Šta je novo?

HTC One M8

Meni ovaj novi ARHD 50.2 laguje bas onako da se iznerviram plus mi nije vratio htc beckup. Cistao sam uzeo da probam nmg sad da ga stelujem, ali verovatno treba i firmware nadograditi. Vracam se na GPE. Inace probao sam SD 1.6 ovo vec radi fluidno samo mi buguje kod neki bitni app i stvari tipa ocu da shareujem nesto uvek mi izbaci force close, face malo radi malo ne, Tapatalk takodje, stalno mi izbacuje te poruke android stop working... Tako da zasda sto se mene tice drzim se GPE roma i cekam officialni apdejt :)
 
Au šta si ti flešovao druže... Taj SkyDragon nije video FC kod mene :)

Probaj kompletan stock Android 6.0 sense rom. Ima na xda, mogu da ti dam link ako hoćeš
Koji custom GPE koristiš?
 
Poslednja izmena:
Дајте ми име било којег кернела за gpe осим elementalx?
 
Дајте ми име било којег кернела за gpe осим elementalx?
Mozes da skines najnoviji skydragon gpe rom, izvuces boot.img iz zip-a i flesujes boot. Trebalo bi da radi, ali zbog kompatibilnosti modula, bolje flesuj ceo rom i vidi kako radi i da li ti odgovara.
 
Mozes da skines najnoviji skydragon gpe rom, izvuces boot.img iz zip-a i flesujes boot. Trebalo bi da radi, ali zbog kompatibilnosti modula, bolje flesuj ceo rom i vidi kako radi i da li ti odgovara.
Можеш да питаш те твоје да ми дају кернел само?
 
Ај ти стави ако можеш јер нмг скидам цео ром само због кернела.. Шта све има у томе осим кернела?
 
Ja imam stock GPE zip fajl. Oces da izvucem boot.img?

Ima ramdisk i kernel :)
 
Poslednja izmena:
Au šta si ti flešovao druže... Taj SkyDragon nije video FC kod mene :)

Probaj kompletan stock Android 6.0 sense rom. Ima na xda, mogu da ti dam link ako hoćeš
Koji custom GPE koristiš?
Pa redovno sa xda sve skidam. I uvek clean install :) Ja sam na najobicnijem GPE Romu... Extra radi i sve ali nekako mi postao drazi sense :)
 
Rade priblizno isto, ali GPE mi je malo brzi, a i malo vise kesira.
Razmisljam da flesnem gpe i da ne mrdam dok ne stigne update za Azijsku verziju.
 
Ja imam stock GPE zip fajl. Oces da izvucem boot.img?

Ima ramdisk i kernel :)

Ako imas GPE H6 MM onda ajd daj..

EDIT: E imam i ja sad tek vidim.. da ga vratim da vidim bas dal ce nesto da se promeni..

Znaci sad flesnem boot.img ? Ili kako da izvadim iz njega samo kernel?
 
Poslednja izmena:
Imam H8 :(
Samo flesni boot.img, on sadrzi kernel.
 
Imam H8 :(
Samo flesni boot.img, on sadrzi kernel.

Flesovao sam, ali mi upao u bootloop, sad sam vratio elx da vidim oce li se izvuci...

EDIT: Hoce.. znaci nesto nece lepo da flesuje samo preko boot.img..
 
Poslednja izmena:
Probaj preko adb-a.
adb reboot bootloader
fastboot flash boot boot.img

Boot.img smesti u adb folder.
 
Znam da radim sa adb.. Al mi mrsko jer mi se cini da je ovo bilo i pre elx kernela.. pa posle opet da ga vracam itd.. Neka ovako pa cu videti sad je izasao i H8 a ja sam na H6, ili cu malo da probam ove dobre romove koji nam dolaze.
 
U, cudo nisi na H8 :) Mozes da probas SkyDragon GPE, SkyDragon 1.6.0 sense(android m). Stock MM... itd.
 
U, cudo nisi na H8 :) Mozes da probas SkyDragon GPE, SkyDragon 1.6.0 sense(android m). Stock MM... itd.
Zadnji gpe skydragon radi bas dobro(zadnji update .h8), vec dva dana sam na njemu. Debloat je skroz uradjen, ima 5-6 aplikacija i to je to.
 
Iskreno, dva dana sam testirao GPE romove. Nema razlike u brzini stock vs skydragon... Jedina prednost je taj debloat i dragonfi.
Ni taj elementalx nema neke posebne governor-e :(
Najvece iznenadjenje je vas SkyDragon sense, e to radi dobro. Jos onaj dolby koji mi je na 1.5 radio super, a sada na 1.6.0 cim udjem i promenim mod za slusalice, odmah izadje iz app i ugasi dolby mod. Moram opet da udjem i da drzim dolby u pozadini bez menjanja moda. Ostalo je super ;)

Btw. nasao sam neki sdk adb od 0.5MB. Za sada radi. Pravim tutorijal za Unlock bootloader-a i instalaciju twrp-a :)
 
Poslednja izmena:
Moj sdk koji odavno koristim ima 1mb...

ovo je novija verzija, zauzima pola mb: https://www.androidfilehost.com/?fid=23329332407580571

Nikad mi nije zakazao..

Mene mrzi da non stop flesujem, sada cekam neki skydragon i slicno koji ce da potraje.. nmg se smaram kad izadje apdejt itd... A i navikao sam na GPe, sta je najslicnije tome?
 
