Šta je novo?

LCD TV LG LH2000/LH3000/LH4000/LF2510 (uključivanje DivX podrške)

taj model.. ali ne moras bas toliki kapacitet, osim ako sam neces bas 500gb
ja sam se zadovoljio i sa 160gb modelom

i to je dosta za nedelju dana (kad se napuni filmovima)
kad ga budes prikljucivao, koristi kablic koji dobijas uz njega za vezu tv-hdd, nemoj da stavljas izmedju one produzne kablove i sl. zasto sto ti onda nece (dobro) raditi
 
dzabe ti je sto je on usb3 , kada televizor podrzava usb2

da bi usb3 postigao brzine iz specifikacije, potrebno je da oba uredjaja imaju usb3 kontroler...
novi "zeleni" transcend ga nesumnjivo ima, ali lg tv NEMA

sto znaci da ti se isto hvata :)
 
Dobijes kabl za USB2.0, a sto se tice brzine, mislio sam za rad na PC-u...sve vise novih ploca ima USB3.0 prikljucke, a moze i da se kupi adapter/kontroler ili kako se vec zove, mislim da je reda velicine 1000din

edit: misilm...kad vec dajes pare..dodas jos malo.. treba misliti na buducnost, i na zivce :p :)
 
Poslednja izmena:
za kompjuter je druga stvar :)

kad ga stavis na televizor, isto ti je kao usb2
 
mislim da cu ovaj gumirani :) narandzasti, verovatno 500 ako to ne utice na performanse,mislim u odnosu na manje
 
Poslednja izmena:
ne utice na performanse, ali utice na stanje u novcaniku :)

licno mislim da je 160gb za hdd koji ce sluziti za filmove na TV vise nego dovoljno, ali ne mislimo svi isto
 
ma da,ali razmisljam da kasnije (kad opet bude neka kinta) kupim wdtv live ili nesto sl pa bi onda on bio disk za celu kucu tj sve kompjutere u kuci
 
@kajla a sto lepo ne dodas jos neki dinar pa za nekih 9k lepo uzmes neki 3.5" od 1T i miran si bar dva meseca sto se tice prostora :D
 
@Kajla

e stvarno, ako mozes da dodas jos malo novca, i ako ti velicina (gabariti) nije toliko bitna....

Ja planiram uskoro da uzmem Samsung EcoGreen F3 1,5 TB, ima za 7500din, i merkam jos neka kucista za njega, deluje mi OK jedno Transcend sa kulerom, nasao za 2800, ima i eSata i usb.. tako da preko eSATA ide brzo na PC-u.. imas super back-up, i moze da stane tona filmova :)

Sve zavisi sta zelis, i koliko novca mozes da izdvojis, ali veruj mi, ni tih 500GB nije tako veliko koliko ti se cini :)
 
ideja mi je da se na tom hard disku nadje kompletna multimedija koju bi koristili ne samo direktno na tvu vec bi (preko internet konekcije) i svi laptopovi u kuci mogli da je koriste...naravno i obratno,na tvu bi se gledalo nesto sa nekog laptopa iz neke druge sobe.Znaci, ja slusam muziku sa tog diska u mojoj sobi na laptopu,dok tamo u drugoj sobi gledaju na Lg-u fullhd film sa istog diska ...mislim da wdtv live to moze,jedino me nervira njegova cena od 150e
 
pa moze i LG TV ali ne u svom osnovnom stanju u kakvom jeste
da te sad ne lozim... potrebno je malo ozbiljnija intervencija od servisnog menija

...
 
ideja mi je da se na tom hard disku nadje kompletna multimedija koju bi koristili ne samo direktno na tvu vec bi (preko internet konekcije) i svi laptopovi u kuci mogli da je koriste...naravno i obratno,na tvu bi se gledalo nesto sa nekog laptopa iz neke druge sobe.Znaci, ja slusam muziku sa tog diska u mojoj sobi na laptopu,dok tamo u drugoj sobi gledaju na Lg-u fullhd film sa istog diska ...mislim da wdtv live to moze,jedino me nervira njegova cena od 150e

Jeftinije neces proci. Alternativa ti je da kupis mrezni externi hard, tipa WD My Book World. Njega nakacis LAN kablom na ruter i videces sadrzaj na njemu sa svakog laptopa u kuci. Bezicno ga neces nikako povezati sa televizorom jer nemas Wireless DLNA i dongle koji ti treba za tv.

