Šta je novo?

PES 2011

FAK_JEA :)
 
129201681070764322.jpg

Dada!
 
Stvarno sam odusevljen realnoscu. Brzina igre je normalna, i po meni ovo lici na simulaciju, a ne na arkadu kao do sad. Ono sto fali jos uvek u odnosu na fifu je brdo animacija. Drago mi je sto je PES na dobrom putu.
 
Golman katastrofalan,animacije i dalje deluju jako lose.Sa druge strane brzina je sjajna,dueli ako zaista budu takvi takodje sjajni.Videcemo imaju jos 4 meseca da ispeglaju igru.Ali animacije su veliki problem.:)
 
Fino izgleda.

Samo da ne izbace opciju za onu staru dobru wide kameru i da srede ovo što De Rossi i Nani mogu identične driblinge da rade (kad već spominjemo individualnost).
 
Poslednja izmena:
De Rossi kida sa trikovima, zasto ne bi mogao da uradi i Nanijevu fintu.. :)

Inace za animacije se slazem, ne mogu reci da su lose, ali nisu ni vrh, ako su radili od nule, zasto jos uvek slicno trce kao u 2010 verziji.. Mada ajd da sacekamo jer kazu da na animacijama i usaglasavanju rade do samog kraja..
 
Igraci i dalje trce ko da imaju motku u guzici...
 
JonMurphy_PES tweeter

@DAWIDEE25 Goal keepers are still being improved. Animations still being polished. Code is about 60% now


Inace danas pocele da kruze glasine vezane za neke licence, EPL, Bundesliga, MLS... valjda ce uskoro da saznamo vise o tome... Sve je pocelo od Official Playstation Magazine gde ima i intervju sa Sebasom gde pominje dozvole za licence!!!
 
Poslednja izmena:
To da je code 60% su pricali i prosle godine.Iskreno nista im ne verujem.:)
 
Te procene u procentima su nagadjali svi, nisam siguran da se Konami zvanicno oglasio oko tih procenata prosle godine, a ovo ti je napisano od coveka koji je direktno povezan sa Konamijem.
 
Zbunjuje me to sto na onom prvom snimku sto su prikazili, gde je poredjenje izmedju gurkanja u 2010 i 2011, na tom snimku odlicno trce.. tako da videcemo, ali sve ostalo razbija.
 
Sto se licenci tice ja cenim da ce biti neke lige iz Latinske Amerike.
 
Možda ali u tom slučaju bez Boce i Rivera i cele brazilske i meksičke lige.
 
Neki citati sa twitter-a od novinara koji su igrali na E3..

Okay. I do not have PES with the years, but today I 2011 and I was totally in flames. The game looks like a different store … much slower tempi, much better animation and a good dynamic between the players at last! RUNNING!

Right, just played PES 2011. As someone who switched to FIFA after PES 6…..it might be time to switch back.
(jesi ovo ti Wladimire? :D )
 
Znaš da nisam novinar ;)

Ali ne isključujem opciju da se dogodi isto. Ali, da budem iskren, ako online kod bude zayebavao kao obično a ova druga igra ne bude ništa gora nego PES mislim da neću migrirati :)
 
Realno ponovo ce fifa da pokida PES, ako zbog icega to je u animacijama. Fifa gruva animacije iz godinu u godinu.
 
Realno ponovo ce fifa da pokida PES, ako zbog icega to je u animacijama. Fifa gruva animacije iz godinu u godinu.

A svi znamo da je to najvaznije, jel tako :D :)

Animacije su dobre u FIFI, ali sto neko rece, malo su 'over the top'..

