Šta je novo?

[2560x1440, S-IPS] Achieva Shimian QH270 100Hz Overlock

Miskonius

Slavan
Učlanjen(a)
15.07.2011
Poruke
2,208
Poena
240
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 5600G
Matična ploča
MSI B550 Gaming edge wifi
RAM
16gb
GPU
Zotac RTX 3080 10GB
Storage
Samsung 980 Pro 1TB, Western Digital Red 4TB, Samsung 1TB
PSU
Thermaltake toughpower 775W
Kućište
Cooler Master Haf xb evo
Miš & tastatura
Redragon Horus & Logitech MX Master
Tablet
Huawei mediapad m5
Mobilni telefon
Huawei p30 pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Tacnije 99Hz. ;)
Imam ovaj monitor vec vise od godinu dana. Cim sam ga uzeo probao sam overclock ali iz nekog razloga nije htelo pa dogih ruke.
Cak ni nesto kasnije nisam hteo da se cimam jer koliko sam upoznat max OC koji je sa Shimianom postignut (sa default PCB) je 75Hz stoga nije bilo vredno cimanja.
To je i jedan od razloga zasto pravim ovu temu jer se eto i meni desilo da ubodem jack pot. :D
Vec sam bio planirao da narucim custom PCB iz Amerike koji bi trebalo da dostigne barem 100Hz kad odjednom doziveh prosvetljenje
Preksinoc me nesto spopade da ponovo sve to pocnem da istrazujem, cackam i bogami nisam se pokajao.
Sa default 60Hz uspeo sam da ga dignem na stabilnih ~100Hz, na 110Hz Bf3 vec krece da brljavi.

Potvrda:

OC validation.jpg

Assassin's Creed® Brotherhood2015-1-30-21-28-54.jpg

bf3 2015-01-29 21-08-27-86.jpg

:cigar:
:guitar::guitar::banana::banana::banana::guitar::guitar:

Kako se to radi?

Napomena: Sve radite na svoju odgovornost i necu biti nista kriv ako nesto zabrljate ili krene naopako.

Prvo treba da se skine i instaliraju najnoviji drajveri za graficku kartu a posle njih i Pixel Clock Patcher koji je napravio ToastyX sa 120hz.net

AMD Pixel Clock Patcher
Nvidia Pixel Clock Patcher

Onda vam treba CRU koji se koristi za karte oba proizvodjaca.

AMD korisnicima na WIndows 8 takodje treba i programcic koji ce da restartuje drajver restart.zip nesto sto je meni falilo kad sam prvobitno overklokovao

Pokrenete CRU i pravite profile za svaku nivo refresh rate-a koji hocete da dostignete.
Kod AMD-a overclock ide postepeno tj ako pucate na 100Hz ne ide sa 60Hz odmah na 100 vec postepeno kao na primer sto je kod mene

CRU.jpg

Kada napravite profile, kliknete OK i retartujete komp ili aktivirate onaj Restart programcic.
Kad se nadjete opet u Windows-u, desni klik na desktop/Screen Resolution/Advanced Settings, kliknete na Monitor tab i izaberete refresh rate. Ponavljam za AMD se ide postepeno i posle svakog menjanj refresh rate-a mora da se pokrene restrt drajvera.
Ovo takodje treba da se radi i kad se pokrene Windows i najbolje je da namestite us pomoc Task Scheduler-a restart drajvera pokrene cim se ulogujete.

Monitor.jpg

To vam je uglavnom to za neke druge detalje konsultujte ToastyX-evu temu
 
Poslednja izmena:
Hvala ovo mi je pomoglo da sa 60hz dignem na 70. Za sve preko mi se monitor ugasi i pise ''out of range''.
 
Update

Moji rezultati odozgo nisu tacni, to sto browser pokazuje 120Hz Valid ne znaci nista.
Da bi rezultat bio validan testiranje treba slikati spolja (fotoaparatom ili kamerom), i kada sam to uradio videh da moj monitor u stvari izostavlja/skipuje frejmove.
Ali nisam se predao!
Saznao sam koji mi delovi trebaju da bih monitor poterao na 100+Hz i posle mnogo, mnogo muka uspe sam da dodjem do njih.
Delovi potrebni da bi Achieva Shimian 27"poterali na 100Hz+ su:


Logic board
LM270WQ1-SLA1

T2.gJeXgMS1JNXXXXX_!!651732152.jpg



Driver board
LM270WQ1 /LDK-LE256/HY-2560M

T1S1iNXXtuXXXXXXXX_!!0-item_pic.jpg



Za driver board mozda bude ****no da se kupi. Prodavac sanelin88 ne odgovara na poruke ako recimo hocete da kupite na taobao.com preko posrednika. mozda hoce na agreetao jer tu sto je za strance sve ceni skoro duplo vise :D
Ja sam kupio driver board u overlordcomputer.com koji se ugasio posle nekoliko dana, tako dareci da sam na kraju ipak imao srece je understatement.

Elem konacna validacija 2560x1440, S-IPS, 120Hz in all of its glory:



Radi u igrama i na 130Hz bez problema, medjutim browser onda krece da flesira na svakih nekooliko sekundi tako da ga drzim na 120Hz.
Za monitor nema da mislim sledece 2-3 godine. :d
 

Prilozi

  • T1S1iNXXtuXXXXXXXX_!!0-item_pic.jpg
    T1S1iNXXtuXXXXXXXX_!!0-item_pic.jpg
    431.7 KB · Pregleda: 79
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno