Šta je novo?

Televizori iz Madjarske?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Nikola1

Čuven
Učlanjen(a)
13.04.2003
Poruke
1,667
Poena
650
Jedno pitanjce?Koja je fora sa tim televizorima iz Madjarske da je recimo tv koji kosta kod nas 1500 evrica a uvoz iz Madjarske sto ljudi prodaju 750?Po meni tu nesto debelo nestima.Sledeca stvar koju sam primetio nigde ne pise ugao gledanja i za koje je trziste namenjen.Konkretno razmisljam o ovome modelu UE40D6510 pa dajte malo savete i mislenja.
 
Potpuno su isti televizori, samo sto ti je garancija ostvarljiva u Madjarskoj. Nasi deru i zato se mi ostali opredeljujemo da kupujemo televizore u Madjarskoj pa znatno manjim cenama :). Iz Madjarske su svi namenjeni evropskom trzistu, tako da i tu nema sta da se brines.
 
Ma zabranjava me velika razlika u ceni.Ako je tako onda nasi deru tj.nije im dosta malo nego duplo,ne mogu da verujem.
 
Ma zabranjava me velika razlika u ceni.Ako je tako onda nasi deru tj.nije im dosta malo nego duplo,ne mogu da verujem.

To je ospto poznata stvar, kamo lepe srece da je samo na televizorima.
Ovde su marze za svaku robu nenormalne u odnosu na Evropu.

Sto se tice TV-a nema sta da brines, cak sta vise veca je verovatnoca da ce ovde TV da ti crkne nego taj sto uzmes u Madjarskoj. Tamo je sve za EU trziste a nasi uvoze i Bugarske i koje kakvih drzava...
 
inace, LG i Panasonic daju garanciju koja se sa fiskalnim iz HU priznaje i kod nasih servisa...
 
To je ospto poznata stvar, kamo lepe srece da je samo na televizorima.
Ovde su marze za svaku robu nenormalne u odnosu na Evropu.

Sto se tice TV-a nema sta da brines, cak sta vise veca je verovatnoca da ce ovde TV da ti crkne nego taj sto uzmes u Madjarskoj. Tamo je sve za EU trziste a nasi uvoze i Bugarske i koje kakvih drzava...

Nije problem marza vec nameti nase drzave...
 
off totalni:
jel znas kolko se kod nas vozi dzipova, mercedesa, bmw-ova itd? a u madjarskoj daleko manje.. e u tome je fora, placas neciju mecku ;)
 
Nije problem marza vec nameti nase drzave...

Mislim da ovde nisu ni samo nameti države u pitanju, već je ipak čini mi se najviše Samsung distributer napumpao cene u Srbiji. Na primer kada se uporede cene LG televizora neki modeli od 800 EUR iz Mađarske koštaju ovde u maloprodaji oko 1000 EUR, a Samsung televizori koji su iz Mađarske 700 EUR ovde su u maloprodaji 1200 EUR...
 
TV-i iz Madjarske su EU verzije..znaci,uglavnom bolji nego ovi,koji stignu kod nas.
Ja sam od Madjara dobio TV sa A panelom..znaci, SAMSUNG-ov panel,a preve ih jos neka 2-3 proizvodjaca!
 
marze nasih prodavaca su za ginisa, nista strano i nepoznato ali ...

ima jos jedna stvar koja doprinosi jeftinijem donosenju tehnike iz madjarske a to je tax free ili povracaj pdv-a, posto su oni u EU a mi nismo. valjda im je pdv 27%, nije zanemarljivo malo vise od 1/4
 
Poslednja izmena:
marze nasih prodavaca su za ginisa, nista strano i nepoznato ali ...

Ajde bas me zanima kolika mislis da je marza kod nasih prodavaca na tv od recimo 45000, normalnih radnji ne Tehnomanije. Mozes u dinarima, a mozes i u procentima, koja je to marza za Ginisa?
 
Isplati li se lično ići do recimo Segedina da se kupi TV i zvučnici za kućni bioskop?
Kad se plati carina i put ima li računice?
 
ne... jer moras zbog AFA da se opet vracas nazad u HU kako bi podigao pare...
 
A zna li neko u kojim radnjama u segedinu su najpovoljniji televizori?Mislim gde su najnize cene?Ako moze neka adresa ili link za tu radnju?
Drugar planira da ide do segedina pa da tamo kupi tv i to samsung 40d6510.
 
ne... jer moras zbog AFA da se opet vracas nazad u HU kako bi podigao pare...

Zar podizanje AFA-e (ne celog ali malo umanjenog) ne mozes kod nas u Raiffeisen ekspoziturama sa potvrdom iz prodavnice? Takodje nista te ne kosta da se okrenes nakon izlaska sa granice opet u Madjarsku i podignes AFA-u, do te kucice mozes i peske.
 
ta kucica uzima proviziju, i to dobranu - koliko sam cuo. jedino radnja vraca 100%, ali onda sa TVom ne smes nazad u Madjarsku... za Fafajzen sam cuo, ali ne znam proviziju.
 
A zna li neko u kojim radnjama u segedinu su najpovoljniji televizori?Mislim gde su najnize cene?Ako moze neka adresa ili link za tu radnju?
Drugar planira da ide do segedina pa da tamo kupi tv i to samsung 40d6510.

Gde su najpovoljniji ne bih znao, ali znam da ima prilično velik MediaMarkt u Arkadu, to je onaj novi tržni centar, i tamo je kapiram odličan izbor. Bio sam ja pre par dana, ali na cene nisam obraćao pažnju.
 
Ok hvala na brzom odgovoru.
Gde su najpovoljniji ne bih znao, ali znam da ima prilično velik MediaMarkt u Arkadu, to je onaj novi tržni centar, i tamo je kapiram odličan izbor. Bio sam ja pre par dana, ali na cene nisam obraćao pažnju.
 
Evo par informacija...
Za televizore u Segedinu mislim da je najbolje u Arkadu, Mediamarket kako je vec neko pomenuo.

Povracaj AFA je 21.21% (toliko je 27% poreza kada se oduzima afa) i vraca se na iznose preko 58000Ft (malo manje od 60e).

AFA moze da se vrati 3 meseca nakon kupovine.

Na granici moze da se vrati AFA i iz razgovora sa ljudima uzimaju oko 3-4% za "troskove".
 
Moze li netko da mi kaze ima li velike razlike izmedju ova dva tv Samsung 3D televizor LED UE-40D6510 i Samsung 3D televizor LED UE-40D6500 posto je ovaj UE-40D6500 nekih 50 evrica jeftiniji pa da li vredi rizikovati za tih 50 evrica?
Takodje me zanima da li je netko vlasnik od ova dva modela da bi malo dao utiske 3d igranja na ps3 a igrace se uncharted 3 i naravno gledati 3 d filmovi.
 
Poslednja izmena:
nema apsolutno nikakve razlike između televizora iz serije 65xx, osim estetske.
evo slika postolja za te televizore:

samsung-2011-led-65x0.jpg


postoji još i model D6750 (ne mešati ga sa D6570) kojeg nema u prodaji kod nas, a koji ima micro dimming i ima postolje kao model D6510 sa 4 noge.
 
Isplati li se lično ići do recimo Segedina da se kupi TV i zvučnici za kućni bioskop?
Kad se plati carina i put ima li računice?
U svakom slucaju proci ces jeftinije nego da si kupio ovde tv ili zvucnike
A povratna karta preko neke agencije do Segedina je 1200 din iz NS a iz BG 1300 din
 
A zna li neko u kojim radnjama u segedinu su najpovoljniji televizori?Mislim gde su najnize cene?Ako moze neka adresa ili link za tu radnju?
Drugar planira da ide do segedina pa da tamo kupi tv i to samsung 40d6510.

da ti se drugar ne zove Zoran?
 
Takođe možda nekome bude korisna informacija da se taj Arkad nalazi na adresi Londoni korut 3, i izuzetno ga je lako pronaći.
 
Koliko ima kilometara od Subotice do tog MediaMarketa na adresi Londoni korut 3.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno