Šta je novo?

Udaljenost između gradova u Srbiji i evropi

zendraqla

Slavan
Učlanjen(a)
27.10.2003
Poruke
2,435
Poena
379
Da li neko zna neki dobar program ovog tipa? Znači bilo bi super da je što detaljniji! Da mu zadam start i cilj i da mi izbaci najbližu putanju kao i kilometražu. :wave:
 
Pitanje je ustvari koji program ima dovoljno detaljnu i ažurnu mapu Srbije ako su potrebna i manja mesta i sporedni putevi, da bi imao šta da računa.

Postoje dve trenutno u opticaju: Infoteam mapa koju koriste Garmin uređaji (na PCu Garmin MapSource/nRoute/MobilePC softver) i Contrast mapa koju koriste PlanPlus i iGo/Mio kompatibilni navigacioni uređaji (na PCu PlanPlus ili iGo8PC softver).

Garmin MapSource program je besplatan ali mapa nije. Contrast mapa se dobija uz uređaje/navigacioni softver kad se kupe ali ne znam da li prodaju i PC verziju softvera ili je to procurela neka beta. Možda najbolje Plan Plus da se kupi (ja ga platio beše 600 dinara) samo tu nije tako detaljna mapa kao u iGo8... mislim da ima 60 naselja sa ulicama a kod iGo ima reda 130 naselja i detaljniju putnu mrežu.
 
Viamichelin je previše spor, moraće izgleda da se ide na varijantu MapSource + mape :(
Hvala u svakom slučaju!
 
Google earth ? :D (znam da moze da nadje prilicno zavucene zabiti , za puteve nisam siguran)
 
Izgleda će morati garminovo rešenje u nedostatku "bolje" ideje...
 
Ajde nadji Srbiju na spisku
Mislim da je 2002 poslednja verzija koja je podrzavala Srbiju. Ja imam 2001 verziju i podrzava Srbiju do nivoa gradova. Uostalom, to je i dovoljno zendraqli. Jedino neki novi putevi ne postoje.
 
Imam ja Auto Route 2001 i to bi bio jedan sjajan primer kako bi user interface jednog map programa trebao da radi. Garmin MapSource bi mogao da uči od njih. Route je jedno 10x brži u prikazivanju mapa, zumiranju...

Ali to je bila verzija 2001. 2002 nije podržavao Srbiju. Ne znam kako je sa verzijom 2007.
 
Upravo skidam 2007 pa ću da javim ;)
 
Nemoj da se mucis, nema nase zemlje sigurno...
 
Video sam :(
Izgleda da Garmin se nameće kao jedino rešenje ...
 
Nazad
Vrh Dno