Šta je novo?

LG želi da plaćate pretplatu za njihove televizore

Benchmark

Znamenit
Učlanjen(a)
11.09.2006
Poruke
59,641
Poena
1,385
lg-nft.jpg


LG želi da plaćate pretplatu za njihove televizore​


Ideja kompanije LG je da se prebaci na novi poslovni model kojim će generisati kontinualni profit od vas. Spremite se za nove pretplate i još reklama

Kompletan članak: https://benchmark.rs/vesti/biznis/lg-zeli-da-placate-pretplatu-za-njihove-televizore/
 
Sistematski teraju narod u pirateriju
Ne.

95% ljudi će ili kupiti neki drugi brend ili će ovo prihvatiti kao normalnu stvar i minor inconvenience. "I have to pay for this? Oh well...Wheres my credit card?". Ovakve stvari uvek treba posmatrati iz ugla većine, odnosno prosečnog korisnika, jer ta većina pojma nema da postoje alternativna rešenja. Što legalna, što ilegalna. Manjina, kao i uvek, nema pravo glasa i može samo da kuka i psuje po forumu.

Kad smo kod psovanja, obratite malo pažnju na rečnik u ovoj temi.
 
Ovo je za dobro korisnika, kao i razne pretplate u autoindustriji itd. Slušajte kompanije kojima dajete novac, slušajte struku (ne repera, daleko bilo) i sve će biti ok.
 
A dvoumio sam se izmedju C2 i Philips 707. Taman su mi pomogli da odlucim :D
 
Razumem da se neki izdrzavaju od reklama, jer nemaju druge prihode. Ali kako neke kompanije koje imaju prihode a nisu reklame, toliko forsiraju iste ili ce poceti da forsiraju, a dobro je poznato da skoro svi mrze iste. To sto su u Koreji, Kini i Japanu na svakom cosku reklame u vecim gradovima i centrima, da ne mozes da spavas nocu i sto su opsednuti istima zbog tripa oko konzumerizma, to je njihov problem.
 
Ne.

95% ljudi će ili kupiti neki drugi brend ili će ovo prihvatiti kao normalnu stvar i minor inconvenience. "I have to pay for this? Oh well...Wheres my credit card?". Ovakve stvari uvek treba posmatrati iz ugla većine, odnosno prosečnog korisnika, jer ta većina pojma nema da postoje alternativna rešenja. Što legalna, što ilegalna. Manjina, kao i uvek, nema pravo glasa i može samo da kuka i psuje po forumu.

Kad smo kod psovanja, obratite malo pažnju na rečnik u ovoj temi.
Slažem se.
Zato sam oduvek aprori protiv sistema gde polupismena većina kroji aršine pismenoj manjini…ali avaj, tako je bilo i biće dogod je sveta i veka.
 
Poslednja izmena:
Ekstremno lako rešiva situacija: nikad ništa neću kupiti od LG-a, pa nek' prodaju reklame koliko hoće. Boli me baš uvo za njihove željene zarade... 👎🏻👎🏻👎🏻
 
LG je kompanija koja je u padu već deceniju i kusur. U mnogim sektorima su bili lider, pa potpuno ispali iz igre. Televizori su očigledno sledeći.

Iako je prosečan "konzument" odavno sveden na nivo idiota koji bi i ovo plaćao bez pitanja, razlog zašto će se ovo LG-u obiti o glavu i škartirati ih sa tržišta su veliki igrači poput Google a i Amazona koji već imaju razrađene reklamne šeme, a softver će da nude za džabe.
WebOS ionako dugoročno nije imao šanse protiv Android TV-a, kamoli ovako...
 
Neka puste reklame i neka uvedu preplatu, tu je dobri stari EI televizor pa mogu da mi pljunu pod prozor.🤣
 
WebOS ionako dugoročno nije imao šanse protiv Android TV-a, kamoli ovako...
Web os je zapravo najjači, a android je uspeo samo zahvaljuci posrnulim brendovima koji su na kraju morali da plate licencu Google da ne bi totalno propali, u međuvremenu je to i LG počeo da prodaje svoju licencu posrnulim brendovima.

Današnji TV su većinom Smart, Google takodje radi na tome da sve naplati, tako da to što radi LG zapravo nije nesto strasno novo, a običnih TV više nema...
 
Web os je zapravo najjači, a android je uspeo samo zahvaljuci posrnulim brendovima koji su na kraju morali da plate licencu Google da ne bi totalno propali, u međuvremenu je to i LG počeo da prodaje svoju licencu posrnulim brendovima.

Današnji TV su većinom Smart, Google takodje radi na tome da sve naplati, tako da to što radi LG zapravo nije nesto strasno novo, a običnih TV više nema...
LG nema šanse da se takmiči sa Google-om... To može Apple, Amazon, možda Microsoft mada sumnjam. LG je za njih patuljak. Google može da im dampinguje cene do iznemoglosti, može i da poklanja licence jer već ima razrađen ekosistem koji profitira isključivo od reklama i korisničkih podataka, cena licence im je samo bonus.
Već sad WebOS počinje da zaostaje po upotrebljivosti za Android TV-om... Nego sreća što se Google nije mnogo fokusirao na tu priču.

