Šta je novo?

Televizori iz Madjarske?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koliko vidim, cena za Samsung UE40EH5300 je pala na 410e a kod nasi madjara je i dalje 450-460e... bas su se polakomili... :/ sada 5500 kosta koliko 5300 pre mesec dana...

Sta mislis da oni svaki dan rasprodaju lager tlevizora? kad budu uzeli novi lager sigurno ce i cenu izmeniti...
 
ma slazem se, samo nisam siguran/znao da imaju lager kod sebe... mislio sam da rade po porudzbini... :)
 
Koji TV da uzmem za 350e? Možda koji evro više? Jko bih volio da imam smart TV fazon (you tube mi trehba i ništa drugo), ali... Nemam baš puno para. Mislim naravno na ove likove, zato sam i postavio pitanje ovde, ako ima negdjed rugo jeftinije, uputite me :D
 
Poslednja izmena:
Po meni ne vredi da dodaš za Smart, osim ako je mala razlika. Ili ga prikači na računar pa gledaj i Youtube i šta god hoćeš, ili dokupi za 50€ računar na USBu sa kojim ćeš TV pretvoriti, da tako kažem, u Smart. Pre idi na koji inč više nego na takve opcije.
 
Po meni ne vredi da dodaš za Smart, osim ako je mala razlika. Ili ga prikači na računar pa gledaj i Youtube i šta god hoćeš, ili dokupi za 50€ računar na USBu sa kojim ćeš TV pretvoriti, da tako kažem, u Smart. Pre idi na koji inč više nego na takve opcije.

Ne treba mi ništa više od 32 inča. Soba mi je mala, tako da bi se to taman uklopilo =) Ne znam, možda uzmem ovaj samsung eh... za 370e što ga "Mađari" prodaju. je l itačno da ima loše postolje? U čemu je razlika ES i EH serije? Ili da batalim Samsung? Stvarno su dosta jeftiniji nego domaći :D
 
I da li neko moze da kaze koji je kod madjara trenutno najbolji tv 40 inca do 650 eura, da nije plazma, obljasnio sam vec razloge, pozeljno bi bilo da ima wifi u sebi? hvala.
 
Ne treba mi ništa više od 32 inča. Soba mi je mala, tako da bi se to taman uklopilo =) Ne znam, možda uzmem ovaj samsung eh... za 370e što ga "Mađari" prodaju. je l itačno da ima loše postolje? U čemu je razlika ES i EH serije? Ili da batalim Samsung? Stvarno su dosta jeftiniji nego domaći :D

Po ko zna koji put,ne postoji preveliki tv,a ite kako moze da bude preeeemali! Provereno... :)
 
Meni je prodavac iz subotice toplo preporucio samsung ue40es6540.Kaze da je to najbolja kupovina do 650 eura.Link
http://www.kupujemprodajem.com/Samsung-3D-LED-SMART-40es6540-2003718-oglas.htm
Mada je ovde navedena cena 680 kad pozoves onda je cena 650 eura.Taman do cifre koju si naumio.Moj brat planira da kupi ovaj model i do te cifre nema nista bolje koliko je on gledao i raspitivao se.


I da li neko moze da kaze koji je kod madjara trenutno najbolji tv 40 inca do 650 eura, da nije plazma, obljasnio sam vec razloge, pozeljno bi bilo da ima wifi u sebi? hvala.
 
@bojke1, fruit23

Ja sam uzeo 2 komada Samsung ue40es6540. Tv je odlican za te pare
 
&12345 Reci cu bratu da pojuri taj tv.Jesi li uzeo kod nasih madjara.Brat planira da kupi kod onog coveka sa onog linka sto sam okacio post iznad.Par mojih drugara je narucilo kod njega i zadovoljni su televizorima.
 
Uzeo sam kod madjara, samo kod drugog coveka. Posto sam uzeo 2 komada dobio sam ih po malo boljoj ceni.

Ako te nesto konkretno interesuje oko ovog modela reci.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav!imao bih par pitanja,pa ako moze ko da mi odgovori...planiram da uzmem ovih dana led tv,pa me interesuje,da li ima ko iskustva sa samsungovim aktivnim 3d-om?jel stvarno zamara oci?sinovac operisao oci,imao strobizam,pa mi je to veoma bitno.Dalje,gledao sam ove LG led...ili sam ja lud ili na njima slika nesto crvenkasta,sve neki tonovi na tamno crveno,boje isprane,kontrast ogroman i ljudima koza cudno izgleda.Jel ima jos neko taj utisak?Da napomenem,imam Samsung le40c654,a pre mesec dana sam uzeo za suraka 40es5500,i nisam nesto inpresioniran sa ovim ledom,sta vise,iako se reklamira da je 100hz,nije ni prosao pored njega.Ovaj moj lcd ga ubi sa slikom,ne mogu da se porede(lcd je 100hz).Tako da sad ne znam koji model da uzmem,hteo sam LG zbog pasivnog 3D,jeftinih naocara i magic control,a i garancije od 5god,ali mi ekran bas cudan,a opet Samsung ima druge mane...pa ako moze neki utisak od zadovoljnih i nezadovoljinih korisnika istih!I samo da napomenem,LG sam gledao modele LM640s-LM660s,a samsung es6100-es6540.hvala unapred! :D