- Mybook da ti stoji pored tv-a usb kablom povezan u LG,
- Ruter da ti bude u istoj sobi gde ti je tv ili cak i ne mora, ako nabavis jako dugacak LAN kabl koji ce ici od Mybook-a do rutera.

Neko gleda film sa mybooka, dok ti u isto vreme sa njega slusas muziku..
Isti princip sa WDTV live samo sto dajes 150 evra + pare za eksterni hard od koliko vec hoces gigabajta.

frontlighton.jpg

Rearofdrive.jpg


Idealna situacija:

- Imas Wireless DLNA enabled tv sa donglom koji je ustekan sa strane televizora u usb port.
- Mybook ne mora da ti bude u istoj sobi sa televizorom, samo mora da bude u istoj sobi gde ti je ruter naravno.
- Neko u drugoj sobi sa tv-om bezicno pristupa Mybook-u koji je u prvoj sobi da bi gledao film, dok ti u trecoj sobi sa njega slusas muziku.

Sta je problem sa bezicnim streamovanjem bilo kakvog 1080p materijala - ruter nece imati dovoljan bandwith da progura bezicno toliko informacija pa ce ti u teoriji trebati Wireless N ruter. Ovo se komplikuje u nedogled za HD materijal, kabl je mnogo prostije resenje.
 
Poslednja izmena:
sto se tice lg iz 2009. godine (usb/ukljucivanje podrske za divx/hd) ima ljudi koji su rekompajlirali linux kernal za LG i ubacili podrsku za vecinu wifi dongle uredjaja koji se kace na usb... tako prepravljen lg tv radi upravo to sto treba, ali je problem sto se to za sada moze obaviti samo preko serijskog kabla kojim se povezuje tv sa kompjuterom... i onda preko konzole upload/download komandama...
pisao sam (mozda) o tome vec...
nije za svakoga
 
evo jos razumnija cena :)

http://www.etron.rs/proizvodi/hard-diskovi-i-oprema/wd-wdh1nc10000e-68219

nema slike, ali taj je model, pogledaj oznaku. Ima i u WinWin-u za ~500din. vise..opet jeftinije od grappolo-a



@xWolf - To onda znaci da na kompu share-ujem folder sa npr. filmovima, imam telekomov wifi ruter, i onda sa TV-a povuchem jel'? Deluje vrlo zanimljivo, jel imas neki link sa opisom/uputstvom?

EDIT: @Kajla- Znas sta moda nije losa ideja, da potrazis kuciste za HDD sa LAN-om..googlao i naleteo na neko za $40. Jeste da je u USA, ali mozda mozes i ovde da nadjes nesto, trebalo bi da prodjes jeftinije, jer je onaj 1TB 150-160€ sto je mnogo. 1TB imas za ~70€, ispada da je samo kuciste 80-90€
 
Poslednja izmena:
@xWolf - To onda znaci da na kompu share-ujem folder sa npr. filmovima, imam telekomov wifi ruter, i onda sa TV-a povuchem jel'? Deluje vrlo zanimljivo, jel imas neki link sa opisom/uputstvom?

da.. to znaci... otprilike napravili su u samom kernalu www control panel kojem se pristupa kroz lokalnu mrezu koju napravis sa televizorom tj. ubacis isti u nju... overi forum http://www.lg-hack.info/ .. mozda deluje konfuzno ... ali naci ces medju onim postovima i opis... sta se gde povezuje...

