Šta je novo?

A1 ulazi u FTTH sa svojom optičkom infrastrukturom

Hvaljen isus, što više konkurencije to bolje za nas korisnike
 
Teško da će biti neke prave konkurencije, lepo su podelili između sebe da se ne "sudaraju" ali možda stigne tamo gde nema ostalih. Evo kod mene pod Avalom, 100 metara od MTS optičke mreže neće da investiraju u kabl samo do moje kuće a drugi neće da postave svoje mreže zbog toga što je ovo MTS područje.
 
A1 je od firme Conexio (naslednika "pokojnog" Targo Telekoma) otkupio FTTH infrastrukturu. Naravno to je relativno mala pokrivenost, ali im daje nešto za početak. Sada grade dalje.
 
@bbK1ng У ком делу града је колега?
 
Teško da će biti neke prave konkurencije, lepo su podelili između sebe da se ne "sudaraju" ali možda stigne tamo gde nema ostalih. Evo kod mene pod Avalom, 100 metara od MTS optičke mreže neće da investiraju u kabl samo do moje kuće a drugi neće da postave svoje mreže zbog toga što je ovo MTS područje.
Bice. Pre 10-ak dana sam video da su doneli kod nas neki zakon da u narednih godinu ili dve, nisam bas siguran, svi operateri ce morati da obezbede pristup svojoj infrastrukturi ostalim operaterima zbog lojalnosti konkurencije. Tako da npr kod mene u zgradi ima mts optika i sbb coax, ja cu moci da imam internet bilo kog operatera sa telekonovom optickom infrastrukturom.
 
Nasao sam taj zakon. Ne mogu da izmenim poruku pa cu ovako.
 
Bice. Pre 10-ak dana sam video da su doneli kod nas neki zakon da u narednih godinu ili dve, nisam bas siguran, svi operateri ce morati da obezbede pristup svojoj infrastrukturi ostalim operaterima zbog lojalnosti konkurencije. Tako da npr kod mene u zgradi ima mts optika i sbb coax, ja cu moci da imam internet bilo kog operatera sa telekonovom optickom infrastrukturom.
Citirao sam pravilnik u nekoj od tema, bilo smešno ljudima. U pitanju je 2025. godina.
Videćemo šta će biti jer se na sve čeka zbog 5G mreže a koja zavisi i od razvijenosti optičke mreže i od povoljnih tržiš.uslova po Telekom Srbija.
Teško da će biti neke prave konkurencije, lepo su podelili između sebe da se ne "sudaraju" ali možda stigne tamo gde nema ostalih. Evo kod mene pod Avalom, 100 metara od MTS optičke mreže neće da investiraju u kabl samo do moje kuće a drugi neće da postave svoje mreže zbog toga što je ovo MTS područje.
Čiča Majk, kupi 2-3 stare drvene ptt bandere.
I tih 100m samonosećeg opti. kabla.

Za bandere bih mogao povoljno da ti sredim u Banatu, verujem da ih ima i tamo u Bg.
Neka smešna para, tipa 200din kom ili tako nešto.
Nekad daju komšijama i fraj, kad menjaju sa betonskom
 
imam i ja ortaka koji je menjao drvene za betonske i prodavali za dz bukvalno.. jos me pita jel ti treba koji, uzmi i nosi... tako da mislim da je zamzung u pravu, nabavi 2,3 komada, ukopaj i odradi sam ostalo
 
Opet ce da pokriju samo NBG ili centralne beogradske opstine i to je to. Nema koristi za ostatak Srbije. Realno i nisu bili potrebni ako ce biti takva situacija. Obzirom na iskustva sa njihovom podrskom za mobilnu telefoniju, sta ocekivati ovde..
 
Upravo ugrađuju optički kabal duž Brankove i Pop-Lukine ulice.Ne znaju kad će zvanična ponuda
 
Prvo im je plan da tamo gde je bio Targo/Connexio, odnosno gde sve imaju dozvolu za Beograd i okolinu prvo dovedu u upotrebno i funkcionalno stanje (iako je Connexio prekontrolisao optičke kutije, ali A1 to najverovatnije radi ponovo iz predostrožnosti) i tek onda će se dalje širiti (kroz cilj da najpre povežu Hrvatsku i Bugarsku).
 
Zna li ko možda kad će ponuditi prve pakete?
 
Za mikro rovove ( koji se kopaju za metro optiku ) ne trebaju dozvole a HR-BG je davno povezana...
 
Connexio odavno ima magistralnu optiku i do Bugarske.
 
HR-BG je Hrvatska-Bugarska... mozda nije najjasnije ali nadovezao sam se na post prethodni...
 
Kopaju u krugu dvojke ...
 

Prilozi

  • IMG_20231003_100326.jpg
    IMG_20231003_100326.jpg
    131.1 KB · Pregleda: 242
Rekli su mi ponuda tek krajem sledeće nedelje.Sinoć sam bio u Knezu kod njih i pitao kad će ponuda i kad će ulaženje optike u zgradama.Rekli su mi da ponudu trenutno nemaju i da planiraju krajem sledeće godine konkretne stvari.
 
  • Like
Reagovanja: uji
htio sam reći godine oprostite molim vas.ispravio sam se na kraju
 
  • Like
Reagovanja: uji
aha ok ponuda tek sledece godine :p XD
 
Malopre kod mene bio decko za saglasnost za postavljanje optike, u ulazu imamo mts optiku jos od 2018 bese, sbb coax, yettel optiku kroz naravno mts infrastrukturu i sad nadam se A1 sa optikom.
Zvezdara je u pitanju a TT nikad nije imao nista ovde tako da ce sve iz pocetka a pocetkom ove godine su razvlacili kablove tj optiku po ulici sad samo u zgrade da udju i to je to.
Zivela konkurencija.
 
I kod mene u Brankovoj došao po potpise.Već provukli optiku ulicom to sam rekao bili nastavili Carice Milice pa nadalje
 
Nazad
Vrh Dno