Poslednja izmena:
SkyDragon GPE :D Ne znam stvarno, jedino da probas neki cm based, ali verovatno nema sve potpune ili najbolje drajvere. Drz se ti stock gpe-a :)
 
Uputstvo za otključavanje bootloader-a


1. Backup-ovati aplikacije, podesavanja uredjaja(ako želite) i fajlove koji se nalaze na internoj memoriji.
Otključavanjem se briše sve sa uredjaja! To znači da će obrisati sve aplikacije, podešavanja i sadržaj interne memorije.
2. Preuzmite M8.zip(30MB)
3. Extract-ujte M8.zip na Desktop. Dobićete M8 folder.
4. U M8 folderu se nalaze adb/fastboot, HTC USB Driver i Java
5. Instalirajte HTC USB driver.
6. Instalirajte Javu(za svaki slučaj, siguran sam da može i bez nje)
7. Registrujte se na htcdev.com
8. Ulogujte se
9. Otvorite ovaj Unlock Bootloader link.
10. Tamo gde piše ----Select your device-----, postavite HTC One (M8) i kliknite na Begin Unlock Bootloader dugme.

11. Kliknite na Yes dugme i šekirajte oba polja u sledećem prozoru. Ostanite na tom sajtu i minimizujte browser.
12. Idite u podešavanja telefona, pa u About->Software Information->More
13. Kliknite na Build number polje 7 puta dok vam ne izbaci poruku da ste postali developer

14. Vratite se u podešavanja i otvorite Developer options.
15. Štiklirajte USB debugging pa kliknite OK kad vam izbaci novi prozor.


16. Povežite telefon sa računarom. Sačekajte da računar prepozna sve driver-e.
17. Otvorite M8 folder.
18. Shift+Desni klik na AndroidSDK folder i u meniju izeberite Open command windows here.

19. Kucajte adb devices. Pored serijskog broja treba da piše devices, a ne offline.
20. Kada to ukucate, prebacite se na telefon. Primetićete nov prozor za potvrdu adb pristupa.

Offline će uvek biti ako ne dozvolite pristup.
21. Kucajte adb reboot bootloader(označeno žutom bojom na slici)

22. Telefon će se restartovati i ući u fastboot mod. Ukucajte fastboot devices, da bi smo proverili da li je uredjaj u fastboot mode-u.

Treba da piše fastboot kao na slici.
23. Sada je potrebno ukucati fastboot oem get_identifier_token

24. Dobićete kod. Taj kod/token treba označiti. Desni klik, kliknite levim klikom na Mark.
25. Označite ovako kao na sledećoj slici, pa zatim desni klik kada označite.

Token mora da počinje sa <<<< Identifier Token Start >>>> i da se završava sa <<<<< Identifier Token End >>>>>
26. Vratite se u browser i na dnu stranice (podrazumeva se da ste ostali na htcdev sajtu) kliknite na Proceed To Step 5
27. Sada na dnu stranice imamo polje(My Device Identifier Token) u koje treba nalepiti token. Desni klik i paste ili ctrl+v. Kliknite na zeleno Submit dugme.
28. Stići će vam email sa Unlock_code.bin fajlom koji ćete preuzeti.
29. Prebacite taj fajl u M8\AndroidSDK\
30. Onda kucate u cmd-u fastboot flash unlocktoken Unlock_code.bin, Kao na slici
31. Kada završi ispisaće nešto slično: Slika
32. Na telefonu će se pojaviti ekran za potvrdu otključavanja (Yes | No). Pozicionirajte se na Yes i pritisnite power dugme.
33. Telefon će se resetovati, sačekajte da se podigne sistem. ~15-20min
34. To je to što se tiče bootloader-a.

Ako pronađete neku grešku, slobodno recite/ispravite.
 
Poslednja izmena:
Uputstvo za otključavanje bootloader-a


1. Nakon otključavanja bootloader-a potrebno je ubaciti TWRP recovery.
2. Idite u podešavanja telefona, pa u About->Software Information->More
3. Kliknite na Build number polje 7 puta dok vam ne izbaci poruku da ste postali developer
4. Vratite se u podešavanja i otvorite Developer options.
5. Štiklirajte USB debugging pa kliknite OK kad vam izbaci novi prozor.
6. Povežite telefon sa računarom.
7. Otvorite M8 folder.
8. Shift+Desni klik na AndroidSDK folder i u meniju izeberite Open command windows here.

9. Kucajte adb devices. Pored serijskog broja treba da piše devices.
10. Kucajte adb reboot bootloader(označeno žutom bojom na slici)

11. Telefon će se restartovati i ući u fastboot mod.
12. Kucajte fastboot flash recovery twrp.img

13. Ispisaće nešto ovako

14. Prebacite se na telefon, označite HBOOT i kliknite na power dugme.

15. Označite recovery pritisnite power dugme.

16. Kada uđe u recovery kliknite na backup.

17. Selektujte sledeće: Boot, Cache, System, Data. Pa swipe-ujte.

18. Kada završi sa backup-om, vratite se na glavni meni. Kliknite na reboot, pa System.
19. Ako posle toga pita, Install SuperSu now? Kliknite na Do Not Install
 
Ја сам мислио да се ово одавно зна...
 
Neko možda ne zna. No dobro, biće mu valjda od pomoći :)
 
Poslednja izmena:
Neka neko prebaci na prvu stranu. Čovek se stvarno potrudio :) svaka cast Žile!
Mada meni je sve otključano i generalno sam navikao na engleskom da pratim uputstva :)
 
Nazad
Vrh Dno