Šta je novo?

LCD TV LG LH2000/LH3000/LH4000/LF2510 (uključivanje DivX podrške)

Odličan trid, ja imam otkučan USB na mom LH5000 tako da nisam imao problema ali sam makar izvukao iz prašine Harmony 525 i programirao ga. Nisam ni znao kako je Harmony super stvar jer se u međuvremenu nagomilalo daljinskih :) Preko njega sam dodao dugme koje aktivira IN_START opciju kao što je neko opisao.

E sad, snimio sam kanale i setovanja na USB (preko TV Link-Loader opcije) probao preko TTL View07 da ih editujem i promenim redosled ali kada učitam nazad u TV nastaje haos. Nekoliko kanala dobiju isti broj, recimo broj 1, pa zatim broj 2, neki kanali tj pozicije su izbrisane i tako. I u opciji za promenu redosleda kanala na TV imena (tagovi) kanala se ne vide već stoje samo crtice. Probao sam i da imena budu maksimalno 5 slova ali isto se dešava. U čemu je problem?

Što se tiče TV, promenio sam zemlju na Finsku jer sam tako dobio preko IKOM kablovske digitalne kanale (hvala autoru na instrukcijama :) ) e mali problem koji je nastao je da ne mogu da podesim sat jer je automatski dodeljena zona +2 tj sat žuti a takođe u INFO opciji ili EPG se ne vide naša slova već kuke i kvake.

Da li se neko bavio ovime, može li se promeniti ovo?

Verzija firmvera je 3.40
 
Poslednja izmena:
Odličan trid, ja imam otkučan USB na mom LH5000 tako da nisam imao problema ali sam makar izvukao iz prašine Harmony 525 i programirao ga. Nisam ni znao kako je Harmony super stvar jer se u međuvremenu nagomilalo daljinskih :) Preko njega sam dodao dugme koje aktivira IN_START opciju kao što je neko opisao.

E sad, snimio sam kanale i setovanja na USB (preko TV Link-Loader opcije) probao preko TTL View07 da ih editujem i promenim redosled ali kada učitam nazad u TV nastaje haos. Nekoliko kanala dobiju isti broj, recimo broj 1, pa zatim broj 2, neki kanali tj pozicije su izbrisane i tako. I u opciji za promenu redosleda kanala na TV imena (tagovi) kanala se ne vide već stoje samo crtice. Probao sam i da imena budu maksimalno 5 slova ali isto se dešava. U čemu je problem?

Što se tiče TV, promenio sam zemlju na Finsku jer sam tako dobio preko IKOM kablovske digitalne kanale (hvala autoru na instrukcijama :) ) e mali problem koji je nastao je da ne mogu da podesim sat jer je automatski dodeljena zona +2 tj sat žuti a takođe u INFO opciji ili EPG se ne vide naša slova već kuke i kvake.

Da li se neko bavio ovime, može li se promeniti ovo?

Verzija firmvera je 3.40

Promeni zonu na GMT 0 (isključi glavni grad)

Kukice se na žalost ne mogu izbeći jer ne možeš da utičeš na izbor slova za izabranu državu (j****beš programera koji kaže da možeš da biraš jezik menija, titla i sve drugo ako promeniš državu u kojoj živiš ako ne možeš da promeniš jezik u EPG). Izaberi Švedsku, tada nećeš imati kukice već će samo nedostajati slova š,ć,č,ž. Mnogo je lepše.

Tll edit v 2.1 je mnogo bolji, kod njega nema grešaka tog tipa, ali ne moraš ga koristiti ako budeš gledao DTV jer ne možeš menjati nazive kanala a možeš menjati raspored (pogledaj ovde
 
Gledanje slika i filmova je "zvanicno" moguce sa skupljim modelima koji su Full HD, tako da je i meni i slika i preview optimizovan za Full HD. E sad, kad se ukljuci USB podrska na LH2000 bilo koje dijagonale ili bilo koji drugi TV koji je HD Ready, a ne Full HD, normalno da ce se javiti neki sitni bag jer na njemu nije "predvidjeno" da USB radi to to radi. Upravi taj bag je preview. Recimo preview filmova je pomeren dole desno i ne vidi se zbog toga jer je predvidjen za vecu rezoluciju koju lh2000 ne moze da prikaze (verovatno i preview slike).
 
