Šta je novo?

A1 Xplore TV

Cineman

Čuven
Učlanjen(a)
07.01.2002
Poruke
1,335
Poena
715
a1-xplore-tv.jpg

Operator A1 Srbija već nekoliko meseci u tajnosti radi na razvoju Xplore TV plaforme za srpsko tržište.

Svi operatori u okviru A1 Telekom Austria grupe su do sada započeli pružanje Xplore TV OTT striming servisa za televiziju, ili su u završnim fazama realizacije ovog projekta.

Xplore TV je takođe dostupan preko web sajta www.xploretv.rs

Izvor: TeleSrbija
 
Poslednja izmena:
Значи још један IPTV оператер са идентичном понудом... Телеком, Јетел, сад и А1. Мислим, нисам љубитељ Нова С и N1 канала, али било би интересантно у србији да постоји један ИПТВ са понудом и арена и спорт клуб канала. Ипак, изгледа да тај филм нећемо гледати.
 
Yettel je hteo da ponudi kanale iz oba tabora, ali im nije uspelo. možda uspe A1 ako bude samo app/web ponuda
 
A1 ima od ranije loše odnose sa United Group, pa teško da će se nešto dogovoriti kad već nisu u drugi državama uspeli.
 
Ja pokušavam da se prijavim, ali mi uvek izbacuje poruku da je pogrešno korisničko ime ili lozinka.
 
Jel to znaci da prave samo aplikaciju za tv ili ce biti i opcija gledanja uz box(pa preko interneta). Box im je fantastican. Uz kombinaciju njihovog box-a koji bi bio najbolji na nasem trzistu i kanala koje ima npr yettel ili jos bolje iris...to bi bila najbolja opcija.
 
Значи још један IPTV оператер са идентичном понудом... Телеком, Јетел, сад и А1. Мислим, нисам љубитељ Нова С и N1 канала, али било би интересантно у србији да постоји један ИПТВ са понудом и арена и спорт клуб канала. Ипак, изгледа да тај филм нећемо гледати.
Upravo to. Sve isto "smeće" samo prepakuju po interesnim zonama. Jer je cilj teme telemetrija

6. Rok čuvanja podataka o ličnosti tj. kriterijumi za njegovo određivanje​


Podatke brišemo u roku od 10 godina po prestanku ugovora.
Izvor - https://a1.rs/privatni/xplore-tv/Privacy_policy-XploreTV-A1
 
Upravo to. Sve isto "smeće" samo prepakuju po interesnim zonama. Jer je cilj teme telemetrija


Izvor - https://a1.rs/privatni/xplore-tv/Privacy_policy-XploreTV-A1
Po meni je ovo super stvar pogotovo uz ovu trenutnu situaciju gde MTS po svaku cenu pokusava da unisti SBB. Kad to uradi cene usluga ce podici u nebesa kao sto su i pre imali jeziv odnos kvaliteta/cene...do pre 3 godine posteno par hd kanala nisu imali. Naravno dici ce cene i SUPERNOVA jer je to njihova kompanija kao i telenor koji koristi njihovu infrastrukturu.

Ako a1 bude radio preko neta tj u vidu striming aplikacije nece zavisiti od mts-a i od njihove infrastrukture.

Nece koristiti nikakvu infrastrukturu niti instalirati svoju niti odrzavati svoju = manji troskovi

Posluju u 8 drzava i imaju 24 miliona musterija, sto znaci da vrlo verovatno sve strane tv kanale mogu da dobiju po jeftinijoj ceni od mts-a i yettel-a.

Aplikacija radi godinama kao sto rekoh u 8 zemalja i bice bolje upeglana od svega sto radi kod nas(od svih box-ova i eon/yettel aplikacija za tv)
 
Sve je to super ali ja sam ipak skeptičan. Ako vidimo kvalitet mobilne mreže A1 u Sloveniji i ostalim zemljama u regionu u poređenju sa Srbijom nisam neki optimista.
Tamo to funcioniše super ali ako primenimo analogiju sa mobilnom mrežom kod nas će da bude katastrofa
 
Koristiće A1 mrežu za mobilnu telefoniju u Srbiji?
Tako je. Ono što su mnogi iščekivali, to se i ostvaruje. U državama gde nemaju zemaljsku infrastrukturu (kabl/optika/DVB-T2 mux), televiziju nude na 4G mreži (kombinacija kućni net i flat IPTV). Pošto računaju na uvođenje 5G, plan im je da Xplore TV potencijalno ponude na jesen, kada se završi testiranje.
 
Taj explore imaju i u Hrvatskoj i Bugarskoj gde imaju i dth.


Koliko vidim ima UM kanal a u Hravtskoj tj Nove i Doma tv u Bugarskoj Nova,Diema(Cinema,Sport).Nema sport kluba.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: uji
Tako je. Ono što su mnogi iščekivali, to se i ostvaruje. U državama gde nemaju zemaljsku infrastrukturu (kabl/optika/DVB-T2 mux), televiziju nude na 4G mreži (kombinacija kućni net i flat IPTV). Pošto računaju na uvođenje 5G, plan im je da Xplore TV potencijalno ponude na jesen, kada se završi testiranje.
Verovatno kao i A1 kad su došli u Srbiju, dok budu koristili mrežu drugog operatora, gradiće svoju.
OK, ono što znam da bi licenca za 5G trebala da bude dodeljenja krajem godine ili u prvom kvartalu 2024.
Taj explore imaju i u Hrvatskoj i Bugarskoj.

