Šta je novo?

Age of Wonders III

kartelusm

Cenjen
Učlanjen(a)
31.07.2009
Poruke
972
Poena
195
Age of Wonders III is a high fantasy game in which the player assumes the role of a political-military leader. Gameplay is chiefly concerned with exploration, resource and infrastructure management, and defeating your opponents in battle, though diplomacy does figure in; one major game option in previous games in the series is whether or not more than one player can achieve victory by means of an alliance. As in the case of the first game in the series, Age of Wonders III offers a campaign playable from two sides, the human-centric Commonwealth Empire and the Court of the High Elves. Single-player scenarios, online multiplayer, random map generation, and an extensive map editor will offer a variety of gameplay experiences.
There will be six races available for play: humans, draconians, high elves, dwarves, orcs, and goblins. These are notably fewer than the races available in earlier Age of Wonder games, though it has been implied that some of the initially excluded races may be included in later expansion packs. Unlike the previous games, the player's alignment is based not on race, but rather the player's actions and the cultures the player absorbs into their empire. As in Age of Wonders II, players will have domains, areas of influence in which the leader character can make use of his magical abilities; in this third game, however, domains will also affect diplomacy and income.
The graphics of Age of Wonders III will be presented in 3D instead of the isometric view the series has utilized up to this point.
Age of Wonders III is a turn-based strategy game. Units have a limited number of movement points that are restored at the beginning of each new turn. In past games, there have been two modes of turn system - simultaneous, in which players can move their units all at once in the same turn, and classic, in which players take their turns in a predetermined order.

Mesece sam proveo uz Age of Wonders II i Shadow Magic. Meni licno su te igre bile sa klasu bolje od bilo koje iz HoMM serijala. Release date je 31. mart.

http://ageofwonders.com/about-age-of-wonders-iii/
 
Poslednja izmena:
A ti od IGNa dobre reviewe PC ekskluziva očekuješ?

Evo šta čuveni TB o igri ima da kaže, očaran je njome:
 
Nisam jos gledao sta TB ima da kaze jer ga I ne volim nesto, ali ovaj IGN review je uzasan. Potenciraju to da je strateski deo lose odradjen I jedini argumenti za to su da se vecina zgrada napravi za 2-3 poteza I da se sve placa iz empire wide novcanika.
Mozda je neko ko ima preko 10 godina I ko je igrao Heroes of Might & Magic 3 trebao da odradi taj review, posto I ta igra ima te "zackoljice" a koliko se secam jako je dobra.
 
Heroes of Might & Magic 3 po meni najbolja potezna srategija svih vremena. A ova ne izgleda loše može da se proba pa ćemo videti...
 
Iskreno obozavao sam prva dva dela, a posto je zestok nedostatak ovakvih igara, kad tad ce se probati, kada izadje po koji patch :)
 
ja sam obozavao dvojku... ali mi se ovde ne svidja kako izgleda u 3D...
 
Ja sam obozavao HoM&M 2 i 3 pa sam posle skontao Age of Wonders II i ako se ne secam bas najbolje gameplay-a znam da sam i na njemu proveo previse vremena... Sto se Age of Wonders-a 3 tice i on mi se veoma dopada.

Ukratko za vas sto vas mrzi da gledate/citate review-ove po netu: Igra je po principu mesavine HoM&M i Civilizacije 5... Na world mapi su gradovi i resursi odradjeni po principu Civilizacije 5 a tuce su po principu HoM&M ali mnogo kompleksnije i mnogo vecih razmera (Npr kada napadate protivnika mozete da ga napdnete sa 7 strana(7 razlicitih armija) u isto vreme tj nisam siguran da li je tacno 7 ili vise,mrsko mi je nesto sada da pogledam ali poenta je ista:) ), takodje su i jedinice mnogo kompleksnije sto se statova tice tako da ce vam trebati malo vremena dok se nacitate u pocetku sta je sta :)


@damirbaj kako mislis ne svidja ti se kako izgleda u 3D o_O


Sto se IGNa tice nije mi jasno kako imaju obraza herojima VI da daju bolju ocen od age of wondersa III ali dobro, mozda je moj ukus cudan pa su mi dosadili posle 2 dana heroji 5 i 6 posto sam imao osecaj kao da su lose savremene kopije heroja 2 i 3:S
 
Poslednja izmena:
pa mislim tako sto je za neke igre 2D ili bar neka mesavina 2D i 3D-a, prava stvar...
 
pa mislim tako sto je za neke igre 2D ili bar neka mesavina 2D i 3D-a, prava stvar...

Meni je sve nesto u glavi da je i Age of Wonders II bio poprilicno 3D, ne znam,davno to bese:)

Ali sto se tice AoW3 od prvog trenutka mi je njihov 3D skroz nekako normalan i opusten..Dok sa druge strane kada sam prvi put igrao HoM&M ne secam se da li 5 ili 6 mnogo mi je bilo tesko da se prilagodim njihovom 3D-u...Moguce da sam se ustvari navikao zbog HoM&M pa mi je ovde 3D skroz okej :trust:
 
AoW II je bio potpuno 2D sa mogucnoscu zuma.
 
Nazad
Vrh Dno