Živeće WebOS još par godina, i posle ćao, penzija.

Ni po kvalitetu slike nisu unikatni, iako su bez pogovora odlični.

Da se razumemo, meni je žalosna činjenica da će opet sve da se svede na dva slova, i da će Google i tu da bude dominantan, ali ne vidim drugi razvoj događaja...
 
@Aleksandar_038
Slažem se, izgubi e na duže staze ali trenutno je web os najuspešniji na tržištu pametnih TV

Da sam na mestu LG već danas bi počeo da delim licence besplatno svim Kinezima što postoje i onda bi taj rat potrajao, bar da bude neka ravnoteža.

Google kad uzme da nas sisa ostaćemo bez gaća
 
Da sam na mestu LG već danas bi počeo da delim licence besplatno svim Kinezima što postoje i onda bi taj rat potrajao, bar da bude neka ravnoteža.
Pa bukvalno to - kakva preplata, kakvi bakrači - dve godine besplatna licenca svima, da dobiju neku korisničku bazu. Ovako će ih pojesti za dve - tri godine.
Google kad uzme da nas sisa ostaćemo bez gaća
Biće tad non-smart televizori na većoj ceni nego ovi "pametni" :) Reklama u TV programu smo se spasili zahvaljujući modernoj kablovskoj, ali od Google-a bežanja nema :)
 
Bilo bi lepo da pocnu da prodaju TV kao jedan obicni veliki monitor, prazan bez icega.
I onda u formi boxa ili stika bocnes i dobijes OS kakav hoces, i promenis kada hoces, da sve bude modularno i zamenjivo.

Cudi me da to jos niko nije ponudio, a ne verujem da sam ja toliko pametan i da se niko toga nije setio, a danas ni hardverski tuner ne moraju vise da upakuju kada se ide na IPTV
 
Setio sam se ja još pre dosta godina, i prvih set top boxova i stickova. Ali nešto me mrzelo da se upuštam u razvoj proizvoda i plasman na tržište. :p

Slažem se da bi to bila najbolja opcija. Ali teško da ćemo to ikada videti. :(
 
Pa dumb televizori su na neki nacin to o cemu pricate, samo se salta box.
 
Nema vise dumb televizora, sad su svi pametni.

Samo oni krsevi nisu pametni.
 
То постоји, нпр. Samsung QET серија екрана, само што нису предвиђени за обичне кориснике већ за пословне. Тв за обичне кориснике иде у пакету са наменским софтвером и припадајућим рекламама.
 
Bilo bi lepo da pocnu da prodaju TV kao jedan obicni veliki monitor, prazan bez icega.
I onda u formi boxa ili stika bocnes i dobijes OS kakav hoces, i promenis kada hoces, da sve bude modularno i zamenjivo.

Cudi me da to jos niko nije ponudio, a ne verujem da sam ja toliko pametan i da se niko toga nije setio, a danas ni hardverski tuner ne moraju vise da upakuju kada se ide na IPTV

Pa kad ubacis neki HDMI u TV apsolutno TV postaje "klot display". Koristim smart TV kao monitor ihaj godina, jednu stvar od toga sto pricate nisam video. Kakve reklame kakvi bakraci, ubodes HDMI, prikaze sliku, cao zdravo. Built in radi to sto radi, uvek mozes da nakacis sta ti odgovara i ponasace se kao obican display device.
 
nemam lg tv nit planiram ali samo cu reci jedno: pihole+unbound
 
Pa kad ubacis neki HDMI u TV apsolutno TV postaje "klot display". Koristim smart TV kao monitor ihaj godina, jednu stvar od toga sto pricate nisam video. Kakve reklame kakvi bakraci, ubodes HDMI, prikaze sliku, cao zdravo. Built in radi to sto radi, uvek mozes da nakacis sta ti odgovara i ponasace se kao obican display device.
Da, ali plaćaš pametne opcije TV-a koje nećeš koristiti.
Od samog početka ravnih ekrana i pametnih televizora bilo je dosta nas koji nismo koristili te pametne opcije, već smo bacali sliku sa kompa i kasnije android box-a /mini PC-a na tv pa bi bilo logično da neka kompanija to prepozna i novac sa hardvera i razvoja softvera za pametni TV prebaci na kvalitetniji ekran i izradu TV-a i ponudi odličan klot TV.
 
Poslednja izmena:
Znate kako ovo na kraju zavrsava? Zavrsava tako sto kupite monitor, radite nesto i "puf" krenu reklame za LG ves masinu, pa kad reklama zavrsi nazad na ono sto ste radili. Zivi bili pa videli.
 
Vrh Dno