Šta je novo?

Adsl

Ja sam jos pre godinu ili dve rekao da je jedino resenje problema ,dvojnika ,interneta i komunikacija, registrovanje udruznja korisnika telekomunikacionih veza kao i udruzenje za zastitu prava gradjana i korisnika telekomunikacionih veza ,bio to Telekom ili Mobtel( a i svaki sledeci igrac koji bi se pojavio).
Svako od nas bi mogao da povuce 10-50 potpisa x 1000 usera sa Bench-a i ostalih foruma (naravno svi potpisani moraju biti punoletni, roditelji ,prijatelji ,rodbina ,komsije ma neki bi skupili i 200-300 potpisa).
Sa tolikom kolicinom potpisa bi se glatko registrovali ,dobile bi se sigurno i prostorije od drzave a cak i odredjena novcana sredstva.
Svaki podignut proces ili tuzbu ,finansirala bi drzava.
Dok budemo cekali u prazno ,docekacemo samo da vam opadne kosa i po koji otpadnuti zub od starosti.
Cak i ovo udruzenje koje postoji finansirano je od strane provajdera i apsolutno je korumpirano.
Na celu udruzenja bi trebao da se napravi savet od 10 clanova strucnjaka i polu strucnjaka koji bi odlucivali ,stitili a i kontrolisali rad svih gradjanskih telekomunikacionih veza.
Jos malo vremena je ostalo da stvari preuzmemo u svoje ruke.
Udruzenje bi trebalo da dobije jednog clana koji bi prisustvovao svim upravnim odborima i glavnim sastancima kao i direktan kontakt sa Ministrom za Telekomunikacije.
 
Poslednja izmena:
da,moglo bi to lucky2001, da ne zhivimo ovde gde zhivimo..
u teoriji moze sve da se uradi, u teoriji ...
 
[G]H1ghLANdeR je napisao(la):
da,moglo bi to lucky2001, da ne zhivimo ovde gde zhivimo..
u teoriji moze sve da se uradi, u teoriji ...


Moramo kako znamo i umemo ,nema nam druge.
 
lucky2001 je napisao(la):
Ne znam da li sam vam rekao da mi je rodjaka direktorka Telekoma.

koliko sam ja upoznat, a prilicno sam siguran, direktor telekoma je musko, a direktor(ka) ptt-a je zensko ;)
 
A ko ti je rekao generalni direktor.
Raspitaj se malo bolje.
 
servisi za ADSL

Momci ovo je 100% tacno

§Ponuđeni paketi:
• ADSL Paket 1, 256/64 kb/s
• ADSL paket 2, 512/128 kb/s
• ADSL paket 3, 768/192 kb/s

§ ADSL Paket sadrži:

• ADSL modem i mikrofilter• 5 e-mail adresa iz našeg domena
• 10 Mb memorijskog prostora po e-mail adresi
• jedna IP statička adresa
• usluga primarnog DNS


Pitanje je samo kakva ce cena biti.
Modemi su nabavljeni i to Alcatel i Paradyn sa spliterima,sto je i odlaicna kombinacija.
Sto ce reci ne brinite za pristupnu opremu.
 
Poslednja izmena:
nixon je telekom insajder :)
 
nixon je napisao(la):
Modemi su nabavljeni i to Alcatel...

jel mora taj smrdljivi Alcatel?
tolko su para sebi gurnuli u dzep, a nama izbili da nije normalno pa zato nama guraju to djubre, prvo ovaj grcki NETMOD pa te Alcatel centrale i td.
da smo mi normalna zemlja sad bi tu stojao simens kao u sloveniji a ne ta boranija, al sami smo krivi sto smo glupi (mislim globalno na populaciju u zemlji).

necu da se nerviram vise, ne vredi. :beer:
 
kada ces da imas cene za pakete?
 
nixon je napisao(la):
§Ponuđeni paketi:
• ADSL Paket 1, 256/64 kb/s
• ADSL paket 2, 512/128 kb/s
• ADSL paket 3, 768/192 kb/s

Izvinjavam se ako je pitanje glupo, ali sta znaci recimo 256/64 ??? Jel to maximalna i minimalna brzina ili sta ?
 
