Šta je novo?

Kako namestiti vodeno hladjenje???

Space

Slavan
Učlanjen(a)
03.04.2006
Poruke
4,018
Poena
440
Posto je proslo podosta vremena kako se “igram” sa vodom ,odlucio sam da napisem jedan mali opis “sta i kako “ kada su vodena hladjenja u pitanju,a sve to iz nekog mog ugla.Naime jedna od bitnijih stavki kada je ceo sistem u pitanju,je ta da se radijatori(radijator) koji hlade tecnost nalaze u sto “hladnijoj” sredni ,po mogucnosti van kucista kako bi ventilatori dobili sto hladniji vazduh koji bi rashladio vec zagrejana rebra radijatora.Sto se tice debljine creva ja mislim da je najbolji opseg od 7mm-12mm,mozda se neki nece sloziti,ali najekonimcnije resenje je bas ovo, primera radi deblja creva-vise vode-jaca pumpa-samim tim vise novca,ponavljam ovo je sve iz nekog mog ugla.
Bitnu stavku,a mozda i najbitniju igra koliko je ispoliran i kako je ipoliran blok koji naleze na processor.Kada se polira blok koriste se za pocetak (najcesce)vodene smirgle od 1000,1500,2000.,a kao zavrsnica koristi se pasta za poliranje od kojih je po meni najbolja “Farecla G10”.Jedana od bitnijih faktora kada je poliranje bloka u pitanju je svakako povrsina na koju ce da nalegne papir za poliranjei ona treba da je sto ravnija,kako bi se reklo u zargonu “sto perfektnija” ,gde je najbolje koristiti parce poveceg stakava na koje se na kraju moze staviti i mikrofiber krpa sa pastom kao zavrsni deo poliranja.A kako treba da izgleda jedan ispoliran blok moze videti iz dole prilozenog.Sto se tice pumpe tu nemam sta da kazem,jer izbor pumpe zavisi od duzine “protoka sistema” gledano po nekoj logici sto je jaca pumpa to je hladnje bolje,ali samo pod uslovom da tecnos stize da se rashladi u radijatoru.
Kada je rec o pasti i kako se ona nanosi ostavljam ovaj link gde sam izneo nacin,na koji ja to radim http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=107429

E sad razlog zbog cega sam sve ovo poceo da pisem je taj sto sam na testu imamo tri vrste tecnosti(antifriza)gde sam koristio odnos antifriz : destilovana voda = 25% : 75%.Prva tecnos je bila Valvoline Colant,i idle temperarature mog konana su bile u razmaku od 40C-42C na sobnoj od 25C-28C.Pre nekoliko dana sam zamenio tecnos ,ali ovaj put sam koristio Elf i temperature su pale na nekih 37C-39C,opet ponavljam na sobnoj od 25C-28C.I onda na preporuku drugara iz Holandije,koji mi je doneo ovu tecnost narandjaste boje dobijam nesto zbog ceka mi srce jos uvek ubrzano lupa,.Pred vama je “Total Glacelf Auto supra” tecnos koja mora da se proba,jer nigde na netu nisam nasao da je neko koristio za hladjenje racunara, a rezultai su abnormalni.Necu nisa da kazem samo bi molio da se pogleda dole slika koja sve govori.
 

Prilozi

  • DSC00112.JPG
    DSC00112.JPG
    96.4 KB · Pregleda: 288
  • DSCF0211.JPG
    DSCF0211.JPG
    137.2 KB · Pregleda: 1,046
  • antifriz.JPG
    antifriz.JPG
    114.3 KB · Pregleda: 437
  • P.jpg
    P.jpg
    133.7 KB · Pregleda: 360
Poslednja izmena:
Da li si probao samo sa destilovanom vodom?
 
tex707 je napisao(la):
Da li si probao samo sa destilovanom vodom?
Naravno i rezultati su bili za nijansu bolji,ali samo od kombinacije sa colantom.Voleo bi da probas ovaj zadnji antifriz u onom razblazenom odnosu,pa da podelimo iskustva.Inace nisam napisao to da sam svaki rastvor drzao 24h pre pustanja u sistem,radi sto bolje homogenizacije.
 
Pitao sam te za vodu iz razloga sto bi ona trebalo da pokaze najbolje rezultate. Veoma me cude ove temperature koje si naveo posto vidim da su u rasponu od 31C do 42C. Mislim da nema te tecnosti (slicne gustine i viskoznosti kao voda naravno) koja moze da poboljsa performanse ni za 3C a kamoli za 11C (ako je sve ostalo isto, sto pretpostavljam da je kod tebe slucaj). Kako ti ovo objasnjavas?
 
i opet si prevazisao samog sebe ;) svaka sast druze :)

P.S. lep ti milje ;)
 
verovatno tecnost bolje optusta toplotu ili nesto slicno
 
Sada se temperature krecu u radijusu od 31C do max 33C(33C sam video samo nekoliko puta,ali samo posle visecasovnog maltretiranja manje zahtevnih programima).Jedino logicno objasnjenje je da tecnost dosta dobro odnosi toplotu,ali istovremeno uspeva da se rashladi veoma brzo.
PS.TEX ako budes imao vremena istestiraj ovu tecnost,saznao sam da ima i kod nas da se kupi.
 
Spacemaster je napisao(la):
Sada se temperature krecu u radijusu od 31C do max 33C(33C sam video samo nekoliko puta,ali samo posle visecasovnog maltretiranja manje zahtevnih programima).Jedino logicno objasnjenje je da tecnost dosta dobro odnosi toplotu,ali istovremeno uspeva da se rashladi veoma brzo.
PS.TEX ako budes imao vremena istestiraj ovu tecnost,saznao sam da ima i kod nas da se kupi.

To sto navodis nije "dosta dobro" vec fu****g spectacular...!!!...pomislio bih da je u pitanju ziva, a ne tecnost za watercooling ili sta vec.

Baci info gde moze da se kupi. Ja sam u nekoj uzasnoj guzvi, nikako da sastavim svoj novi sistem, ali kada zavrsim nece biti lako napuniti ga posto ce verovatno da ima kapacitet 10-15litara.
 
tex707 je napisao(la):
To sto navodis nije "dosta dobro" vec fu****g spectacular...!!!...pomislio bih da je u pitanju ziva, a ne tecnost za watercooling ili sta vec.

Baci info gde moze da se kupi. Ja sam u nekoj uzasnoj guzvi, nikako da sastavim svoj novi sistem, ali kada zavrsim nece biti lako napuniti ga posto ce verovatno da ima kapacitet 10-15litara.
U svakoj bolje opremljenoj radnji.Pozzz
 
Glacelf Auto Supra is a concentrated coolant, based on ethylene glycol and OAT technology. This product is also available in two ready-mix products with different freezing points : Coolelf Auto Supra -26 and Coolelf Auto Supra -37

Koji si koristio od ova 2, -26 ili -37?
 
Koji si koristio od ova 2, -26 ili -37?[/QUOTE]
Nigde ne pise sem ovoga da sa 33% ide do -20C,sa 40% ide do -26C,sa 50% ide do -37C.
Inace ovo je 100% cist koncentrat.
 
Spacemaster je napisao(la):
Nigde ne pise sem ovoga da sa 33% ide do -20C,sa 40% ide do -26C,sa 50% ide do -37C.
Inace ovo je 100% cist koncentrat.
Sorry, my bad:) , lepo kazu da osim koncentrata (koji ti imas) imaju i 2 razblazena.
 
Nazad
Vrh Dno