opet kazem, samo za napredne korisnike, koji po nesto znaju i oko linuxa :) (ponesto, ne sve )
 
evo jos razumnija cena :)

http://www.etron.rs/proizvodi/hard-diskovi-i-oprema/wd-wdh1nc10000e-68219

nema slike, ali taj je model, pogledaj oznaku. Ima i u WinWin-u za ~500din. vise..opet jeftinije od grappolo-a



@xWolf - To onda znaci da na kompu share-ujem folder sa npr. filmovima, imam telekomov wifi ruter, i onda sa TV-a povuchem jel'? Deluje vrlo zanimljivo, jel imas neki link sa opisom/uputstvom?

EDIT: @Kajla- Znas sta moda nije losa ideja, da potrazis kuciste za HDD sa LAN-om..googlao i naleteo na neko za $40. Jeste da je u USA, ali mozda mozes i ovde da nadjes nesto, trebalo bi da prodjes jeftinije, jer je onaj 1TB 150-160€ sto je mnogo. 1TB imas za ~70€, ispada da je samo kuciste 80-90€

lep,ali onda imam staticni disk...ne mogu kod ortaka da nosim kuciste da bih poskidao sta god sa njegovog diska...
 
na mom 550 pozadi ima neki wireless control ulaz...cemu sluzi pojma nemam...u uputstvu pise:prikljucite wireless media box na dzek wireless control na vasem TVu
 
Pre svega da se zahvalim xWolfu i ostalim aktivnim clanovima na ovoj temi.
Imam LH2000 i otkljucan USB vec skoro godinu dana,zahvaljujuci vama.
Ovo je prvi proizvod da sam kupio i ne pokajao se,ali zbog dve stvari se vracam redovno na forum u nadi da je neko pronasao resenje..Prva stvar je ovo sa usb wlan-om,sto bi mi mnogo vise odgovaralo jer imam racunar koji je na stalno na netu,nego da bacam pare za kupovinu jos jednog externog diska.Drugi problem je gotovo nekoristeno ozvucenje koje ima samo 5,1 ulaz.Ovde
je vec neko pisao o nekoj vrsti konvertora zvuka sa digitalnog na analogni,ali oni kostaju kao i novo ozvucenje.E sad da postavim konkretna pitanja.
1.Da li ima neko ko je preko linuksa ubacio drajvere za wlan i ako nije preterano komplikovano da objesni na Srpskom ili "remote assistance" uz odredenu novcanu nadoknadu?
2.Neki jeftiniji konvertor digitalno-analogni,muzicki stub,dvd player ili jednostavno da kupim novo ozvucenje.
 
Kakvi drajveri za wlan, nisam cuo jos da je neko pored mkv playera otkljucao bilo sta. Nemojte dzabe da se nadate. Treba da se napise cela podrska za DLNA, custom firmware za televizor koji omogucava podrsku za USB WiFI dongle, bukvalno veoma kompleksno programiranje koliko kapiram.

xWolf daj mi post od nekoga ko je zapravo uspeo da otkljuca wireless, posto si vec pomenuo tu ideju.
 
malo sam guglao i kolko vidim novi ld550 i ld650 imaju podrsku za usb wifi dongl ali samo njihov ,LGijev dongl...njega se tesko nalazi a i skup je
 
Dobro sefe nema ljutnje.Nek bude "cela podrska za DLNA, custom firmware za televizor koji omogucava podrsku za USB WiFI",bitno da se shvata sta sam hteo.Niko nije pomenuo nikakvo otkljucavanje wlana.
 