Jedan preview takodje od onog istog novinara:

As demonstrated in some of the videos released at the beginning of the month, you now have much more control over the passing. To refer back to the PES 2011 tagline, you also have a lot more freedom in what you can do. You can pass to team-mates left foot, right foot and into space, the choice is yours. None of this feels forced upon you, it feels natural. It’s all achieved by using the familiar pass button too, simple yet brilliantly executed. I’m not going to lie, it took me a half or so to get to grips with the changes to the passing system but once I did I just wanted to keep on playing. Crafting out a move just felt so rewarding and satisfying, like the good old PES days.

cela verzija: http://www.godisageek.com/2010/06/e3-2010-pro-evolution-soccer-2011-impressions/

I Gamespot preview

On the field, Pro Evolution Soccer 2011 is equally promising. We’re told that 90 percent of the player animations are new this year, and it shows. Players are now significantly more responsive, and while it’s possible to perform tricks and feints (and even to link feints together), you’re unlikely to need them very often because you can beat opponents simply by turning quickly with the ball or by passing intelligently. Passing the ball around feels great in Pro Evo 2011 because while it’s still quite easy to string short to-feet passes together, you’re now afforded much more control to pass the ball in any direction and at any pace without the AI interfering and making assumptions about where your pass was supposed to go.

I jedna lepa slika, ovo bi trebalo da bude brazilska Marakana ako se ne varam..

proevolutionsoccer20112.jpg
 
Poslednja izmena:
:D Neobjasnjivo, ali pusti mrezice, utisci svih sa E3 koji su igrali su ultra pozitivni.. :)
 
Sve isto ko prosle godine,vise se ne palim.Skinucu PC verziju kad izadje,test par dana pa ako odgovara uzimam za PS3.:) Uvek je tu FIFA,koja po najavama takodje obecava.
 
:D Neobjasnjivo, ali pusti mrezice, utisci svih sa E3 koji su igrali su ultra pozitivni.. :)

Ja verujem da ce PES ove godine biti daleko bolji, ali stavrno mrezice su katastrofalne...pa retko gde se vise i mogu videti one koje oni stavljaju, mozda na par stadiona...i da li je moguce da to ne mogu/ne zele da promene...:trust:
 
Dobra stvar PESa je što je u situaciji ko i Engleska na SPu - teško da može da ponudi gore i taj efekat promena "na bolje" će biti i ključ uspeha. FIFA ne može toliko da se poboljša koliko PES može da skoči, a to je za milionsku bazu Zvezdinih navijača (čitaj PC igrači & narodni lekovi) presudan momenat, jer što reče Ivan, zna se šta se igra u Srbiji - PES, Vorkraft (i to DOTA) i Kanter.

Mada, načuo sam da PES ove godine neće biti next-gen za PC. Ako je tako, onda skroz očekujem dobar PES ove godine.
 
Poslednja izmena:
...
Mada, načuo sam da PES ove godine neće biti next-gen za PC. Ako je tako, onda skroz očekujem dobar PES ove godine.
Sta bulaznis stalno, ne bice old gen sa PS2 hahaha. Bice za PC isti kao i za konzole, a i dobro znas da je PC verzija konverzija sa kutije.
Nego kakve veze ima PC verzija sa tim kakva ce igra da bude majke ti, prosvetli nas???
 
Poslednja izmena:
Sta bulaznis stalno, ne bice old gen sa PS2 hahaha. Bice za PC isti kao i za konzole, a i dobro znas da je PC verzija konverzija sa kutije.
Nego kakve veze ima PC verzija sa tim kakva ce igra da bude majke ti, prosvetli nas???

Po njegovoj teoriji PES pati zato sto izbacuju next gen za PC.:D Za mnoge probleme u PES je u pravu ali za ovo je lupio uzasno.To je cuo kako EA sports tvrdi da FIFA moze da radi samo na 10% racunara pa im je poverovao,to je mozda bilo u vreme izlaska Xbox i PS3 danas je takva izjava smesna.






@wladymeer Kako NBA 2K ne pati zbog PC verzije?A kosarka je ipak malo kompleksnija igra.Portovanje neke igre sa Xbox 360 na PC ne predstavlja nikakav problemu danasnje vreme,cak moze brzo i jeftino da se uradi.



