Šta je novo?

Da li sam se prešao?

bole

Čuven
Učlanjen(a)
03.03.2002
Poruke
47
Poena
604
Ja se baš nešto ne razumem u računare i tu tehniku, ali video sam kod jednog mog ortaka (koji je inače doktor za računare) KM4M-L i P4 2.4 GHz to radi ljudi pa ubija (a i ne restartuje se kad ide na internetu) pa ja zamenio mog jadnog abita NF7s i bartona. Da li sam se prešao? :wall:
 
To trebaš ti da sam da zaključiš na osnovu korišćenja svoje mašine!

Da li je u pitanju CeleronD?
 
pa ono restartovanje na netu ti je virus koji apsolutno nema nikakve veze sa procesorom i plocom. A po meni mislim da je abit i barton bila mnogo bolja kombinacija i brza ...
 
restartovanje na netu!????nema to veze sa plocom i cpu.nisi napisao detaljno koja je konfiguracija u pitanju....
 
MSI P4MAM-L i puni P4 na 2.4Ghz (barem tako piše) Naime ne volim ja one fazone kod AMD 2500+ a on radi na mnogo manje. Po meni to je čisto navlačenje naroda. Kod intela je to sasvim kasno 2.4 i on radi na 2.4 nema laži. Intel je intel.
 
Ma čitao sam bre nešto (mada mi nije baš najjasnije) ali što lepo ne napišu radi na tolko šta sad ja imam P4MAM-L i P4 na 2.4+++ (+++ označa da ljudi ovo ubija kako radi)
 
Joj koji ce sada glame da bude:D

poz
 
Ako sam te dobro shvatio ti si zadovoljan novom konfiguracijom?

Ne znam zašto ti je AMD mašina pravila problema kada ja imam jednu alfa MSI ploču koja je zaista imala tripova na početku ali onda se nakon nekog vremena ustalila i sve do sada radi rock stabilno. Taj Abit kojeg ti pominješ bi trebalo da bude dalekooo bolja ploča od ove moje MSI i ako je sve povezano i instalirano kako treba, stabilnost ne bi trebalo da bude problem.

Ma važno je da si ti sada zadovoljan.
 
Stvorenje je napisao(la):
Ako sam te dobro shvatio ti si zadovoljan novom konfiguracijom?

Ne znam zašto ti je AMD mašina pravila problema kada ja imam jednu alfa MSI ploču koja je zaista imala tripova na početku ali onda se nakon nekog vremena ustalila i sve do sada radi rock stabilno. Taj Abit kojeg ti pominješ bi trebalo da bude dalekooo bolja ploča od ove moje MSI i ako je sve povezano i instalirano kako treba, stabilnost ne bi trebalo da bude problem.

Ma važno je da si ti sada zadovoljan.

Ili zadovoljna.
 
Enivej, važno je da komp fercera i da je user satisfied. ,)
 
Bole za takve kao ti i jeste intel.
 
Svakako da si se zeznuo i to debelo, jer si prodao Bartona koji je best buy u toj klasi i koji je po meni kad se malo klokne bolji od Intela...i jeftiniji naravno...;)
Poz...
 
geokal je napisao(la):
Ili zadovoljna.
pa pitanje je da li sam se preshao, a ne preshla...


i da... preshao si se... definitivno...
 
Daleko od toga da si se presla, varijanta za koju si se odlucila je daleeeko superiornija. Ne zelim da se ponavljam, tu novu kombinaciju krasi stabilnost (primetila si, nema restarta na netu, DivX radi glatko, mp3 ne secka, audio diskovi takodje, etc, etc...). Ja takodje jurim slicnu kombo, ali ne mogu tu plocu da nadjem. Gde si je nabavila? Ipak, ono sto si napisala u prvom tridu, ne stoji, ti si ipak vrstan poznavalac hardvera. btw, i lepo izgledas :banana:
 
Nije trid, vec tred.


r!sc! je napisao(la):
..(primetila si, nema restarta na netu, DivX radi glatko, mp3 ne secka, audio diskovi takodje, etc, etc..