P.S. Zaboravih....moze li koji od ovih modela da se okrece levo-desno(swivel)?hvala i izvinjavam se unapred ako sam malo nasiroko pisao.:wall:
 
Poslednja izmena:
@acibrod

Kod mene na Samsungu ima opcija za podesavanje boje koze, takodje moze crvena boja da se smanji-poveca. Predpostavljam da te opcije ima i na LG-u. Slika zavisi od izvora da li je klasicna antena, IPTV, PC, Xbox, satelitska itd.

Probao sam kod prijatelja magic control na LG-u i iskreno nije mi nista posebno, bolja mi je varijanta wireless tastatura i mis mada sve je to stvar ukusa.

3D nisam nesto dugo gledao tako da ne mogu da kazem da li je zamoran za gledanje.

Samsung ES6540 moze da se okrece levo-desno.
 
@acibrod

Kod mene na Samsungu ima opcija za podesavanje boje koze, takodje moze crvena boja da se smanji-poveca. Predpostavljam da te opcije ima i na LG-u. Slika zavisi od izvora da li je klasicna antena, IPTV, PC, Xbox, satelitska itd.

Probao sam kod prijatelja magic control na LG-u i iskreno nije mi nista posebno, bolja mi je varijanta wireless tastatura i mis mada sve je to stvar ukusa.

3D nisam nesto dugo gledao tako da ne mogu da kazem da li je zamoran za gledanje.

Samsung ES6540 moze da se okrece levo-desno.

Hvala na odgovoru.Znam za podesavanja.Otprilike je tacno ovo sto citam o LG IPS panelima,da ne mogu da prikazu crnu kao Samsung,sinoc sam bio u Rodi,i licno se uverio.Slazem se za wifi tastaturu i misa,jeftinije,mnogo bolje(manje fensi)resenje.Samo jos da vidim oko ovog aktivnog 3d...Inace,od signala imam sbb d3(signal im je 720p)a uglavnom skidam sa neta i to gledam(filmove,serije).Samo da dodam na ovu raspravu o velicini ekrana,slazem se da nijedan nije prevelik.Ja moj 40'' gledam sa 2,5m i uopste nije velik.Takodje,komp mi je zakacen za njega,pa ga koristim i kao monitor.Mislim samo da je bitan dobar kvalitet materijala koji se reprodukuje,jer ako sedis blizu,i pustis nesto sd rezolucije onda:wall: Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
hvala na pomoci, tacno sam taj tv i ja snimo, deluje mi kao best buy:)
 
Ostaje da cekamo katolicki bozic i nadamo se nekim popustima!:d
 
Kupljen TV 42LM660. U subotu 8.12. sam išao po njega za Segedin u MediaMarket. Prethodno su rezervirani. Brat i ja kupili isti model. Kupljeni su u paketu sa smart telefonom LG OPTIMUS L7. Cena za televizor + telefon je bila 249990forinti. Preračunato u € -afa madjarski porez izadje 703€ + nešto sitno za putne troškove. Super smo prošli i prezadovoljni smo. Brzo sve odradili u MediaMarketu otišli do Metroa kupili druge kućne potrebštine afa papire overili za 10minuta jer nikog nije bilo u redu za afu. Našu granicu prešli za 2minuta sa 0dinara carine uz pomoć PRIJATELJA. I sve je ličilo na bajku. Na auto putu u povratku naletesmo na zastoj. Neka Bugarska cisterna se prevrnula na Feketićko petlji auto puta i zakrčila celu traku smera SU-NS. Tu provedosmo 17sati u koloni zavejani. Al dodjo smo kući živi i zdravi. TV i telefon su perfektni još ih testiramo i učimo da rukujemo tim zverima.