256 Kbps ili ~ 32 Kb/s - > max brzina download-a
64 Kbps ili ~ 8 Kb/s - > max brzina upload-a

Mislim da ovo ide odvojeno tj. da je moguce koristiti maximalnu brzinu download-a a da takodj koristis uplaod.....nisma siguran ali mislim da je tako.....
 
malo o ADSL-u

sta znaci ADSL?
ADSL znaci asimetrcina digitalna pretplatnicaka parica.ASimtricna govori da se saobracaj odvija sa razlicitim brzinima u oba pravca.
Maksimalne brzine koje ce moci da se izvuku su do 8mbps u download-u i 1Mbps u uploadu.
Ono sto malo ljudi znaju je da se po toj parici pusta i telefon istovremeno, tj. ti si na netu a zove te kompa da te nesto davi i sl.
Uz ADSL modeme ide i spliter koji ti omogucava istovrmeni rad za glas i podatke.
Beograd ce biti strava pokriven i to sa nekoliko cvorista.
I ne zalite se na Alcatel , veruj te da je mnogo bolji od Siemens-a.
ADSL modemi su obezbedjeni i to Alcatel i Paradyn.
Ajde da pustimo da sve to zazivi pa da kudimo Telekom.

I koliko ja shvatam u svakom od foruma ima po neki Mile kontras, te Telekom ovo, te monopol i sl.
Ali se pitajte zasto su Telekomi susednih zemalja unisteni i ako su privatizovani. Zasto je Telekom Poljske propao.Pa zato sto je Voip radjen do bola, a onda je nacionalan telekomunikaciona mreza pukla.

cheers,
 
Poslednja izmena:
Nixone, poshto vidim da si obaveshten o ovome, kad bi trebalo da pochne uvodjenje za fizichka lica?
 
nixon je napisao(la):
I koliko ja shvatam u svakom od foruma ima po neki Mile kontras, te Telekom ovo, te monopol i sl.
Ali se pitajte zasto su Telekomi susednih zemalja unisteni i ako su privatizovani. Zasto je Telekom Poljske propao.cheers,

Ma evo rasplakacu se nad sudbinom naseg Telekoma, toliko se ljudi trude da nam pruze dobre usluge a jos nisu propali. :d
 
pa pazi ako ovo urade i ako budu ok cene, sigurno ce biti bolje nego u hrvatskoj i bosni
pogledaj koliko tamo deru za dsl, a i za net ovako (trebaju ti i pretplata i sati,nema flata i sl)
jeste da oni isdn imaju 100 godina,al opet
 
Spotter je napisao(la):
Ma evo rasplakacu se nad sudbinom naseg Telekoma, toliko se ljudi trude da nam pruze dobre usluge a jos nisu propali. :d

pa prijatelju, Telekom nije neki internet provajder koji na svinjcu stavi satelitsku , uzme ISDN PRi i glumi provajdera tako sto daje Voip.
ako zelis da nacnes temu , otvori post pa da lafimo do besvesti.
Najlakse je pljuvati po nekog ,a mi Srbi smo dobri u tome. Najlakse je ocrniti nekog u Srbiji, samo ti trebaju par "novinarcica" neka zuta stampa i eto za cas posla si ti vec ubica , lopov ili sta vec.

cheers,
 
Misha je napisao(la):
Nixone, poshto vidim da si obaveshten o ovome, kad bi trebalo da pochne uvodjenje za fizichka lica?

ovog puta nece biti odvojena fizicka od pravnih lica, pa ko ima lovu nek izvoli

cheers,
 
nixon je napisao(la):
pa prijatelju, Telekom nije neki internet provajder koji na svinjcu stavi satelitsku , uzme ISDN PRi i glumi provajdera tako sto daje Voip.
ako zelis da nacnes temu , otvori post pa da lafimo do besvesti.
Najlakse je pljuvati po nekog ,a mi Srbi smo dobri u tome. Najlakse je ocrniti nekog u Srbiji, samo ti trebaju par "novinarcica" neka zuta stampa i eto za cas posla si ti vec ubica , lopov ili sta vec.

cheers,

ti to hoces da kazes da Telekom nije odgovoran za ovaj raspad sistema? :smoke:
 
Ser_Zile je napisao(la):
ti to hoces da kazes da Telekom nije odgovoran za ovaj raspad sistema? :smoke:

da.

a voleo bih da me ubedis u suprotno

cheers,
 
nixon je napisao(la):
pa prijatelju, Telekom nije neki internet provajder koji na svinjcu stavi satelitsku , uzme ISDN PRi i glumi provajdera tako sto daje Voip.
ako zelis da nacnes temu , otvori post pa da lafimo do besvesti.
Najlakse je pljuvati po nekog ,a mi Srbi smo dobri u tome. Najlakse je ocrniti nekog u Srbiji, samo ti trebaju par "novinarcica" neka zuta stampa i eto za cas posla si ti vec ubica , lopov ili sta vec.

cheers,

Mislim, mozda ti radis u Telekomu i znas stosta, i prirodno je na kraju krajeva da si solidaran s svojom firmom, ali svaka prica o nasem telekomu je tuzna, barem iz ugla korisnika.
Nemoj samo da mi kazes da centrale u glavnom gradu nisu mogle da budu digitalizivane pre dosta godina. Zna se kako se dolazi do telefonske linije, zna se kako se dolazilo do ISDN-a, zna se kako se dobijaju vasi tenderi, na zalost ne zna se gde su pare (o imovini vasih direktora necu jer ovo nije mesto za to)...
 
Spotter je napisao(la):
Mislim, mozda ti radis u Telekomu i znas stosta, i prirodno je na kraju krajeva da si solidaran s svojom firmom, ali svaka prica o nasem telekomu je tuzna, barem iz ugla korisnika.
Nemoj samo da mi kazes da centrale u glavnom gradu nisu mogle da budu digitalizivane pre dosta godina. Zna se kako se dolazi do telefonske linije, zna se kako se dolazilo do ISDN-a, zna se kako se dobijaju vasi tenderi, na zalost ne zna se gde su pare (o imovini vasih direktora necu jer ovo nije mesto za to)...


ako su ovo tvoji argumenti, onda se me ubedio i sa ovim zatvarmo ovu pricu i prelazimo samo na tehniku.

cheers,
 
Evo napokon i cena i to je 100% tacno

Cena zasnivanja pretplatickog odnosa za ADSL uslugu je 10.500 dinara. U
ovu cenu je ukljuceno iznajmljivanje opreme koja ostaje u vlasnistvu
"Telekoma Srbija".

U zavisnosti od protoka koji vam je potreban, moguce je obezbediti tri
paketa, i to:
* ADSL Paket 1, koji omogucava brzinu prenosa 256/64 kb/s downstream/
upstream (ka vama/ od vas) respektivno, i koja iznosi 2.700 dinara
mesecno,
* ADSL Paket 2, koji omogucava brzinu prenosa 512/128 kb/s downstream/
upstream respektivno, i koja iznosi 4.000 dinara mesecno i
* ADSL Paket 3, koji omogucava brzinu prenosa 768/192 kb/s downstream/
upstream respektivno, i koja iznosi 5.500 dinara mesecno.

Navedene cene su BEZ poreza. Dakle, treba dodati iznos za porez.

cheers,
 
Ovo je pretpostavljam za firme? Jel ima nekih pomena da ce biti jeftinije za nas obichne smrtnike? :)
 
bice jeftinije, ali verovatno i sporije, npr. 64/128/256
 
Nazad
Vrh Dno