Imaju zato što je tamo već aktivan 5G.
 
No, razlika je što u Hrvatskoj ide preko 4G/5G, a u Bugarskoj na optici, jer je tamo A1 kupio mtel, koji je već imao svoju optiku, preuzeo od Blizoo i još od drugih manjih optičkih provajdera.
 
Editovao sam post,dostupna je i televizija putem satelita.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Nadam se da uvesti i optički internet kao što je uveo Yettel, pa da imaju net+tv pakete
 
No, razlika je što u Hrvatskoj ide preko 4G/5G, a u Bugarskoj na optici, jer je tamo A1 kupio mtel, koji je već imao svoju optiku, preuzeo od Blizoo i još od drugih manjih optičkih provajdera.
I u Hrvatskoj su kupili Bnet i tako se širili.
Činjenja je da su u Srbiju uložili najmanje a nije da nisu imali mogućnosti. Kao i drugi "strani investitori", cilj im je da izvuku što više uz što manja ulaganja.
 
Nadam se da uvesti i optički internet kao što je uveo Yettel, pa da imaju net+tv pakete
Jedino ako im Telekom dozvoli da budu podstanari kod Supernove, u šta čisto sumnjam. Već su zaključili da im je Yettel na mts-u kontraproduktivan.
 
Taj explore imaju i u Hrvatskoj i Bugarskoj gde imaju i dth.


Koliko vidim ima UM kanal a u Hravtskoj tj Nove i Doma tv u Bugarskoj Nova,Diema(Cinema,Sport).Nema sport kluba.
Nova HR i Doma TV nisu UM kanali
Jedino ako im Telekom dozvoli da budu podstanari kod Supernove, u šta čisto sumnjam. Već su zaključili da im je Yettel na mts-u kontraproduktivan.
Supernove? Pa ona ce vrlo brzo postato MTS
 

Prilozi

  • Screenshot 2023-05-27 215637.png
    Screenshot 2023-05-27 215637.png
    57.3 KB · Pregleda: 22
  • Screenshot 2023-05-27 215735.png
    Screenshot 2023-05-27 215735.png
    18.2 KB · Pregleda: 23
Supernove? Pa ona ce vrlo brzo postato MTS
Da, ostaće taj lažni duopol u monopolu. Razlog je očigledan, Telekom ne namerava da pripaja kablovsku infrastrukturu, kod Supernove fiksna nije obavezna, dok mts neće da se odriče zlatne koke. Postojale su indicije da se ukine Supernovina TV platforma (TV po tvom/Move) i ostavi samo Iris, no vrlo brzo se od toga odustalo, verovatno i zbog DVB-C.
 
Da, ostaće taj lažni duopol u monopolu. Razlog je očigledan, Telekom ne namerava da pripaja kablovsku infrastrukturu, kod Supernove fiksna nije obavezna, dok mts neće da se odriče zlatne koke. Postojale su indicije da se ukine Supernovina TV platforma (TV po tvom/Move) i ostavi samo Iris, no vrlo brzo se od toga odustalo, verovatno i zbog DVB-C.
Iris 2.0. pravljen po uzoru na Move
 
Da, ostaće taj lažni duopol u monopolu. Razlog je očigledan, Telekom ne namerava da pripaja kablovsku infrastrukturu, kod Supernove fiksna nije obavezna, dok mts neće da se odriče zlatne koke. Postojale su indicije da se ukine Supernovina TV platforma (TV po tvom/Move) i ostavi samo Iris, no vrlo brzo se od toga odustalo, verovatno i zbog DVB-C.
Hvala Bogu pa nije doslo do ukidanja MOVE OTT on je zlatan za Iris GO, onaj Iris GO je tesko djubre... Za obican IRIS preko STB-a ne znam, ali sam IRIS GO koristio i ono je bilo smesno koliko je jadno. Verujem da ce A1 odraditi bolji posao s obzirom na to da posluju u vise zemalja, verovatno ce njihova platforma biti druga najbolja posle EON-a...
 
  • Like
Reagovanja: uji
Tačno. Zato sam i skeptičan da će to kod nas dobro raditi
Radiće dobro jer sve imaju gotovo, samo implementiraju postojeće rešenje. Zato su odradili i rebranding i svuda su a1. Bukvalno sve isto za sva tržišta.
Što znači opet 0 ulaganja. Pitanje je samo kako će im mreža funkcionisati jer će ići preko 4g sve, i tv i net i mobilna.
 
Ima i yetel u regionu odličnu televiziju pa kod nas nije tako. Osim toga ako sve budu vukli preko mobilne mreže ima da im se raspadne. Ionako je sad najlošija u poređennu sa ostalim, a kad se nakači i tv i net možeš zamisliti.
Ja bih voleo da se varam jer je svima nama u interesu da imamo što više izbora i konkurencije. Prvi bih uzeo to njihovo rešenje ako bude dobro ali sam jako skeptičan imajući u vidu dosadašnje ponašanje te kompanije
 
Nazad
Vrh Dno