@MegaSkot
Druže ako možeš malo da mi pojasniš gde sve kucam ona podešavanja za televizore
LG serlje LM6**
Ja sam uspeo da podesim 10-15redova iz tvog posta od pre par strana. Ostalo nemogu da skontam gde njih podešavam nisam uspeo da nadjem.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, sta predlazete od madjara za otprilike 400-450e?Hvala...
Ja sam razmisljao o Samsungu ue40eh5300? Vidim da im tamo cene padaju mnogo vise nego kod ovih nasih madjara,pa mozda se i ja uputim tamo.
 
Da, " newcomeru " sa jednim postom ce da sve istrtlja i telefon da ti ostavi

Objavi mu ime javno na forumu da sutra čitamo u novinama: "Razbijena carinska mafija, sprečen uvoz 4 švercovana televizora, ministar policije zahvaljuje Benchmarku na pomoći u suzbijanju crnog tržišta televizora iz Mađarske..." :D
 
Da, " newcomeru " sa jednim postom ce da sve istrtlja i telefon da ti ostavi
Lepa dobrodoslica :)!
Mada, ne osecam se novajlijom jer pratim ovaj topic vec oko 6 meseci (odavde sam i saznao za KP sajt)... Uglavnom sam na sva moja pitanja nasao odgovor pa nije bilo potrebe da se oglasavam. Sto se tice info za koju sam pitao vise je generalna nego "otkrivajuca" a i probao sam coveku da ostavim poruku na pm ali ne znam da li sam uspeo. U svakom slucaju, nema veze....
Elem, ja jurim Samsung 40ES7000 pa bi tu usteda bila prilicno velika. Pre par dana sam bio u Tehnomaniji i lik mi je preporucio plazmu Panasonic TX-P42ST50E. Moram da priznam da mi se jako dopala slika na ovoj plazmi. Da li neko ima misljenje koji je od ova dva bolji za kupiti, gledajuci parametar cena/kvalitet?
 
Uzeo sam skoro 55st50 plazmu i zadovoljan sam-odlicna crna (veoma bliska kuro ekranu), realne boje, sjajan 3d (sa br-a)
E sad, na 40" ne znam, al sam poredio 55" i meni je st50 bio daleko bolji od samsunga 7000 ili sony hx755. Led je imao problem sa uniformnoscu ekrana i probijanjem, dok su mi boje nerealne. Najblize poredjenje me je oled na mobilnom- kome se svidjaju takve drecave neprirodne bohe treba da uzme led, ko tezi prirodnijim bojama plazma bi mu vise odgovarala.
Btw ako planiras da uzmes ekran i za rad sa pcjem, obavezno led. Burn in i ir nisu proslost i ne bih se zezao da drzim ikonice preko pola sata na ekranu.
 
Imam jedno pitanje.
Imam na izboru 37es5700 za 500e i 37es6100 za oko 590e

Jedina razlika koju sam uocio jeste sto 6100 ima 3D i 200 Hz CMR.

3D mislim da mi nije potreban, jer u zivotu nisam nikad gledao 3D film (cak ni u bioskopu).
A cisto sumljam da cu skidati sa neta neke 3D filmove, dovoljni su mi blu ray.

Sto se tice 200Hz naspram 100Hz (za es5700) CMR, procitao sam da usvari 100Hz CMR je 50Hz, dok 200Hz CMR je 100Hz.
Znam (za es6100) da bi se za prikaz 3D sadrzaja koristilo 100Hz (mora prikazati levu i desnu stranu slike), ali da li bi pri gledanju obicnog sadrzaja koristilo 50 ili 100 Hz?

Mada opet nisam siguran da li mi je to ista potrebno, i da li je vredno 100e.
 
Imam jedno pitanje.
Imam na izboru 37es5700 za 500e i 37es6100 za oko 590e

Jedina razlika koju sam uocio jeste sto 6100 ima 3D i 200 Hz CMR.

3D mislim da mi nije potreban, jer u zivotu nisam nikad gledao 3D film (cak ni u bioskopu).
A cisto sumljam da cu skidati sa neta neke 3D filmove, dovoljni su mi blu ray.

Sto se tice 200Hz naspram 100Hz (za es5700) CMR, procitao sam da usvari 100Hz CMR je 50Hz, dok 200Hz CMR je 100Hz.
Znam (za es6100) da bi se za prikaz 3D sadrzaja koristilo 100Hz (mora prikazati levu i desnu stranu slike), ali da li bi pri gledanju obicnog sadrzaja koristilo 50 ili 100 Hz?

Mada opet nisam siguran da li mi je to ista potrebno, i da li je vredno 100e.

Ja sam za 600€ nedavno uzeo 42LM615 od LG-a i veruj mi 3D je milion puta bolji nego na ES6100 koji isto imam. Na Samsungu kao da ti neko oči probada posle par minuta. LG je zakon po tom pitanju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno