Šta je novo?

Brzi-Spori punjaci & Baterije

Jel ima neki jeftin univerzalac sa output 8.5V/600mA za baterije za kamere, sa stelujucim pinovima, ali ne ono sto vec postoji za mobilne baterije, one su 3.7V inace i on ne moze za ove za kamere koje rade na 7.4V.
 
Da pitam jel sa ovog sajta http://ru.nkon.nl/ racunaju postarinu u totalni zbir,narucio bih nesto do 50e pa da me ne uhvati pdv+carina,koju cenu prikazuju8 na paketu ako je uopste prikazuju
 
Ne računaju. Poštarinu ćeš videti kada ubaciš nešto u korpu. Za jeftinije stvari poštarina je veća a za skuplje je manja ili besplatna.
 
Meni za skuplje stvari uvek daje vecu postarinu,znaci lagano moze kao kod sportdirekta do 49.99 da se uzima roba
 
Kupio bih baterije sanyo enelop 3aaa jedno 8 komada.Interesuje me odakle naruciti sa ebay-a ili nekog drugog sajta a da su provereni sto se tice kvaliteta.Da ne uvaljuju neki fush.Ako moze preporuka.
Ili ako nije neka velika razlika u ceni kupio bih ovde kod nas pa ako moze preporuka.
 
Kupi kod nas, emmi, winwin, yellowstore, slicna je cena svuda.
 
Tajmerski 100% + prespor.

BQ-CC17 sa 4 baterije za ~2700 din je dobra opcija u E.
Da li je bolji ovaj gore Panasonic ili ova dva Sanyo isto sa 4 baterije:

- Sanyo 4 bat MQR06-E-4-3UTGB za 3500rsd
- Sanyo MQN04-E-4-3UTGB sa 4AA1900 za 2400rsd
 
Panasonic je kupio Sanyo tako da su sad oznake modela drugacije. MQR06 je sad BQ-CC16 i ide u tom paketu od 3500-3700 sa 4x bele eneloop baterije. Ja koristim njega par godina i zadovoljan sam. Ne bih isao na sporiji po cenu da mi baterije traju nesto krace. Da li ce da me sluze 3 ili 4 godine mi je potpuno nebitno kad jedan set kosta ~10e...
 
Evo mog cheat sheeta kad kupujem baterije, ako nekom pomogne

AA

Eneloop BK-3HCC (Pro 3rd gen)

Eneloop BK-3MCC standardne 4th gen

Eneloop HR-3UTGB standardne 3rd gen

AAA

Eneloop BK-4HCC (Pro 3rd gen)

Eneloop BK-4MCC standardne 4th gen

Eneloop HR-4UTGB standardne 3rd gen
 
Panasonic je kupio Sanyo tako da su sad oznake modela drugacije. MQR06 je sad BQ-CC16 i ide u tom paketu od 3500-3700 sa 4x bele eneloop baterije. Ja koristim njega par godina i zadovoljan sam. Ne bih isao na sporiji po cenu da mi baterije traju nesto krace. Da li ce da me sluze 3 ili 4 godine mi je potpuno nebitno kad jedan set kosta ~10e...

Mladene, odlicna informacija :).
Nego, tek malopre videh u istom postu link za test gde lik hvali taj bq-cc17 zbog 4 nezavisna bay-a ali sporije puni od bq-cc16.

Nego da li su potpuno identicni MQR06 i BQ-CC16 posto je u radnji u gradu bas taj Sanyo MQR06?
 
Poslednja izmena:
Meni trebaju 2 eneloope baterije, za tastaturu i za misa po jedan komad, a uzeo bi i za fotoaparat jos 2 komada, dakle ukupno 4 komada.

Da li bele (standardne) ili uzimati crne (pro)?

Ove standardne 1900-2000mAh a crne su 2450-2500mAh

Da li Panasonic ili Sanyo?

Bele punjive do 1800-2100 puta, crne do 500 puta.
Ovih 500x je pa preko 1500 dana ako ne i svih 2000 u misu a u tastaturi jos i vise, znaci to je 4-5 godina.
Crne su veceg kapaciteta a to znaci, dobio bi s njima pa barem jedan dan, na tastaturi i cela 2 dana u odnosu na bele...

Da li se i koliko smanjuje kapacitet baterije sa brojem punjenja?

Koliko znaci da li su 3. ili 4. generacija?

