Šta je novo?

Raspršeni snovi, Qualcomm Snapdragon X Elite sporiji 20% od Apple M3

Benchmark

Znamenit
Učlanjen(a)
11.09.2006
Poruke
59,511
Poena
1,385
Snapdragon-X-Elite.jpg


Raspršeni snovi, Qualcomm Snapdragon X Elite sporiji 20% od Apple M3​


Najnoviji testovi, prvih računara na bazi Snapdragon X Elite procesora koji su se pojavili u GeekBench 6 bazi, pokazuju da je zaostatak za Apple M3 modelima još uvek veliki.

Kompletan članak: https://benchmark.rs/vesti/uredaji/...mm-snapdragon-x-elite-sporiji-20-od-apple-m3/
 
Baš tako. Sad nema prepreka sem aplikacija, a i to će biti. IPadOS toliko tapka u mraku, da ne moraju previše ni da žure, bliži su tablet/komp nego što će apple da pomiri mac i iPad. Samsung Dex takođe postaje sad zanimljiv sa ovakvim cpu u svom tabletu.
 
Baš tako. Sad nema prepreka sem aplikacija, a i to će biti. IPadOS toliko tapka u mraku, da ne moraju previše ni da žure, bliži su tablet/komp nego što će apple da pomiri mac i iPad. Samsung Dex takođe postaje sad zanimljiv sa ovakvim cpu u svom tabletu.
Aplikacije i nekako, deluje mi da će veća frka biti oko raznih drajvera.
 
Pa to znaci da je Snapdragon X Elite potpuno neupotrebljiv!
 
Iznova i iznova se pokazalo da benchmark i realna upotreba nemaju veze jedno s drugim. Apple A procesori za ajfone su u benchmarku gotovo uvjek bolji od Snapdragona iste generacije, ali onda ih SD u realnoj upotreb, otvaranju aplikaciia i opštem pocesuiranju svaki put šije.
 
20% sporiji jeste poprilicno lose kada se uzme u obzir potrosnja... a da ne pricamo o tome koliko su se hvalili da su brzi...

U svakom slucaju X86 nema bas mnogo svetlu buducnost...
 
Nece to zaziveti dzaba vrh CPU kad softvera nece biti. Ok linux, ali to nije dovoljno mora WIndows ekosistem da predje na ARM a to ce se desiti verovatno nikad..
 
Windows je odavno na ARM, a MS od starta sarađuje sa Qualcomm sa ovim novim procesorima. To je sigurno budućnost, pitanje je samo tačno kad. Ja sam očekivao da će svi da pohrle ka Apple nakon M1, ali to se nije desilo, tako da nema neke žurbe ni njima ni nama.
 
Za većinu programa današnje performanse najbržih CPU nemaju nikakvu ulogu. Većina ljudi koristi kompjutere na način na koji hardver od pre 10 godina završava posao, a to za emulaciju na današnjem ARM nije naročit izazov. Nativne aplikacije će biti bitne da stignu što pre kod nekih renderinga, obrade grafike i slično, što je svakako i ranije bila poprilično Apple teritorija.


Meni je bitan Chrome, Office, Adobe LR, a sve to već ima nativno. Mogao bih sutra da kupim takav nb.
 
Windows je odavno na ARM, a MS od starta sarađuje sa Qualcomm sa ovim novim procesorima. To je sigurno budućnost, pitanje je samo tačno kad. Ja sam očekivao da će svi da pohrle ka Apple nakon M1, ali to se nije desilo, tako da nema neke žurbe ni njima ni nama.
Zato i kazem odavno je windows na ARM a gde se sada nalazimo? Tim tempom ce biti nesto od svega tamo 2030te.
Microsoft nikad nije u tim stvarima bio dobar, nikad ni jednu tranziciju nisu uradili u svojoj istoriji, cak i windows 11 i dalje sadrzi u sebi sve windowse od 3.11. Mislim oni izbacuju jedan obican control panel fazon evo vec 7. zadnjih verzija windowsa.. sta reci dalje.
 
Nije, ali ovo nema naročito veze za Microsoft, oni su svoje odradili. Proizvođači aplikacija treba da urade šta su uradili za Apple ARM, a neće im biti naročito teško.
 
Zašto bi proizvođači aplikativnog softvera to radili? Za Apple su "morali" jer ne postoji izbor više, ali za Windows postoji. I zašto bi npr. Corel trošio resurse da portuje i optmizuje nešto za ARM, kad to što imaju sada radi. Kome treba Corel, kupiće Wintel ili Mac i to je to. Možda to i nije veliki posao za većinu, ali opet, teško da će im to doneti nove korisnike, tako da na kraju ispada samo trošak.
 
Delovalo je suviše dobro da bi bila istina da novajlije prestignu u single core brzini Apple, i ispalo je tako.
 
Nazad
Vrh Dno