Šta je novo?

Koji tablet, i gde kupiti?

djurkash

Slavan
Učlanjen(a)
23.09.2009
Poruke
4,917
Poena
315
Pozdrav svima...
Planiram da pazarim tablet do Nove Godine, evo izbora:

1. Advent Vega (nema ga za sada nigde, inače je oko 300 eur)
2. Archos 70 internet tablet (ima ga širom evrope po 250-300 eur)
3. Toshiba Folio 100 (ima ga u Fra po 370 eur)
4. Notion ink Adam(tek kreće od sl.nedelje, cena oko400-450 eur)
5. Blueberry netcat (oko170 eur, biće i kod nas od sutra)

Planiram ekran od 7' , ali i 10ka dolazi u obzir. Pre bih kapacitativni, i naravno [to bolji procesor, i što više ram-a.

Budžet mi je 500 eur, ali gornja granica, ne bih davao toliko para, odnosno bih dao samo ako bi taj tablet moga o koristiti i kao tablet i kao e-book reader i kao digitalna beležnica, a koliko znam nijedan to ne može.

Apple ipad 16GB za nekih 30tak eura ispada iz budžeta, ali u principu o njemu i ne razmišljam ozbiljno, android mi je na prvom mestu...

Galaxy tab nije na listi jer je minimum 50-100 eur iznad budžeta.

Ima li neko neki bolji predlog ili neke niže cene od ovih koje sam ja našao...

P.S. za moderatore, mislim da dolazi vreme da se tableti svrstaju u posebnu kategoriju, poput navigacija...
 
Greska u kucanju sa "ram", znate da sam mislio na storage. Cackao sam se na poslu servere sa toliko rama, pa mi je ostalo u "prstima" :p

Elem, storage me u sustini i najvise interesuje kod ovih uredjaja. Hteo bi da imam dosta muzike na njima, sto im se mozda krsi sa namenjenom funkcionalnoscu, al krastavac :) Sto se ram-a tice, radije bi isao na varijante sa 512mb.
 
Greska u kucanju sa "ram", znate da sam mislio na storage. Cackao sam se na poslu servere sa toliko rama, pa mi je ostalo u "prstima" :p

Elem, storage me u sustini i najvise interesuje kod ovih uredjaja. Hteo bi da imam dosta muzike na njima, sto im se mozda krsi sa namenjenom funkcionalnoscu, al krastavac :) Sto se ram-a tice, radije bi isao na varijante sa 512mb.

Ma i ja takođe, kažu da će to biti minimum za 3.0
 
Ja imam Archos 70 Internet Tablet, doneo ga skoro sa putovanja i platio sam ga samo 225evra, za te pare mislim da tablet i više nego vredi.

Ekran je dobar što se tiče touch-a, reaguje i na najmanji dodir, 7" je idealan za ručno korišćenje, koristio sam i iPad ali njega je skoro nemoguće koristiti na duže staze samo u rukama. Na ovom baterija traje oko 8 sati sa uključenim WiFi ili Angry Birds (žešće sam se zarazio igricom), internet browser odličan, igrice lepo rade, sa najnovijim firmwareom koji je izašao pre neki dan je mnogo stabilniji nego sa prethodnim. Nožica je odlična za gledanje filmova pogotovo u avionu me je odlično služio. Imaš ogroman community iza njega i podršku firme Archos što je meni bilo presudno jer sam prvobitno gledao neke kineske tablet-e.

Mislim da je trenutno najbolje uzeti neki jeftiniji tablet jer verujem da će u 2011 ovaj segment da eksplodira i biće mnogo više izbora, ako sad daš mnogo para pokajaćeš se brzo.
Takodje dodaj Nook Color na spisak, meni izgleda kao odličan izbor.
 
Takodje dodaj Nook Color na spisak, meni izgleda kao odličan izbor.

ma, taj tvoj Archos mi je prvi pik, nego svuda gde sam gledao košta 250eur. Gde si našao za 225?