Gizmore, da si bio fin i kulturan na temi o ps3, pa da ti i kazem, al' sad necu zainat ;)

ja sam se i ogradio... wlan se ne otkljucava i nije na nivou "udjem u servisni meni, i promenim 2-3 stavke"... u osnovi postoji gotovo resenje, ali zahteva malo vise zezanja, serijski kabal za vezu sa televizorom, elementarno poznavanje linuxa, i vise hrabrosti (veci rizik)... ljudi su vec napisali modifikovani kernal za linux u "saturn6" plocama.. to su uradili zato sto su dosli do source koda originalnog LG linuxa za 3.63 firmware... prepravili su kernal, ubacili wifi podrsku i jos neke sitnice tu i tamo, rekompajlirali kernal i to RADI... tj.. televizor se ponasa isto kao i pre, ali ako umesto usb-mass-storage-a ubacite usb wifi dongle.. televizor ga prepozna i koristi... onda kroz wifi pristupite IP adresi televizora i preko www kontrol panela podesavate stvari..

e sad, fora je sto se modifikovani kernal uploaduje u televizor preko serijske veze...
dao sam vam link na prosloj stranici na sajt lg-hack...

iz mog ugla ovo je sve teorija u smislu, da ovo provereno radi ljudima koji su probali, ali ja nemam licno iskustvo osim sto sam citao, posto nemam serijski kabal i (jos) me ne interesuje toliko wifi lan

i tako...
 
Dao si ljudima tu teoriju koji su oni pogresno shvatili i ocekuju da ubacivanjem nekih drajvera za wlan omoguce sebi wireless kao na LD550 i LD650. Ljudima treba jako malo da se ponadaju :)

Sve dok ovo ne bude jednostavno kao ulazak u servisni meni za mkv player i menjanje par vrednosti ( a nece nikada biti ) bolje nista ne pominjati.

Citam onaj hack forum i naisao sam na LGMOD, ali jos uvek nisam nigde procitao za njegovu konkretnu primenu u dobijanju stvari koje LD550 i LD650 imaju. Ovo je za iskusnije ljude koji znaju linux, prijateljski savet prosecnim korisnicima je da ne petljaju sa serijskim kablovima jer ce brickovati tv. Guide koji bi svako razumeo jos nisam nasao.
 
@xWoLf, a jel moguce da moj ld 550 ima tu podrsku za wifi preko usb dongle.Citao sam i koliko sam ukapirao 550 i 650 imaju ali nisam siguran za 550 posto sam nailazio na razlicite podatke
 
lepo vam je rekao gizmor...
ako ne spadate u iskusnije korisnike (valjda najbolje znate sta ste? :D ) ne cackajte nista u vezi ovoga, mogu samo problemi da nastupe

to sto citas, taj lgmod, to se odnosi (ja misim!) na modele iz 2009. godine sa saturn6 plocom.. a to su ovi iz topica + jos nekoliko drugih...

p.s.
to nije teorija gizmore, nego praksa.. samo nije za svakoga... za sada je tako a razlog je sto nisu jos provalili kako su fajlovi za update upakovani u onaj *.epk format kako se oficijelno distribuiraju novi LG firmwares... tako da ne znaju/ne mogu da upakuju novi kernal u *.epk pa da bude lako.. nego se kernal preko servisne konzole uploaduje u televizor... (a to je "kvaka" za neiskusne korisnike)
 
Poslednja izmena:
Gizmore,slazem se sa tobom da prosecni korisnik ne treba petljati sa serijskim kablom,ali nevidim u cemu je problem ako platim nekom ko nije prosecan korisnik.Sta si se uhvatio za te drajvere za lan,meni je sasvim isto jesu li drajveri ili ceo
firmware kad sam prosecan korisnik i nemogu da se upustam u tako nesto.Nisam se uhvatio za nikakvu slamku,jer hvala bogu ne bolujem od raka,pa su mi jedina nada vestice.Ako se vec pojavi custom firmware,naravno ubacicu ga,a ako ne prezivecu!To sto
krivis xWolfa sto nam uliva kako ti kazes lazne nade,to naravno nije istina,covek je samo preneo sa drugog foruma tvrdnje o
necem sto bi moglo uskoro da se desi a na nama je sta cemo sa svojim televizorom,da li cu cekati custom firmware ili odraditi na neki drugi nacin.
 
Nazad
Vrh Dno