Ne vidim nigde smajlija. Odusevio si me ovom izjavom, mada bi mi bila jasnija da je pisana '98, ovako na pragu 2005 mi deluje u najmanju ruku smesno! Eto sta je uspeh zagrizenim fanaticnim ljubiteljima Intela, da ima DIVX radi glatko! ccc
 
bole je napisao(la):
Ma čitao sam bre nešto (mada mi nije baš najjasnije) ali što lepo ne napišu radi na tolko šta sad ja imam P4MAM-L i P4 na 2.4+++ (+++ označa da ljudi ovo ubija kako radi)


Ta ploca je verovatno najsporija maticna ploca za Intela koja se moze naci na ovom trzistu, kako da ti kazem :).

Ubija kako radi :S:
 
:type: Ja ne znam što se ljutite na r!sc!-a, ali stvarno je čovek u pravu, čim ubacim divx film on startuje i radi superiska
 
bole je napisao(la):
:type: Ja ne znam što se ljutite na r!sc!-a, ali stvarno je čovek u pravu, čim ubacim divx film on startuje i radi superiska

Da, upravo o tome i pricam :smash: . Ne osvrci se na price Intel vs AMD, ako ti ovaj Intel za sada radi maksimalno, zadrzi ga i budi srecna sto si ulovila odlicnu masinu. A ja jos uvek ne mogu da ulovim takvu plocu :wall:
 
Ovaj, ne znam kakvi ste vi to doktori za racunare, taj tvoj drugar i ti, ali mora da ste stvarno vrh vrhova kad ste uspeli u MSI KM4M-L (socket A plocu) da ubodete P4 2.4GHz...
 
silverglider je napisao(la):
Ovaj, ne znam kakvi ste vi to doktori za racunare, taj tvoj drugar i ti, ali mora da ste stvarno vrh vrhova kad ste uspeli u MSI KM4M-L (socket A plocu) da ubodete P4 2.4GHz...

Kako bre :


nesharm je napisao(la):
Ta ploca je verovatno najsporija maticna ploca za Intela koja se moze naci na ovom trzistu, kako da ti kazem .

Sad sam i ja zbunjen :S:
 
ma ti si zbunjen odavno....

btw, na kojoj bi se od boletove dve konfiguracije pre preshao Wolfenstein?
 
:wave: Ja se stvarno izvinjavam svima upravo sam se cuo sa mojim prijateljem i ploca nije KM4M nego P4MAM izvinjavam se. Hvala r!sc!-u na savetu
 
To se zove "proveri prvo cinjenicno stanje pre nego sto izneses cenjeno misljenje".
 

Prilozi

  • KM4M-L.jpg
    KM4M-L.jpg
    42.3 KB · Pregleda: 108
Bole, kako da ti kazem, P4MAM je ploca sa VIA ProSavageDDR P4M266A cipsetom i ne znam da li ima goreg izbora za pentium 4. Ne da si se preshao, nego si se razbio od prelazenja. A i taj doktor za racunare ti je malo jachi...

Tebi na proslom racunaru najverovatnije nije bilo nesto u redu sa softverom. No, usrecio si se tako kako si se usrecio...
 
Poslednja izmena:
bole je napisao(la):
Ja se baš nešto ne razumem u računare i tu tehniku, ali video sam kod jednog mog ortaka (koji je inače doktor za računare) KM4M-L i P4 2.4 GHz to radi ljudi pa ubija (a i ne restartuje se kad ide na internetu) pa ja zamenio mog jadnog abita NF7s i bartona. Da li sam se prešao? :wall:

Pazi, generalno govoreci moje simpatije su na strani Intela.
Pored ovoga ne secam se da je neko na forumu od kad ga ja pratim napravio takvu gresku (mada ne bi pogresio da sam rekao i glupost). Da si usao u bio koju prodavnicu hardvera i rekao: "Dobar dan, dajte mi najgoru plocu za P4" oni bi ti dali tu...
Sve ti je jasno. Preveslan si big time.
 
Ma ljudi jel vi ovo ozbiljno?
 
Cipset, druze Tito, cipset - ne ploca. Jos je sreca u nesreci da je MSI u pitanju, mogao je jos da bude Mufljusonic ili Zida Paradajz sa tim cipsetom...
 
Naravno, to sam i mislio.
Riba smrdi od glave a ploca od cipseta, ju nou. [narodna poslovica, revised by Broz:)]
 
pa shta fali chipsetu? vidish da mp3 ne secka!

i vi preterujete... :D
 
Nazad
Vrh Dno