Šta je novo?

Putin želi ruske gejming konzole na tržištu – tvorci Tetrisa se vraćaju u igru

Benchmark

Znamenit
Učlanjen(a)
11.09.2006
Poruke
59,561
Poena
1,385
rusija-tehnologija.webp


Putin želi ruske gejming konzole na tržištu – tvorci Tetrisa se vraćaju u igru​


Vladimir Putin ima jaku ambiciju da Rusija razvije sopstvenu industriju igara, u šta spadaju i ruske gejming konzole, ali bi sprovođenje plana moglo da potraje

Kompletan članak: https://benchmark.rs/vesti/gejming/...-na-trzistu-tvorci-tetrisa-se-vracaju-u-igru/
 
"vlada je posebno pozvana da istraži mogućnosti..."
Што значи да је велика вероватноћа да од тога неће бити ништа, а у тексту се већ навелико разглаба и теоретише као да су већ решили да почну.
 
ima i na koji bi kupili konzolu
 
Ovo mnogo podseca na sovjetsku uniju koja je pravila paralelnu industriju kako bi zamenila sve zapadne proizvode sa svojima.
Pa je na kraju dobila po par proizvoda iz svake industrije, citaj izbor i kvalitet istih je bio katastrofalan.
Sada ce i ruski gejmeri da dobiju "lada" verziju kounter strajka i ostalih igara.
Znamo kako se sve zavrsilo na kraju.
 
Završilo se tako što je ceo moj kraj na NBG pun mladih Rusa tu žive i koji rade po firmama ovde. Oboje prvih komšija pričaju ruski.
 
a da li ima Ruskinja ? - pitam za drugara :D
 
Ima i svi čekaju u redu da glasaju pre neki dan. Respect.
 
Ko da je neka filozofija napraviti sada gaming konzolu. Trenutno su sve tri aktuelne konzole prepakovani PC konkrento AMD hardware. Prvi problem su sankcije prema Rusiji - i nabavka komponenti. Drugi problem je razvoj igara. Mada se Rusi mogu pohvaliti dobrim naslovima - Metro serijal, STALKER, sveprisutni World Of Tanks (Airplanes, Warships) i Warthunder, fenomenalni Escape From Tarkov... Ali količinski nedovoljno za jednu konzolu.

Rusima je jedini način konzola da uspe, da je rade u kooperaciji sa još nekim članicama BRIKS-a. Tipa oni, brazilci i kinezi naprave konzolu. Konzolu koja bi ciljala njihove zemlje. Mislim da članice BRIKS-a već imaju dovoljno razvojnih studija da i kvantitativno isprate konzolu na naslovima.

Suma sumarum - Rusi sami njet, u kooperaiciji sa drugima da. Pod uslovom da imaju komponente.
 
Ja sam mislio da su Metro i Stalker pravili Ukrajinci.
 
Vrh Dno