Šta je novo?

Hard diskovi se ne predaju, 3D magnetna tehnologija obećava kapacitet od 120+ TB

Benchmark

Znamenit
Učlanjen(a)
11.09.2006
Poruke
59,674
Poena
1,385
hdd-3d-magnetna-tehnologija.webp


Hard diskovi se ne predaju, 3D magnetna tehnologija obećava kapacitet od 120+ TB​


Kompanija Seagate demonstrirala je 3D magnetnu tehnologiju uz pomoć koje će hard diskovi moći da udvostruče svoj memorijski kapacitet idući preko 120 TB

Kompletan članak: https://benchmark.rs/vesti/nauka-i-...etna-tehnologija-obecava-kapacitet-od-120-tb/
 
Pre skoro 20g 1TB je bio pojam...
 
Vidim da se ne spominje ovde brzina upisa i citanja podataka, nego samo kapacitet skladista. Da li ce ovi hard diskovi imati brzinu kao sadasnji PCI-SSD recimo, to me zanima ?
 
Mene zanima kad ce nove igre početi da teže 20TB i više, da ne bleji sav taj prostor prazan.
 
Da li ce ovi hard diskovi imati brzinu kao sadasnji PCI-SSD recimo, to me zanima ?

Neće...

Ali nije to poenta velikih HDD.
HDD je i dalje nanadmašan za lagerovanje velikih količina podataka, za off line i on line backup-e, za dnevne image sistema, za multimedijske datoteke.

Brojne su primene gde je količina čuvanih podatka daleko bitnija od brzine pristupa njima.

Iz individualnih PC, hadede je već skoro potisnut. Ali za velike baze podataka su nezamenjivi.

Zamisli koliko bi SSD-ova trebalo YouTube serverima?!?
 
Vrh Dno