Šta je novo?

Kako povezati racunar i laptop?

Nikola_92

Cenjen
Učlanjen(a)
13.01.2010
Poruke
184
Poena
170
Imam na racunaru mreznu karticu ,a imam i kabal sa kojim sam povezao razunar i laptop..sta jos treba da uradim da bi zeljene podatke prebacivao..?
 
Poslednja izmena:
Stavi ip adrese u isti opseg ;)
Znaci na jedan npr. 192.168.0.1 a na drugi 192.168.0.5 i u buduce imas opciju pretraga
uzdravlje :d
 
Da iskoristim temu pa da priupitam i ja nesto slicno :)
Dakle naslov teme je isti, stim da ja u kompjuteru (ne laptopu) imam Wireless karticu. Kako da povezem bezicno laptop i komp.
Probao sam "setup wireless for home and office...." na kompu, snimio na flash potrebno, prebacio flash u laptop, sve se instaliralo i.........sta dalje.
Ko sad tu koga treba da trazi, gde treba da se trazi.
Umesto one male antenice, prikacio sam 10ak metara kabla i lap top sam stavio na 1m od kompa. Niko nikog ne vidi.
---
 
Oba dvojcia :d....prvo napisite koje OS koristite (i na jednom i na drugom racunaru) ;)
 
Zanimljiva tema, nisam znao da to moze :D
Na laptopu imam Vistu a na desk topu Xp ali koliko citam po forumima ova kombinacija bas nesto i ne obecava.
 
Zanimljiva tema, nisam znao da to moze :D
Na laptopu imam Vistu a na desk topu Xp ali koliko citam po forumima ova kombinacija bas nesto i ne obecava.

Ne vidim šta tu ima čudno. Ako postoji slučajno i WiFi ruter jako se lepo slažu kada se podese dozvole i prava pristupa. Čak šta više lepo se i slažu sa Mac i LIinux računarima, jedino što treba podesiti kako treba. Normalno na windows računarima se instalira podrška da mogu da vide i razumeju format ovih diskova.
 
jeli na desktopu imas wireless karticu, i da li hoces sa desktopa da serujes internet na laptop?
 
Pa neka me neko ispravi ako greshim, ali ako na laptopu ili desktopu nebitno imash WiFi net, nikako ga ne mozesh sherovati ili povezati 2 racunara preko WiFi u isto vreme, znaci ili net ili 2 kompa... Kartica ne moze da radi i Ad-Hoc i obicno.. Valjda...
Dok npr ako imash WiFi net i lan-om povezesh 2 kompa laptopa ili shta vec e tu vec mozesh bez problema da sherujesh net shtiklirajuci tu opciju u net konekciji, a na drugom ne podeshavash IP raspon nego sve ostavish automatic...
 
Poslednja izmena:
Mozes da nakacis koliko oces racunara ;) ja na moj wifi kacim tri laptopa i phone :)
 
jeli na desktopu imas wireless karticu, i da li hoces sa desktopa da serujes internet na laptop?

Imam na desktopu wireless PCI karticu i hteo bi (ako bi moglo) da se sa laptopom povezem na internet preko desktopa (koji je 24h na netu)
Na desktopu je XP x64 a na laptopu je Win7 x64.
 
Nazad
Vrh Dno