Šta je novo?

Šoping u Trstu

djordje29

Slavan
Učlanjen(a)
04.09.2009
Poruke
1,908
Poena
210
16. avgusta palim za Trst i usput ću posetiti čuveni outlet centar Palmanova, pa me zanima da li je neko već bio tj. da li u tom nizu silnih prodavnica garderobe postoji neka pordavnica sa tehničkom robom, pošto planiram da kupim foto aparat ili grafičku kartu?
 
Iskren da budem, ne secam se nikakve prodavnice te vrste tehnike u Palmanovi. Ja sam bio prosle godine i Palmanova nije bas na mene ostavila neki poseban utisak.
 
sasvim sigurno to neces kupiti tamo... takvih radnji nema.
iskreno ne verujem da ces ista kupiti u palmanovi... ne isplati se jednostavno (osim mozda kad su rasprodaje), a ono sto se isplati su uglavnom preveliki brojevi i slicne gluposti... uglavnom zalim 2 sata ubijena tamo
 
Pa dobro, ostaće više para za Veneciju. :wave:
 
Mislio sam na suvenire, možda neku kvalitetniju masku.
 
Poslednja izmena:
:wave:
 
Maske su realno istog kvaliteta, i sve su iz kine, samo pravljene i plasirane na to trziste. Ali pazi - cene znaju da variraju od 5-10-60e, tako da gledaj gde i sta uzimas.
 
maske su kicherica, kupi magnet za frizider ^^
 
Imas radnje gde se na licu mesta prave maske i naravno skuplje su (ali su i puno lepse). ulicne su skoro sve kineske. Slicno i za staklice...

Licno meni je to nesto za skupljane prasine (bio sam n puta u veneciji, nisam bas nista kupio sebi od suvenira).

Inace jedino sto se isplati u italiji sto se tehnike tice su ti saturn i mediaworld, i to samo stvari na rasprodaji (telefoni i eventualno fotoaparati), pa jos kad izvrisis povracaj poreza. Sve ostalo se slabo isplati... cak i telefone i fotoaparate mozes ovde uzeti za slicane pare na crno
 
Valjda se odeca isplati, npr neki armani... Ovde su cene jezive cak i na rasprodajama.

Uzgred, VIVA ima jako povlljne soping ture za 79e 4 dana trst-venecija (plus jos 20e za brodic do /od venecije). Za 100e, super se isplati, kome nije cimanje da ide busom.
 
maske su kicherica, kupi magnet za frizider ^^

Ćuti, počeo sam da ih skupljam, gde god da krenem ja magnet moram da kupim. :d

Imas radnje gde se na licu mesta prave maske i naravno skuplje su (ali su i puno lepse). ulicne su skoro sve kineske. Slicno i za staklice...

Licno meni je to nesto za skupljane prasine (bio sam n puta u veneciji, nisam bas nista kupio sebi od suvenira).

Inace jedino sto se isplati u italiji sto se tehnike tice su ti saturn i mediaworld, i to samo stvari na rasprodaji (telefoni i eventualno fotoaparati), pa jos kad izvrisis povracaj poreza. Sve ostalo se slabo isplati... cak i telefone i fotoaparate mozes ovde uzeti za slicane pare na crno

U pravu si, što dati 10+ evreja za masku koja će ti samo skuplajti prašinu, sem ako se nisi pronašao u istoj, mada i ove što ti prave na licu mesta, ne zvuči loše. :trust:
Reci ti meni gde ima taj Saturn i Mediaworld pošto idem Trst, Venecija, Padova i Verona, a u Veronu idem već drugi put. :p

Valjda se odeca isplati, npr neki armani... Ovde su cene jezive cak i na rasprodajama.

Uzgred, VIVA ima jako povlljne soping ture za 79e 4 dana trst-venecija (plus jos 20e za brodic do /od venecije). Za 100e, super se isplati, kome nije cimanje da ide busom.

Kažu da je brodić do Venecije 15 evreja. Ja idem preko Grand tursa ali je aranžman od Viva agencije, to je u suštini to 4 dana 79, a ja sam uzeo od 5 dana za 99 evreja.
 
Đorđe,
Ti reče da ideš u šoping u Trst. Tamo imaš veliki tržni centar Torri d'Europa (recimo da se tako piše) i u njemu veliku MediaWorld radnju. Prizemlje ili prvi sprat, skroz levo. Ima svačega od tehničke robe, prilično dobar izbor, mada grafičke baš i nisam viđao. Cene? Zavisi. Neke stvari su definitivno i standardno mnogo jeftinije nego ovde (GPS). Neke se isplate tek na akciji. Neke tek posle povrata PDV-a. Btw, cene na MediaWorld sajtu su uglavnom web cene i nemoj da se iznenadiš ako u radnji nešto bude skuplje ili nečega uopšte i nema. U Trstu postoji još samo jedan tržni centar (Đulija) i tamo je neka druga radnja, prilično loš izbor. Inače, tržni centri rade ceo dan, ali radnje kompjuterske robe po gradu i dalje dvokratno, a kupovina je kao i kod nas. Obično nema ništa u radnji, nego naručiš i čekaš par dana.

No, imaš i bolju foru. Koristiš cene sa sajta kao orijentir. Onda, na putu do Trsta (ako ideš samostalno) svratiš do Zagreba/Rijeke i pogledaš tamošnje cene. Mnoge prodavnice u Rijeci daju popust za keš (5-10%), pa bude povoljnije od Italije. Uzmeš i formulare za povrat PDV-a (minimalna kupovina po istom računu mislim da je 80-100 evra, potraži na netu). Kad izlaziš iz Hrvatske ka Italiji, overiš PDV formulare, u povratku svratiš do iste radnje i uzmeš nazad pare. Vrlo jednostavno. I sve unapred dogovoriš u radnji, prilikom kupovine.
 
Poslednja izmena:
;)
 
Nazad
Vrh Dno