Šta je novo?

Čudan problem sa USB (detektovanje)

saddamnsliman

Slavan
Učlanjen(a)
20.02.2006
Poruke
142
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
Zilog Z80
GPU
Ferranti ULA 9000
Pristup internetu
  1. Modemska 56k veza
Iako nije tako strašan problem s obzirom da je reč o USB stiku od 8GB kopka me da rešim zez. Naime dotični stik negde radi negde negde ne a ne mogu da utvrdim zbog čega. S obziromda je USB 3.0 mislio sam da je do drajvera na računaru medjutim računar gde je prvi put uočen problem očitava sve druge stikove bez problema samo taj ne ( i to ne detektuje da je uboden uopšte ) . Danas probam an drugom račuanru , pna prednjiUSB 2.0 ga očita na zadnjim USB 3.0 ne (a rpitom svi ostali stikovi rade)
 
Verovatno izanđali kontanti. USB3 ih ima više i tanji su pa ako ne prave dobar kontakt eto problema.
 
ili se kontroler u flešu sporije inicijalizuje. probaj da ubaciš fleš i da sačekaš barem 2 minuta, da vidiš da li će tada biti prepoznat
 
Desava se, da se tako izrazim, da USB3 deo kontrolera crkne, dok USB2 nastavlja da radi tako da kad ga ubodes u USB3 port, pokusava da ispregovara USB3 i zaglavi se dok na USB2 portovima uspeva. Dokazaces da je to slucaj ukoliko ti fles ne radi u USB3 portu, a proradi u istom portu ukoliko se poveze preko USB2 produznog kabla (koji nema dodatne USB3 zice i pinove).

Meni se to davno desilo na, inace odlicnom, Sandisk Extreme 64GB. "resio" sam problem tako sto sam ga rasturio i razlemio USB3 pinove. Vec godinama radi bez greske, doduse sa USB2 brzinama (pri kojima je i dalje brzi od vecine jeftinih "USB3" fleseva, narocito u random upisu.
 
Sličan problem imam sa jednim starim USB 3.0 SanDisk extreme flešom. Svuda normalno radi osim na jednom Dell laptopu i5 6xxx gde, kad ga utaknem, upadne u plug in, plug out loop i tako u beskonačno. Na ostalim desktop laptop mašinama radi normalno.
 
Nazad
Vrh Dno