Promeni zonu na GMT 0 (isključi glavni grad)

Kukice se na žalost ne mogu izbeći jer ne možeš da utičeš na izbor slova za izabranu državu (j****beš programera koji kaže da možeš da biraš jezik menija, titla i sve drugo ako promeniš državu u kojoj živiš ako ne možeš da promeniš jezik u EPG). Izaberi Švedsku, tada nećeš imati kukice već će samo nedostajati slova š,ć,č,ž. Mnogo je lepše.

Tll edit v 2.1 je mnogo bolji, kod njega nema grešaka tog tipa, ali ne moraš ga koristiti ako budeš gledao DTV jer ne možeš menjati nazive kanala a možeš menjati raspored (pogledaj ovde

Hvala!!! Sada je mnogo bolje (sa Švedskom). Podesio sat, EPG je čitljiv, promenio raspored DTV, čak sam i produžio nazive (tagove) analognih kanala preko TLL Edit i uredno se prikazuju.
 
Čitam postove pa nisam našo .Imam Lf2500 i firmware3.24 pa me zanima mogu odmah daubacim 3.63 ili moram prvo vratit na 3.15.
 
nisi NAŠO .. ili nisi NAŠAO..
DA SI napisao naš'o pa i da razumem...

a sto se tice pitanja, zavisi sta hoces?
 
Ja sam ga odključo radi mi usb kada pokrenem film neče titlovi ja napišem film.avi i film.srt pa neče titlovi da rade zato sam mislio da promenim firmware.
 
Poslednja izmena:
OTKLJUCAO si USB verovatno vracanjem na 3.15 pa si onda vratio na 3.24 pa sada pitas da li moras opet isto..
ili si USB otkljucao uz pomoc telefona?

to ne menja sustinu odgovora, a on je, da ako si sve dobro odradio, mozes direktno da ides na 3.63, ne moras na 3.15... sto se tiche prevoda, mozda nije kriv firmware, mozda jednostavno nesto nije u redu sa preovodom (los format, ko ce ga znati)
 
Usb sam odključo pomoč telefona zato pitam dali se isplati nadgradit na 3.63 il sa 3.24 radi sve isto.
 
I još to da kada na daljinsko stisnem subtitle on počne samo brzo premotavanje to mi je malo čudno
 
Pa upotrebio sam ga ali ništa se neda tamo promjenit osim ok

1. Ako je ime avi fajla jednako kao kod srt fajla (npr.: gladiator.avi + gladiator.srt), subtitlovi se automatski prikazuju.
2. Ako subtitlovi sadrže "čudna" slova, pritisneš crveno dugme, čime možeš birati t.z. "CodePage" slova. Ako se dobro sećam, za naša slova (latinica) treba da izabereš CP1252 -posle toga slova u subtitlovima se ispravno prikazuju (do sledečeg avi filma).
3. Ako avi i srt fajl imaju jednako ime, a ti ipak ne možeš da vidiš subtitlove, onda se moga setiti samo dva razloga za to:
A) -srt subtitlovi (t.j. sadržaj srt fajla) nisu kreirani po srt "standardu".
B) -srt fajl nije sahranjen u "ANSI" formatu, nego u UTF-8 formatu. Otvori srt fajl u Notepadu, izaberi menu "Save as..." i tamo izaberi ANSI opciju.

Pozdrav,
Bogdan
 
Evo uspelo mi je vratio sam na 3.15 i poslje na 3.63 i sada rade subtitlovi a ne mogu više u service meni ne rade vise ok-ok.
 
Stavio mute chan na off , medjutim kasnjenje zvuka je idalje tu , da li postoji neka dodatna opcija jos da se promeni da zvuk ne kasni ? fw je 3.63
hvala
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima i pitanje za sve....
pre 3 nedelje sam kupio LCD LG 2510 od 32 inca,u Merkator-Nis,sve lepo funkcionise sto se tice slike i tona,nisam probao gledanje filmova preko DVD jer ga nemam a inace TV programe gledam preko kablovske (analogni prijem).
Dve nedelje pratim Vase komentare u vezi koriscenja fles memorije jer i kod mog 2510 to nije u funkciji-probao sam ubacio fotografije na flesu,ubacio fles u TV i nista se ne desava-ne vidi fles memoriju.
Na kutiji sam video da je TV uvezen februara 2010god.a drugi datum za koji mislim da je datum proizvodnje je 2009god.dok tu mesec nije napisan,zemlja u kojoj je proizveden je Korea-znaci nigde ne stoji jasan datum proizvodnje...
Moja nedoumica je oko startovanja fles memorije jer tu sam video one slike sto je Slovenac ubacio kako aktivira pa me zanima da li moj TV sposoban da to odradi bez ubacivanja ovih programcica (3.15)-mislim mogu li bezbedno putem OK-OK=5sek.uci u servisni meni,upisem sifru 0 0 0 0 i odradim ono kao sto je prikazano jer sam tu negde procitao da i to zavisi od meseca u kom je proizveden 2009god.pa se "nadam" da je mozda novije generacije.???
Znaci smem li to pokusati a da nesto tu ne zeznem jer jedva i dodjoh do ovog TV-a (zena ga kupila preko zelene Pica kartice na 12 meseci),-zato Vas molim za sto ispravniji savet,a ja cu morati biti strpljiv neko vreme dok ne vidim vise komentara a onda krecem u akciju pa ....krastavac.
Veliki pozdrav-Ivica
 
