Šta je novo?

Uskoro ćete biti u mogućnosti da napunite bateriju svog telefona za samo jedan minut

Benchmark

Znamenit
Učlanjen(a)
11.09.2006
Poruke
60,476
Poena
1,385
Mobilni-telefon-i-punjac.webp


Uskoro ćete biti u mogućnosti da napunite bateriju svog telefona za samo jedan minut​


Zahvaljujući naučnom pronalasku uskoro ćete biti u mogućnosti da napunite bateriju svog mobilnog telefona za samo jedan minut

Kompletan članak: https://benchmark.rs/vesti/nauka-i-...e-bateriju-svog-telefona-za-samo-jedan-minut/
 
Nije jasno koliko će vremena biti potrebno da ovo istraživanje iz laboratorije postane tehnologija koja će se naći u vašem telefonu. Ali ideja da možete napuniti bateriju svog telefona u trenu, trebalo bi da pomogne da se istraživanje i komercijalizacija rešenja ubrza

Jedno je klikbejt, drugo je laganje.

Je li "uskoro" ili "nije jasno koliko vremena će biti potrebno" ? Ne može oba.
 
Pa uvek možete da dopunite bateriju za jedan minut. Druga stvar je koliko je to procenata😆
 
Efikasnijim kretanjem jona, punjenje i oslobađanje energije bi bio ubrzan proces, omogućavajući ćeliji unutar vašeg telefona da ide od 0% do 100% za jedan minut ili manje.
Za minut potpuno napunite, ali kroz isto toliko vremena i ispraznite. Pametnom dosta! 🥸
 
"To bi omogućilo proizvođačima pametnih telefona da koriste baterije manjeg kapaciteta" Zašto ne bi baterije bile od 500mA pa da lepo umesto jednom punimo bateriju 20 puta u toku dana. 20 minuta je opet brže nego današnje punjenje zar ne? Strašno 😁
 
Rado bih imao jednu bateriju na punjacu i da je pozadi na tel klizni mehanizam da napunjenu stavim a prazna klizne na drugu stranu i to sve znaci bez gasenja tel. Puno mi je punjenje i 5 min kada krecem da idem negde a tel skoro prazan. Zelim instant zamenu za 10 sekundi 100% baterije.
 
Vise sam da punim bateriju 10h a da mi traje 10 dana.
 
Jedno je klikbejt, drugo je laganje.

Je li "uskoro" ili "nije jasno koliko vremena će biti potrebno" ? Ne može oba.
Nije laganje.
Superkondenzatori su odavno poznati kao skladista energije, problem je velicina.
Cak sta vise, ovde se pokusava nesto novo i ko zna, mozda bude nesto od toga.
 
Za mene "uskoro" ima značaj, da ako ne naredna generacija telefona, onda iza nje stiže takav princip punjenja, ako čitam samo naslov, je li. Možda Redakcija može da mi objasni gde grešim u tumačenju.

Ako pročitamo i tekst iza naslova, saznajemo da u teoriji takav princip možda može da profunkcioniše jednog dana, samo da ga neko bože zdravlja i napravi. Kada će to biti, ne zna se, niti da li će.

Nemam problem sa člankom, sasvim je ok, imam problem sa ovakvim naslovima kojih je sve više.
 
Nazad
Vrh Dno