Da si rekao da pati zbog Xbox 360 tu bih se i slozio.Da igru rade ekskluzivno za PS3 sigurno bi bila bolja,isto vazi i za FIFA serijal.:)
 
Poslednja izmena:
kjager i maremas, priznajem da ovog puta ne baratam sa činjenicama ali ubedjen sam da je jedan od razloga zbog čega EA izbegava PC kao platformu optimizacija. Ne znam da li sam lupio ili ne ali znam sledeće - FIFA izbacuje next-gen samo za konzole i iz godine u godinu postaje sve bolja igra - PES se odlučio da podrži i PC platformu i otkako je prešao na next-gen kopa sebi jamu sve dublje i dublje, toliko da je bez inicijalnog patcha PES2008 seckao na PS3 na svim stadionima osim na Stadio delle Alpi. Da li je sve to slučajnost priznajem da ne znam. Ali verujem da EA sigurno ne bi bez razloga izbegavao najmasovniju platformu i prepuštao konkurenciji čistu dominaciju.

Uz to, zaista verujem da je u avgustu 2009. kada je ta vest objavljena 15% računara moglo da podrži FIFU sa onom grafikom sa high detaljima u 1380x768 rezoluciji (720p) koja je bila na XBOXu/PS3. Da je potera, verovatno je moglo 50% kao što i PES teraju pa kukaju svakih pola sata što mu igra secka kod kornera (tj. čim ima brdo igrača na jednom mestu), ali max detalji i rezolucija verovatno ~15%. Medjutim, koliko se sećam ranijih tekstova vezanih za next-gen, nije grafika jedini problem već i gomila zadataka koji se odvijaju u toku same igre.

I još jedna stvar maremas - grafika u PESu je jedino što je bilo next-gen do sada. Mogu oni da pričaju šta god žele ali do sada gameplay nije bio ništa bolji nego u PES5/6. A sada, PES po prvi put najavljuje next-gen gameplay. Stoga me ne bi čudilo da urade isto što je i EA.

Što se tiče toga da obe fudbalske simulacije pate zbog DVD9 standarda (ako sam lupio, my bad :D) umesto blu-raya, to iz prve ruke znam. Svake godine se ovi iz EA cimaju i kompresuju i optimizuju grafičke fajlove ne bi li oslobodili nešto mesta za nove rekvizite na disk. Mada mi i dalje nije jasno što ne naprave da postoji i instalacija ili neki free DLC sa grafikom koji bi nadogradio igru.

@wladymeer Kako NBA 2K ne pati zbog PC verzije?A kosarka je ipak malo kompleksnija igra.Portovanje neke igre sa Xbox 360 na PC ne predstavlja nikakav problemu danasnje vreme,cak moze brzo i jeftino da se uradi.

A košarka je igra gde se u svakom trenutku kreću max 10 igrača na znatno manjem prostoru i sa znatno manje mogućih animacija. Uz to, iskreno, da su simulacije košarke zaista toliko dobre ne bi fudbal bio glavna preokupacija svima nama. Znam da je NBA 2K najbolji tu (kao što je nekad bio KONAMIjev In The Zone) ali još uvek je u poredjenju sa tim šta PES i FIFA rade u fudbalu i NHL u hokeju barem po meni toliko iza da ne gledam na tu igru preozbiljno.

Sta bulaznis stalno, ne bice old gen sa PS2 hahaha.

I ti i ja znamo da je kojim čudom to slučaj bio sa PES2008-2010 da ni ti ni ja ne bi igrali i dan danas PES6 na PCju tako da što se mene tiče - kamo sreće da PC bude portovan sa PS2 ;)
 
Poslednja izmena:
A košarka je igra gde se u svakom trenutku kreću max 10 igrača na znatno manjem prostoru i sa znatno manje mogućih animacija. Uz to, iskreno, da su simulacije košarke zaista toliko dobre ne bi fudbal bio glavna preokupacija svima nama. Znam da je NBA 2K najbolji tu (kao što je nekad bio KONAMIjev In The Zone) ali još uvek je u poredjenju sa tim šta PES i FIFA rade u fudbalu i NHL u hokeju barem po meni toliko iza da ne gledam na tu igru preozbiljno.


NBA 2K ima bar 3x vise animacija od FIFA/PES,igraca ima 10 ali su detaljniji od FIFA/PES zajedno.Da ne spominjem fiziku dresova.