Pošto ti je noviji TV verovatno ne možeš preko OK-OK da udješ u servisni meni.Ostaje ti da otključaš USB sa mobilnim telefonom koji ima IC port.To ti je najsigurniji način.Link za program za mobilni i uputstvo za otključavanje USB-a imaš na ovom forumu.
Pozdrav.
 
Ok.u svakom slucaju hvala ali sacekacu jos par saveta pa krecem u akciju...
 
nemaš šta da čekaš, pročitaj od početka do kraja temu, i svi saveti su već tu.
Nemoj da preskačeš stranice!!!
 
krastavac, dugacak je put do (sa)znanja :D.
 
Imam pitanje za xWolf-a posto mi se chini po svemu do sada prochitanom na forumu da je poznavalac materije.Elem,kupio sam pre par meseci LG 42LF2510 i tek pre par dana sam zahvaljujuci forumu provalio da mogu da gledam i digitalne kanale buduci da sam korisnik IKOMove kablovske.Zanima me da li i kako mogu da gledam zakljuchane kanale,koji CI modul mi treba za TV?Ako iko ima neku ideju,bio bih veoma zahvalan

Unapred hvala
 
POMOĆ!
Pozz! Imam problem...kupio sam 37LH3000 i upgradeo ga sa 3.55 na 3.15 da otključam divix pa se ponovo vratio na 3.55 i došao je do 100% instalacije i ugasio se! Više ga nikako ne mogu upaliti, crvena standby diodica stalno svijetli al neće u meni! Imam filing da je vrisnuo!

Jel moguće kako preko RS232 kabla ili drugačije sa nekim softwerom vratiti TV u noramlno, radno stanje ili ga moram vratiti u trgovinu na servisi i da li će mi htjet priznat to za garanciju!
 
jesi li siguran da si stavio dobar 3.55 u njega.. kad si vracao
mozda si stavio 3.55 za lh7000???

mozda si skinuo ostecen 3.55

eto, zbog chega je bolje koristiti lazni daljinac, tj. telefone umesto downgrade/upgrade

preko rs232 bi i mogao da ga sredis, ako ti nije vrisnula nand memorija (bad blocks).. ali to niko u srbiji nije radio, barem se nije oglasio ovde...

ako i budes vracao tv u radnju, NI SLUCAJNO ne pominji firmware, dowgrade, upgrade i slicne fore.. pravi se lud... i kazi da je iznenada prestao da radi...

pomenes li hakovanje, vrlo verovatno ce ti prebaciti odgovornost (realno, i jesi kriv)...
 
Želim da se zahvalim svim učesnicima ove teme, jer sam zahvaljujući Vama uspela da otključam svoj Tv 32LG2100. Ujedno želim da dam i svoj doprinos ovoj temi - ja sam svoj tv otključala sa univerzalnim daljinskim upravljacem "Hama"12047 koji sam platila 503,00 din (pretpostavljam da ga neće biti teško nabaviti). Koristila sam sledeći postupak :
-stisni dugme setup i drži 3 sec. dok se ne upali lampica
- kratko stisni dugme tv
- ukucaj kod 0119
- kratko stisni shift
- kratko stisni ok
- kratko shift
Sada Vas univerzalni daljinac radi kao obični daljinac, a da bi se počeo ponašati kao servisni stisni shift kratko da zasvetli lampica (ona treba da ostane da svetli) , a zatim pritisni dume -/-- i dobili ste polja za unos šifre: Za dalji postupak koristite Vaš LG daljinski. Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Sandra, ovo izgleda prilicno zanimljivo, ne bi bilo lose kada bi postavila sliku univerazlnog daljinskog i recimo jos neku informaciju, tipa gde ga nabaviti. Pozdrav.

Ok. Nasao sve na netu, Tehnomanija 459.00 RSD
 
Nazad
Vrh Dno