Šta je novo?

AA, AF, FSAA or something like that

starojko75

Slavan
Učlanjen(a)
01.05.2004
Poruke
917
Poena
319
Da li mi mozete PRECIZNO objasniti sta znaci svaka od ovih skracenica tipa Anti Aliasing, Antisoptric Filtering itd....... trebalo bi da sutra, prekosutra uzmem 9600xt pa cenim da bi valjalo da znam nesto o tome jer ce ta karta verovatno moci da izgura nesto i od toga.
 
Ukratko:
AA - zaglađuje ivice, da nisu onako stepenaste
AF - naprednije filtriranje textura, i one u daljini su oštre kao i one ispred tebe
 
FSAA ti je full screen anti-aliansing tj AA
Samo nadam se da si svestan da ces ukljucivanjem istih u opcijama smanjiti performanse u igrama ipak 9600 XT nije toliko mocna karta bar po meni
 
Pretpostavljam, ali se nadam da cu moci da ukljucim bar malo, ne na najvise, sto ce u odnosu na sadasnje NISTA opet biti NESTO, zar ne? :)


Vidim da imas 9500pro pa me interesuje kako to da je 9500pro bolja od 9600pro - koliko sam ja upoznat, jeste.
 
9500pro ima R300 GPU, kao i 9700(pro), 8 pipeline-ova, 9600 serija ima 4 (osim valjda 9600TX).
 
Pa ne znam koliko je tacno bolja od 9600 pro nisam ih uporedjivao u istoj masini. Uporedjivao sam je sa 9600XT-om i bila je brza ali ne mnogo jedino se osetilo kad je moj radeon clockovan a i 9600-tada je razlika veca.
 
9500pro je brzza od 9600pro a i od XT. Xt i Pro imaju isti broj pajplajnova. Hint: 9500pro ima skoro duplo vise tranzistora od 9600 i prava je ZWER:)

AF je anisotropic filtering - grubo receno texture ne izgledaju zamucene nego ostro i vide se detalji kada se ukljuci ova opcija. AF kod radeona dx 9 generacije skoro i da ne utice na performanse i to slobodno ukljuci kol`ko hoces

AA si vec cuo sta je. obara performanse znacajno a ja licno nesto i ne mirisem AA narocito zbog toga sto buljim u tft na kom AA gubi svaki smisao...
 
A što kažete da AA nema svrhe na TFT-u?
 
Priblizi se malo TFTu pa ces sam videti:)
On po definiciji ima (manje ili vise) stepenicastu sliku, a obzirom da je ta stepenicatost da kazem hardverska, AA ne pomaze. Etooooooooo:)
 
GF4Ti 4200 ... ima li smisla ukljucivati ove opcije ?

:smoke:
 
Nazad
Vrh Dno