Eneloope Pro (crne) uzeti Sanyo ili Panasonic?

http://emmi.rs/baterije-i-punjači-s...e-hr-3uwxb-4bp-(4-kom.11.html?productId=23445
http://emmi.rs/baterije-i-punjači-p...o-aa-4b-(bk-3hcce-4be.11.html?productId=50784
 
Poslednja izmena:
Ako uzmes Sanyo znaci da su stajale duze :) Posto su novije serije Panasonic...
Ako ti znaci veci kapacitet, uzmi crne. Svakako ce trajati dovoljno dugo da ih nije problem posle toga zameniti...
 
Crne XX realno imaju ispod 200 punjenja pre nego što bitno oslabe. 500 je u laboratorisjkim uslovima. Isto važi i za bele, računaj 2-3 puta manje punjenja od onoga što piše. Ja sam crne koristio u G700 mišu i dosta duže radi sa njima nego sa običnim Enelup. To je zato što crne drže viši napon u toku rada. Ali na žalost, mnogo brže propadnu od belih ako ih puniš svaki dan.
 
Već smo na nekoliko mesta u ovoj temu rekli da NiMh baterije nisu za male potrošače tipa miševi, satovi, daljinci...

U mišu i tastaturi, ako nisu za to predviđene (većina Logitech-ovih), punjive NiMh baterije će vrlo brzo propasti jer su te periferije predviđene, laički rečeno, da cede bateriju "do zadnjeg elektrona snage" u njima. To je ok za alkalnu bateriju koju je proizvođač i predvideo da koristimo. Ali nije ok za punjivu NiMh bateriju. Nju će miš/tastatura uvek da podprazne. A NiMh ne voli da se podprazni. Napon ne bi trebalo da ide ispod 1V. Miš će je uvek cediti ispod tog nivoa, a to joj značajno skraćuje radni vek.

Izračunaj koliko osrednjih alkalnih možeš kupiti po ceni jednog seta dobrih punjivih?!? U savremenim periferijama, alkalna baterije traje mesecima (bar meni).

Ako baš hoćeš punjive, imaš Eneloop Lite baterije, koje su baš za male potrošače. Ali teško se nalaze, i imaju mali kapacitet. Doduše, ok je za miša npr.

Što se broja ciklusa tiče, to se može okačiti mačku o rep. Deklarisani broj puni/prazni ciklusa važi samo za idealan režim i brzinu punjenja i pražnjenja, uz minimalno zadržavanje napunjene i ispražnjene baterije. U realnom radu, ne može se ni blizu prići tom broju. Još ako imaš loš punjač, i cediš ih u mišu/tastaturi.... :p
 
Koje AA Eneloop bi preporucio za led baterijsku lampu ? Standardne bele ili crne ?
 
Ako baš hoćeš punjive, imaš Eneloop Lite baterije, koje su baš za male potrošače. Ali teško se nalaze, i imaju mali kapacitet. Doduše, ok je za miša npr.
jedna punjiva mi u mišu traje godinu dana. za tih godinu dana bih potrošio 365 alkalnih baterija, tako da zaista, ali zaista nisi u pravu. koliko košta 365 alkalnih baterija?
 
Meni u mišu alkalna baterija traje već 4-5 godina. Ne koristim ga svakodnevno, ali je u upotrebi bar 50 dana godišnje.
 
Logitech tastatura i mis, tacnije Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800, Logitech Performance MX, oni su predvidjeni da imaju u sebi upravo punjive baterije.
Iscedi mis bateriju (jedna baterija staje) zavisno od duzine rada tokom dana za 2-4 dana, a recimo da tastatura traje 4-5, mozda i svih 6 dana ako malo koristim komp...

Uglavnom kupih Eneloope Pro pa sad neka traje koliko traje.

Bile su orginalne baterije u njima, posle oko 4,5 godine zamenjene baterije sada, prvi put.

Neka mi ove Pro potraju 2-2,5 g ali da redje punim, ja cu biti zadovoljan, ako izdrzi 3g i vise, onda je super.
 
^^ E ok, ako periferije jesu predviđene za punjive baterije, onda ok. Takvi uređaji neće cediti bateriju dok ima išta napona u njoj.
Ti iluminated uređaji, da, više troše. Verovatno i jesu previđeni za punjive.

.
.
.

jedna punjiva mi u mišu traje godinu dana. za tih godinu dana bih potrošio 365 alkalnih baterija, tako da zaista, ali zaista nisi u pravu. koliko košta 365 alkalnih baterija?

Alkalnu bateriju u mišu potrošiš za jedan dan?!? :zgran:

:D :D :D
 
ma troši ko nenormalan kad je na performance modu. logi g serija nije kao običan bežični miš, to je žični miš u duši :d
 
Pa ok, ako jeste veliki potrošač, i predviđen je za punjive baterije, onda se uzimaju punjive. Sa njima beše Logitech i isporučuje punjive baterije? Jel?