Nook color bih verovatno uzeo odmah da ga ima na EU tržištu, ali ga nema, bar koliko sam ja video...Izašao je root metod za njega i uskoro će se moći koristiti i kao pravi android tablet...
 
u Madrid-u direktno od jednog zvaničnog uvoznika, ne znam zašto rade maloprodaju iz kancelarije ali se meni isplatilo, samo što mora lično da se ide i samo za keš, hteo sam da donesem par komada za preprodaju ali na kraju odustao. Kod njih je 10" 270e.
 
takodje sam pocetnik u ovome ali siguran sam da trba sacekati sa kupovinom jer nema puno onih koji bi meni trebali a da se mogu naci za manje para!
A prohtevi su mi da ima ekran najmanje 7",gps je obavezan jer bih ga tutnuo u kola umesto cd-a i to bi mu bila glavna namena!
Naravno treba da ima i audio izlaz da ga povezem na 4 zvucnika a da ne kmeci niti da je preglasan (zbog zakona :)
Vidjao sam neke kineske replike,za 100-200e mozda i to da uzmem u obzir
 
Posto sam i otvorio ovu temu, u medjuvremenu, dosao sam do mogucnosti da tablet pazarim i u USA, te sam sada najblizi ideji da pazarim nook color. Na XDA su vec uspeli da oslobode njegove skrivene android atribute, a zajedno sa najboljim u klasi ekranom, relativno slabijim procesorom ,dovoljnih 512 RAM-a, te meni idealnih 7 inca, zatvara krug razloga za kupovinu cena od oko 250 USD.

Ostaje pitanje kako ga kupiti, posto osoba koja treba da ga pazari i nije preterano vicna, dakle ja bih odavde platio kreditnom i ostavio njegovu adresu. Da li preko amazona ili od B&N, dajte predloge ko se razume, videh na amazonu razne resellere koji nude nove za 215USD, da li je to navlakusa ili ne?
 
Možda malo bzv pitanje...

Da li, ugavnom svi tableti imaju mogućnost povezivanja tastature sa njima (kao što ima onaj Blueberry jeftini model)?
Ovo me posebno interesuje, da li može kod Archosa 7o.
 
Nook Color stigao, ima tema o njemu u tabletima koga interesuje: http://forum.benchmark.rs/showthread.php?252357-B-amp-N-Nook-Color

Inače, pojavio se "novi igrač" na našem tržištu: Creative ZiiO 7 u Comtrade-u za 30K, specifikacije: http://uk.store.creative.com/products/product.aspx?catid=948&pid=20231
Malo sam se igrao za vikend sa njim, i ekran mi ne deluje da je rezistivan, iako piše da jeste, toliko dobro deluje...

Takođe i Prestigio uskoro kod nas izbacuje 8,4inch tablet MultiPad sa rezistivnim ekranom i ARM11 na 700MHz: http://www.prestigio.rs/news/new-products/The-first-Prestigio-MultiPad-tablet-PC
 
u metrou folio po primamljvoj ceni
 
iPad
 
Ufff...
Nova dilema:
Toshiba Folio sa 3G
ili
Viewsonic ViewPad 10s bez 3g.
Kod Toshibe 3G sluzi samo za data transfer.
Razlika u ceni ne utice na izbor.
 
Ufff...
Nova dilema:
Toshiba Folio sa 3G
ili
Viewsonic ViewPad 10s bez 3g.
Kod Toshibe 3G sluzi samo za data transfer.
Razlika u ceni ne utice na izbor.

Toshiba folio vec ima solidnu developersku bazu i romove, te bi ja sebi iz tog razloga pre uzeo toshibu. Hardverski su jako slicni...Ako neces da ga rootujes i romujes, mozda je bolje da uzmes Viewsonic...
 
Postoji li jos neki 7" Android tablet sa dobrim 1024x600 ekranom, osim Nook Color? Definitivno bih kupio Nook, ali trenutno nemam nacin da ga dopremim iz USA :(

Ne bih uzimao one sa 800x480, jer mi je to bas malo za surf.
 
Ipak promenih misljenje sto se tice velicine ekrana, tablet zelim da koristim i za citanje casopisa, i za to je definitivno 10 inca minimum. Vidim da su kod nas od takvih popularni Archos 101 i Prestigio PMP7100C, ali na netu citam da su im ekrani prilicno losi, sa malim uglom gledanja. Isto vazi i za Viewsonic G...

Postoji li neki relativno jeftin 10 inch tablet sa kapacitivnim ekranom pristojnog kvaliteta?
 
Valja li sta ovaj PoV, cena je skroz ok, a i izgleda ok, ovako na papiru... ima li neko da ga je probao?
 
creative ziio 7 je dosta dobar model za ulazak u tablet pricu... po meni mu fali samo sim card...

cena mu je i manja od 200e u inostranstvu

ovde je jos uvek 30k din?
 
Nazad
Vrh Dno