pogledajte rezultate :) Nije sjajno ali je promena na bolje za 15-20e, pa ne vredi mnogo :)

 
Nego @Corvus Corax ako sam dobro razumeo posedujes mnoge konzolice!? Zbog cega, sta te tera da kupujes vise modela? Kakve se razlike mogu doziveti izmedju razlicitih modela?
Kolekcionarstvo. Kada je reč o emulator konzolama, njih nemam puno, ali volim da probam šta koja nudi i onda po neku zadržim. Imam Steam Deck, ali, recimo, praktičnije je igrati Gameboy igre ili na originalnom hardveru ili na kompaktnoj, džepnoj emulator konzoli.
Evo neko je probao da promeni pecurkice i pogledajte rezultate :) Nije sjajno ali je promena na bolje za 15-20e, pa ne vredi mnogo
Meni je glavna prednost što su upotrebili standardne Switch analoge, pa se mogu lako i jeftino zameniti ukoliko se javi drift. Nisam ni očekivao unapređenje, ali mi je drago da je neko to precizno testirao i rešio tu nedoumicu. 😄
 
Na mojim retro handheldima teško da će se javiti drift, jednostavno ne vidim da ću ih koristiti dovoljno dugo da se to dogodi a i analogi nisu udobni pa sve što može i treba preko D-pad igram tako.
 
Ja se lomim izmedju rg35xxH (obicnu imam) i trimui smart pro 😀 na ovim vecim rasprodajama na aliex moze da se uzme za ispod 50 dolara, sto je odlicna cena.
 
Meni je glavna prednost što su upotrebili standardne Switch analoge, pa se mogu lako i jeftino zameniti ukoliko se javi drift. Nisam ni očekivao unapređenje, ali mi je drago da je neko to precizno testirao i rešio tu nedoumicu. 😄
Jos je lepsa cinjenica posto hall effect nema neki superiorni rezultat, obicne pecurke su samo po par evra ako treba da se zamene.
Ne znam da li se neko razume. Jel moze softverski da se resi nekim apdejtom ta agresivna kalibracija pecurki?
Ili je to kalibrisano na samim pecurkama.

Mene vise brine baterija. Ima ih i sada da se naruce i nisu ni skupe, ali je isporuka fazon po 150 dolara sa Alija.
Mozda je bolja situacija sa Ebay-a, nisam gledao.
Zato mi se svidela ona SF2000 konzolica, jer koristi 18650 bateriju. Steta sto je sve osim ekrana na njoj krsh i lom.
 
A jel mora svaki najnoviji stock OS da se skida kompletan sa NETa, pa flesuje na karticu ili negde na konzoli posti opcija da se ukljuci update? I kad se skine (ako mora putem kompa) najnoviji OS jel na njemu ostane isti spisak igrica koje su i na starijoj verziji ili se i on modifikuje?
 
Dok ne naprave funkcionalan OTA sistem, nažalost mora da se skida FW sa neta i flešuje.
Da se ne bi mučio sa igrama, razdvoji igre i OS na dve različite kartice, tako da flešuješ samo OS karticu kada izađe update.
 
A jel mora svaki najnoviji stock OS da se skida kompletan sa NETa, pa flesuje na karticu ili negde na konzoli posti opcija da se ukljuci update? I kad se skine (ako mora putem kompa) najnoviji OS jel na njemu ostane isti spisak igrica koje su i na starijoj verziji ili se i on modifikuje?
Nazalost mora, ili da predjes na cbepx-me koji nudi skripte pa se one kopiraju i apdejtuje sistem a da ne oraš opet da kopiraš igre ako ti je sve na jednoj kartici.
 
Nazad
Vrh Dno