Naravno da je NBA 2K odlican to sto se globalno manje igra od PES/FIFA nema veze sa kvalitetom igre,vec sama popularnost sporta.Licno najvise igram kosarku,kao sto je i najvise gledam,sve je stvar ukusa.

Ti ocigledno nisi ozbiljnije igrao NBA 2K pa pricas napamet,po cemu je to iza NHL/PES/FIFA.Igra ima nabolju prezentaciju,animacije,komentatore medju svim sportskim igrama.Plus veoma verno prenosi jednu NBA utakmicu,svaki igrac se ponasa isto kao i u stvarnosti.Ono sa cime se PES/FIFA muce godinama.
 
NBA 2K ima bar 3x vise animacija od FIFA/PES,igraca ima 10 ali su detaljniji od FIFA/PES zajedno.Da ne spominjem fiziku dresova.

Naravno da je NBA 2K odlican to sto se globalno manje igra od PES/FIFA nema veze sa kvalitetom igre,vec sama popularnost sporta.Licno najvise igram kosarku,kao sto je i najvise gledam,sve je stvar ukusa.

Ti ocigledno nisi ozbiljnije igrao NBA 2K pa pricas napamet,po cemu je to iza NHL/PES/FIFA.Igra ima nabolju prezentaciju,animacije,komentatore medju svim sportskim igrama.Plus veoma verno prenosi jednu NBA utakmicu,svaki igrac se ponasa isto kao i u stvarnosti.Ono sa cime se PES/FIFA muce godinama.

Isto sto bi i ja rekao. Trebate da obratite paznju i na publiku u NBA 2K10.
 
Ono čime se PES/FIFA muči godinama iz razloga što imaš otprilike 10 puta manje igrača (20tak klubova od po 12 igrača) i lakše je fokusirati se na pojedinca za koga izmedju ostalog imaš jako dobro odradjenu statistiku pa se zna iz kojih pozicija češće ubacuje. Takva primena statistike je samo teoretski moguća u fudbalu.

Da ne idemo u off-topic igrači jesu vizuelno detaljniji i uopšte NBA 2K serijal je po pitanju grafike meni lično najuverljivija simulacija do sada napravljena ali sveukupno, što se tiče gameplaya, manje radnji se dešava u jedinici vremena na manjem prostoru u poredjenju sa fudbalskim simulacijama.
 
Poslednja izmena:
Ono čime se PES/FIFA muči godinama iz razloga što imaš otprilike 10 puta manje igrača (20tak klubova od po 12 igrača) i lakše je fokusirati se na pojedinca za koga izmedju ostalog imaš jako dobro odradjenu statistiku pa se zna iz kojih pozicija češće ubacuje. Takva primena statistike je samo teoretski moguća u fudbalu.

Da ne idemo u off-topic igrači jesu vizuelno detaljniji i uopšte NBA 2K serijal je po pitanju grafike meni lično najuverljivija simulacija do sada napravljena ali sveukupno, što se tiče gameplaya, manje radnji se dešava u jedinici vremena na manjem prostoru u poredjenju sa fudbalskim simulacijama.

Slazem se za statistiku,svi americki sportovi su detaljno statisticki ispraceni.Maltene se zna kad je ko prdno:D


Gresis za desavanje,u kosarci svi konstantno ucestvuju u oba dela igre(napad/odbrana) dok u fudbalu samo deo igraca ucestvuje.Da ne spominjem sto se koriste ruke i noge,jednostavno je kompleksniji sport.


Ne ocekujem da FIFA/PES ima signature animacije za sve igrace,ali bi to trebalo odraditi za top 50 ili top 20 igraca.Sto ce po najavam FIFA ove godine i imati.(barem sam ja to tako shvatio)To da li neki igrac nosi carape do kolena ili ima crvene kopacke mi nije vazno.Dok su animacije sastavni deo gameplay-a.:)



on topic

[YOUTUBE]N41JFRi1-JE[/YOUTUBE]


Navodno su promenili 90% animacija,nadam se da je zaista tako.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno