Šta je novo?

24-pin ATX 90 deg adapter za ploču - iskustva/mišljenja

NenadG

Cenjen
Učlanjen(a)
25.11.2009
Poruke
535
Poena
195
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 7 7700X & Arctic Liquid Freezer II 280
Matična ploča
Asus ROG Strix B650E-E gaming WIFI
RAM
G.Skill Trident Z5 NEO 2x16GB DDR5 CL30
GPU
ASRock RX 6900XT OC Formula
Storage
2 x M.2 Kingston Fury Renegade 2TB
PSU
Antec Signature SP1000 Platinum 1000W
Kućište
Antec Performance 1 FT
Monitor
Dell UltraSharp QHD U2715H
Miš & tastatura
Logitech G604 & Logitech MX Keys
Ostale periferije
SteelSeries Arctis 7
Pristup internetu
  1. Optički internet
Da li neko ima iskustva sa 24pin ATX adapterom 90 stepeni?

Stavio bih to na ploču da 24pin kabl ne mora da ide 180 stepeni, nego samo 90 što je mnogo urednije za kabliranje.
 
Relativno urednije, 180 je vec druga prica.
 
Ma i 90 stepeni je odlično u odnosu na "polukružni" koji kabl mora da uradi. Da, 180 stepeni bi bilo još bolje mada ih nešto ne vidim da ima u prodaji.
Prvenstveno me interesuje pouzdanost/bezbednost. Verujem da tu nema mnogo šta ali eto, da pitam da li je neko imao nekakva iskustva.
 
Ja imam taj adapter od 90 stepeni. "Hvalio" sam se njime u temi o Aliexpresu. ( LINK ) Radi evo od tada. Nije izgoreo ili slično. Šta te konretno zanima?

Evo kako izgleda na ploči:

adapter.jpg
 
Pa eto, baš to :ROFLMAO:

I ja sam poručio neki sa AliExpresa, mada sad vidim i da Cooler Master ima te adaptere. I inače imam CM kućište pa bi lepo leglo. Samo još da vidim kako da ga dopremim do samoga sebe.
Ma mnogo bolje izgreda a i kablovi nisu preterano savijeni. Definitivno dobra stvar.
 
Ima i RGB. 😂

Screenshot_20230614-210102.png
 
Meni bi ovih dana trebalo da stigne sa Alija adapter 90 deg za Front panel 3.0 kabl za kućište. Konektor je odmah pored 24-pin-atx
adapter1.jpg
 
Ja sam sa Alija uzeo taj adapter sa sve Aorus svetlećim logom. Sve to radi normalno, bez problema, ali tamo gde je logo koji bi trebao bar da svetli normalno je, verovatno, samo jedna LED dioda koj jedva čkilji pa to izgleda kriminalno ružno.
 

Prilozi

  • 01.jpg
    01.jpg
    176.2 KB · Pregleda: 13
  • 02.jpg
    02.jpg
    192.4 KB · Pregleda: 13
Taj CM sam video kod njih na sajtu. Na nemackom amazonu je 20 evra ali ga nema na stanju.
 
Nazad
Vrh Dno