Šta je novo?

Amd ati XFX RX 580 8 gb problem bios

Demetras1993

Zapažen
Učlanjen(a)
25.02.2024
Poruke
3
Poena
1
Da li se neko iz grupe bavi grafickim karticama, ptoblem je u vezi update biosa. upitanju je XFX RX 580 graficka 8 gb koja je radila normalno u kompu koriscenom za svakodnevne aktovnosti, igrice guglanje yt i to... nakon nekog lagovanja u igricama, nestrucnim licem je update bios ibuubacen je neodgovstajuci bios, (ubacen je onaj silent mod za rudarenje...) graficka poseduje dual bios, ima onaj mali swotch za prebacivanje, ali je sad na oba biosa isti bios za rudarenje. Svaka pomoc dobrodosla... 🫣

Ili ako neko radi privatno, nek me kontaktira
 

Prilozi

  • 20240225_131430.jpg
    20240225_131430.jpg
    189.8 KB · Pregleda: 13
  • 20240225_131440.jpg
    20240225_131440.jpg
    205 KB · Pregleda: 11
  • 20240225_131448.jpg
    20240225_131448.jpg
    221.1 KB · Pregleda: 12
  • 20240225_131436.jpg
    20240225_131436.jpg
    244.9 KB · Pregleda: 13
Nosi u neki lokalni servis, ako nisi nikad to radio ...mada, jednostavno je i imas miliion video YT "korak po korak" BIOS update RX580 !
 
Imas na Techpowerup uputstvo i gomilu izvucenih BIOS-a, bitno je da pogodis pravilno verziju kartice (bitna je memorija odnosno cip i jos par stvari) a moze da se flesuje na milion nacina.

Ja sam sklanjao kod sebe miner BIOS sa RX470 i nije neka filozofija ali zahteva da bar malo razumes sta radis i sta gledas.
 
Nisam napisao da je procesor Ryzen 5 1600, nema integrisanu, tako da ne mogu nikako da pristupim slici na racunaru. Potrebno mi je ako moze neko i zeli da pomogne, da odradimo to ko ima integrisanu grafu i slobodan pci e slot za ovu moju pa da se flashuje, ili neko drugoo resenje ko ima ? :) Ili neko da radi to privatno po nekoj okej ceni, da donesem grafu... Iz obrenovca sam pa moze okolina, bg lazarevac ub i tako to .. :)
 
Ne treba ti integrisana, bitno je da imas jos jedan slot na maticnoj (PCIe) i bilo kakvu drugu graficku ako vec nemas integrisanu da bi mogao da pokrenes racunar i vidis sta radis.

Ako se ne snadjes ili se ne javi neko ko je blizu pa moze da je preuzme fizicki, mozes da posaljes meni pa cu ja da ti flesujem BIOS.
 
Ne treba ti integrisana, bitno je da imas jos jedan slot na maticnoj (PCIe) i bilo kakvu drugu graficku ako vec nemas integrisanu da bi mogao da pokrenes racunar i vidis sta radis.

Ako se ne snadjes ili se ne javi neko ko je blizu pa moze da je preuzme fizicki, mozes da posaljes meni pa cu ja da ti flesujem BIOS.
A 320 m k asus maticna ploca nazalost ima samo pciexpres slot za grafu.. pogledacu dal mogu da sredim sitra negde u okolini... ako ne nadjem nista zovem te da se dogovorimo
 
Da ne otvaram novu temu,dok nisam apdejtovao bios na msi b450,vent je u adrenalin software_u radio skoro pa uvek,posle apdejta biosa u windows i izbacuje gressku kako verzija nije dobra.DDU deinstall pa install istu tu verziju i od tada vent pali samo u igricama...isao sam na wattman da stalno radi.Kako da.vratim na predjasnje stanje ? Da vent radi stalno bez custom podesavanja ?
 
Pa tako i treba da radi, samo preko 40-50c. ispod toga nema nikakav efekat. BIOS na ploči nema ništa sa tim.
1711091809131.png
Ako baš moraš, probaj sa Aftreburner-om.
 
Nazad
Vrh Dno