Šta je novo?

[A1] VoLTE

salecg

Slavan
Učlanjen(a)
05.08.2005
Poruke
1,598
Poena
375
Moja oprema  
Laptop
Mobilni telefon
Pametni uređaji
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Rekli su mi da VoLTE aktiviraju samo za Neo Neo Max korisnike koji imaju “neki od poslednjih premium uređaja proivođača Samsung ili Huawei, a usluga se ne naplaćuje”.

Nisu hteli da mi aktiviraju za iPhone 12 Pro Max.

Javite ako imate druga iskustva.

Da li ste aktivirali i da li radi kako treba? Sms?
 
Ko ti je kriv kad ne koristis premijum brend 😂😂😂
Koliko znam, vip se za razliku od telenora prilicno drzi tih pravila. Meni su recimo u telenoru aktivirali za IP 11 pro kao i za suprugin Galaxy Note 9. Radi sjajno, nikakvih bagova sa smsovima.
 
Moguce da je zbog Apple koji im ne dozvoljava da servis aktiviraju za narod dok ne prodje testiranje. Znam da je bila slicna prica za eSIM

Zato ima ovo upozorenje
 

Prilozi

  • BBF76F22-B4AB-4E0F-AF5E-C27C1ADFA275.png
    BBF76F22-B4AB-4E0F-AF5E-C27C1ADFA275.png
    330 KB · Pregleda: 385
Pisalo to i kod mene, ali radi besprekorno. Zvuk razgovora nikad bolji, cak i sa ovima koji nemaju aktiviran volte.
 
Ja sam dobio od njih pre dva dana sms a imam Intarifu, niti sam trazio niti bilo sta, samo je stigao sms.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210305-143936_Messages.jpg
    Screenshot_20210305-143936_Messages.jpg
    319.5 KB · Pregleda: 318
Koji telefon?
 
Samsung Note 20 Ultra ali je Intarifa.
 
I ja sam presao u VIP na Intarifu, ali imam telefon koji nije premium :D
 
Onda si dzabe prelazio 🤣 VIP je samo za VIP telefone 🤣 , nije ni njima lako, eto mozemo da se menjamo telefonima iovako merkam taj tel. 🤣
 
Prezadovoljan od kad koristim voLTE, čak mislim da mi manje troši bateriju pri razgovoru. Intarifa i p30pro
 
Sada dele džabe, a pre godinu dana ,kada sam uzeo premium telefon uz Neo30 paket na 24meseca, kao poklon sam dobio VoLTE 😁 praktično nikakve koristi,u to vreme,osim što sam istovremeno mogao da koristim internet dok sam razgovarao .
 
U subotu sam zvao korisnički da mi uključe, danas mi se pojavila ikonica VoLTE pored naziva operatera. Neo 5 i P30 Pro.
 
Sta mislis jer bi ukljucili za Iphone SE2 inace esim da je obican sim ubacio bi u redmi note 9 pro i pozvao za aktivaciju i posle vratio u iphone.
 
Pojma nemam, ali ništa te ne košta da probaš.
 
Kako se zna da je aktiviran, je l pise negde ?
 
Nemam tu ikonicu a dobio pre neki dan od njih sms poruku da ukljucim volte u telefonu, sad cu im poslati mail da vidim da li je aktiviran i da ga aktiviraju ako nije ako uopste budu hteli.
 
Ja sam dobio taj sms pre par dana iako nisam nikad trazio da mi ukljuce VoLTE, pa sam mislio da su sami ukljucili, ali vidim da mi ne pise nigde VoLTE kao kod vas.
 
Zavisi izgleda od telefona, kod mene na IP ne pise, a kod supruge na N9 pise.
 
Poslao sam im mail sa upitom da li je aktiviran.
 
Pretpostavljam da se mora imati poseban telefon i posebna tarifa za ovo. Ili kao kod telenora ukljucuju i za one telefone koji im nisu na listi "preporučenih".
 
Kod Telenora meni nisu hteli da aktiviraju na Huawei P30 Pro, kaže teta iz kol centra da nije na listi. Kaže ima P30 ali Pro nema, pa ne može. Ja se malo kiselo nasmejah i reko hvala, prijatno. Šta znam, nisam hteo da napinjem.
Ali sam zato sve pozive sa Telenor broja preusmerio na Vip (VoLTE) pa nek plaćaju interkonekciju kad neće da uključe.
 
Pa ne zovi kol centar, vec samo na tviteru ostavi poruku da ti ukljuce volte i broj telefona. Meni su tako aktivirali za Note 9 i IP 11 pro.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210310-145124_Gmail.jpg
    Screenshot_20210310-145124_Gmail.jpg
    208.3 KB · Pregleda: 303
Pa pozovi nekog, možeš i njihov CC na 1234 i pogledaj, ako je za vreme poziva još uvek 4G onda je uključen i radi. Ako vraća na 3G, 2G onda ne radi.
Po ovome što piše izgleda kao da ti je aktivirano.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da nije aktivirano, nazvao sam drugi broj i prebacuje mi sa 4G na 3G tj H+
 
A u podesavanjima telefona si ukljucio?
 
Nazad
Vrh Dno