Šta je novo?

Već drugi Windows 11 rođendan, a po popularnosti je i dalje je daleko iza Windows 10

Benchmark

Znamenit
Učlanjen(a)
11.09.2006
Poruke
59,559
Poena
1,385
Windows-10.webp


Već drugi Windows 11 rođendan, a po popularnosti je i dalje je daleko iza Windows 10​


Uprkos tome što Microsoft danas „slavi“ drugi Windows 11 rođendan, ovaj operativni sistem je i dalje po popularnosti daleko iza svog prethodnika Windows 10

Kompletan članak: https://benchmark.rs/vesti/softver-...larnosti-je-i-dalje-je-daleko-iza-windows-10/
 
biće popularniji kad izidje win12
 
Ništa čudno, većina ne menja rado poznato okruženje.
 
Niti menja stabilno za nestabilno. Masa ljudi je jos na win 7.
 
Stabilna je 10ka vec duze vreme, u pocetku je bila problematicna kao i svaki OS pa ga krpe.

Tačno tako. Rekao sam neću da menjam win 10 dok ne prestane podrška 2025 god. Međutim, sada u nedelju menjam računar, pa razmišljam, da li mi se isplati da pređem na win 11 ? Dosta igram Steam igrice, a ne volim četo da podižem sistem. Uglavnom uradim backup, i ako Win nešto napravi idem na restore. Šta da radom ? Da li Win 11 postao stabilan ?
 
Po meni, neka se krcka 11ica jos malo, 10ka je dovoljno moderna i dalje. Narocito ako ti sve radi kako treba na 10ki, dok radi ne diraj.
 
W11 mu vise dodje kao skin za W10 koji je meni zaista rock solid, ali ja mozda nisam reper jer igrice ne igram i imam jedva tri ozbiljna programa na kompu! :)
 
isto je i sa igrama, rock solid
 
Tačno tako. Rekao sam neću da menjam win 10 dok ne prestane podrška 2025 god. Međutim, sada u nedelju menjam računar, pa razmišljam, da li mi se isplati da pređem na win 11 ? Dosta igram Steam igrice, a ne volim četo da podižem sistem. Uglavnom uradim backup, i ako Win nešto napravi idem na restore. Šta da radom ? Da li Win 11 postao stabilan ?
Stavi slobodno Win 11, malo kozmetike na koje ces se navici brzo, za igre odlican.

I da, promeni u My Gear za zvuk S.M.S.L. verujem da imas taj DAC, permutovao si slova :)
 
Ne bih updateovao vec instalirani w10, jer mi se cini da nema ni potrebe ni koristi od toga, naprotiv, samo napravi dodatni posao, ali ako se instalira svez sistem idem na w11, i to iskljucivo zbog toga sto je w10 tako ogranicenog trajanja.

Inace, jako mi smeta grupisanje u taskbaru, a ne svidja mi se ni sam glomazni taskbar u w11, i da ne postoji besplatno resenje koje to ispravlja, potpuno bih ignorisao w11.
I generalno u 11 prate taj trend grupisanja svega i svacega, i teranja na bespotrebne dodatne klikove, bez mogucnosti izbora (srecom, ima ljudi koji izmisle izbor).

Za stabilnost/performanse ne primecujem razliku, ali slabo igram igre.
 
Poslednja izmena:
Danas sam saznao da su dodali opciju da se ugasi grupisanje u task baru. 🙂
 
Što se stabilnosti tiče, ne mogu da se požalim na Windows 11. Na starom računaru uradio sam upgrade čim je ponudjen, na novom računaru čista instalacija skoro godinu dana.
 
Hvala na pomoći oko izbora. Sistem se podiže nov. Stari nisam menjao sedam godina. Još od Win 7 sam izvršio upgrade na 10.
 
Vrh Dno