Šta je novo?

Program za prevodjenje texta sa engleskog na srpski

DarkNinja

Slavan
Učlanjen(a)
23.09.2005
Poruke
724
Poena
319
Potreban mi je program koji moze da prevede uneti text, znaci ne jednu ili dve reci nego ceo text tipa strana ili dve ili cak pasus nekog texta sa engleskog na srpski.

Probao sam da guglam ali sam samo nailazio na on-line resenja a meni je zapravo potrebna offline varijanta, pa ako neko zna nesto neka pise.

Pozz:wave:
 
Poslednja izmena:
Google Translate? Ali moraces onda malo da se potrudis da ispravis teks , posto ne pogodi nekada bas padez. :)
 
Morton benson prevodi kompletan text???

Mislim da ga imam nanekom starom cd-u, a cudi me da nisam primetio.

Hvala za preporuku i ako moze jos samo potvrda da prevodi kompletan text i koja je najnovija verzija(velicina) bacam se na trazenje.
 
Poslednja izmena:
Postoji jedna Novosadska firma koja je radila rečnik i pokušali su dosta toga da urade. Ne mogu da se setim kako se zove, ali znam da je firma iz Novog Sada, a da je za instalaciju programa bila potrebna disketa kao sistem verifikacije. :)
 
>

Jos uvek ne postoji kvaliteno mashinsko prevodjenje ni za jedan jezik
Od sistema za prevodjenje, mnogo bolje rezultate daju web varijante translatora.
Za offline, za prvu pomoc moze posluziti kombinacija Babylon + SDL Trados Studio, koji je CAT alatka koju koristi ogroman broj profesionalnih prevodioca.
 
Hvala svima na preporukama...

@joojant200
Probacu da vidim ako mogu nekako da nadjem taj recnik.

@VGagi
Pustio sam da se skida ovaj SDL, ali mi nije jasno na sta si mislio sa "Babylon + SDL" (posto sam babylon vec imao i nije mi prevodio ni blizu granice razuma kada su vise od 3-4 reci u pitanju), da ih koristim odvojeno ili je SDL plugin za babylon.

:wave:
 
Ovaj SDL nece da prevodi ili ja ne umme da ga koristim.

Program se upali, unesem text tj document ali mi nista ne izbaci kao prevod. :(
 
Za offline prevodjenje, moras da ga obucis. Sto vishe radis s njime, to daje bolje rezultate.
Babylon nakucas sa svim raspolozivim recnicima i tezaurisima.
 
Svaki prevodilac je tezak krs
 
Slazem se sa Minjom ovaj je bas tezak krs u odnosu na online prevodioce ;)
Ali recnik je odlican.
 
Nazad
Vrh Dno