Ako je "normalan" bežični miš novije generacije, gde alkalna baterija traje 5-6-12 meseci, onda važi priča za male potrošače i punjive NiMh baterije.

Moj prvi bežični miš pre 10-ak i više godina, isto Logitech, jeste baš žderao baterije. Ali ova tri što koristim zadnje 2-3 godine, alkalna traje i do godinu dana. Tu nema smisla trpati punjive. Pogotovo što ih podprazni, i značajno upropasti.
 
Koje AA Eneloop bi preporucio za led baterijsku lampu ? Standardne bele ili crne ?

Ako je to neka skupa dobra LED lampa, koju mnogo i često koristiš, standardne bele.

Ako je koristiš samo sporadično, stoji u fijoci da ponekad ustreba, dovoljne su i bolje alkalne (k' ova moja jedna LED, ovde u fijoci, već jedno 5-ta godina, iste alkalne u njoj, i još uvek svetli k'o blesava, kada je probam ;) )

Crne imaju osnovnu osobinu da su sposobne da daju veoma jake impulse. Ima smisla uzeti ih samo za vrlo velike potrošače. Bliceve i blic glave npr. U umerenim i manjim potrošačima, nema smisla uzimati ih umesto belih.
 
Ja stavio crne (eneloop pro AA) u misa (1 komad) i u tastaturu (2kom).
Do sad ih nisam punio.
Od jutros mis bljecka crveno, sad ukljucih da se dopunjuje.
Dakle izdrzala baterija 6 dana.
Prvi dan je mis pokazao sa 3 crte zelenkaste (maximalno napunjena) na 2 crte, zakljucujem da nije bila baterija skroz puna.
Svaki drugi, odnosni svaka 2,5 dana je padala popunjenost za 1/3, sto je dan bolje nego bele eneloope.
Videcu koliko ce drzati kada sad napunim do maximuma baterije u misu, pa javim...
Javim i za tastaturu, ako se setim...
 
Koje sanyo enelop 3aaa su se dobro pokazale?Trebao bih da kupim jedno 8 komada.Treba mi baterija koja kada se ne koristi ima malo praznjenje a citajuci svi hvale sanyo enelop.Sad kazu da ih je panasonic kupio pa koji modeli su zamena za njih?Ili gde se moze naci sanyo enelop kod nas a da ne deru sa cenama?
I da li ih mogu puniti ovim punjacem posto njega koristim vec par godina
http://www.svebaterije.net/proizvod-info/punjaci-za-baterije/punjac-za-baterije-triax-6178
Mislim da li je ok za ove sanyo ili panasonic baterije?
 
Ne da je u redu vec je to jedan od najboljih punjaca (ikad), cini mi se da bas taj model imam i ja.
Eno ga kod brata da moze puniti baterije za decije igracke. Ima da ga vrati kad deca porastu. :D

Bele (obicne) i crne (pro) Eneloop baterije (da ne trazim slovnobrojcani naziv).

Panasonic su "iste" kao Sanyio samo sto su posle kupovine promenili ime i mozda generaciju proizvoda.
Uzmi Panasonic ako nista drugo manje su stajale u skladistu.

Emmi, WinWIn, Gigatron, pogledaj i sam cene kod njih i kod ostalih prodavaca...
----------------------

E imam da vas nesto obavestim... :)

24.7.2016. sam prvi put napunio baterije i evo jos uvek svetle 3 crtice na tastaturi i danas spalo sa 3 na 2 za mis. :D
Ja prezadovoljan sa ovim PRO, pa cu da upratim koliko ce da guraju dok ne pocrvene. ;)
 
Poslednja izmena:
Ja sam porucio 12 crnih ... ne mogu da nadjem 6 nigde :)
Ali evo, vec 3+ godine rade, 2-3 uredjaja, kako kada:)
 
Gde ti je onaj link prodavnice gde porucujes da vidim razliku u ceni?
U Srbiji je 4kom obicnih za 1600rsd.
 
Ja sam porucio 12 crnih ... ne mogu da nadjem 6 nigde :)
Ali evo, vec 3+ godine rade, 2-3 uredjaja, kako kada:)

Alfa hoces da kazes da su ti 6 visak?

Bi li prodao 3 komada, treba mi za fotoaparat, imam jednu "viska" pa da namirim za fotoaparat.

Sa'cu da ti se javim na pm da ne " trgujemo" ovde. :)
 
Ne, nisu visak, naprotiv, manjak su, ne mogu da nadjem gde su :)
 
Nazad
Vrh Dno