Šta je novo?

Brzi-Spori punjaci & Baterije

@alfaunits

sve smo ti objasnili, sad u radnju pa da pišeš utiske :) ako se odlučiš za neki od ovih panasonic bq koliko ja vidim cena kod nas je sasvim ok, što nije baš čest slučaj po našim radnjama...
 
Da, bas gledam sad, jedva 2eur preko cene na nKonu.

Uzecu verojatno jedan, ajde kome trebaju AA baterije neka se javi :) (mislim da kod nas ide samo sa AA baterijama?)
 
Hm! Interesantno. U toj "bateriji" ima i DC/DC konverter koji spušta 3.7V LiIon-a na 1.5V obične AA ćelije. :Klanjanje

Ono što mi se ne dopada je maksimalna dozvoljena struja od, deklarisano, 2000MA (ne znam zašto su napisali MA (mega ampera, tj. dva milion amera :D) ali predpostavljam da misle na 2000mA) što mu dođe maksimalno 2 ampera, a što je malo za npr fotoaparate, bliceve i mnoge jače potrošače koji struju troše u pikovima. Kako se taj njihov DC/DC pretvarač ponaša ako mu potrošač zatraži više od 2A?!? NiMh abterije bez problema moju u pikovima da daju desetine ampera. Ova 2A na 1.5V su samo 3W.

Takođe, kapacitet je onako, malo ulepšan. Li ćelija unutra je 750mAh. S tim da to bude 2800mAh na 1.5V. Mada, i to je ok. Više je to Wh od crne Eneloop, koja je još i 1.2V.
 
Poslednja izmena:
Alfa hocu ja baterije


Sent from ass
 
OK, uzimam danas/sutra punjac pa se cujemo. Znas da su AA, ne AAA? (ne vidim da moze da se bira)
 
@1.5V LiIon
Ne može to da valja.
Grejaće se radi prevelikog pada napona, a LiIon to grejanje nikako ne voli.
Zapremina za bateriju i elektroniku je premala da tu može "stati" 2800mAh. Za one male helikoptere je slične zapremine baterija i ona ja ~600mAh, 3.7V
Kako puniti? Logika punjenja NiMH i LiIon se razlikuje.
Verovatno je naponski kontroler ili DC/DC (ako i nisu neki allinone) deklarisan na 2A. Ako pređeš nema stabilisanog napona.

Da su od 1S LiIon napravili double AA battery pack, pa da se razmisli...
 
Poslednja izmena:
@1.5V LiIon
Ne može to da valja.
Grejaće se radi prevelikog pada napona, a LiIon to grejanje nikako ne voli.
Zapremina za bateriju i elektroniku je premala da tu može "stati" 2800mAh. Za one male helikoptere je slične zapremine baterija i ona ja ~600mAh, 3.7V
Kako puniti? Logika punjenja NiMH i LiIon se razlikuje.
Verovatno je naponski kontroler ili DC/DC (ako i nisu neki allinone) deklarisan na 2A. Ako pređeš nema stabilisanog napona.

Da su od 1S LiIon napravili double AA battery pack, pa da se razmisli...

Izlistaj tu stranu do kraja. Napisli su da je unutra Li baterija od 750mAh. Ako je DC/DC pretvarača kvalitetno urađen, ne mora biti grejanja.

750mAh x 3.6V = 2700mWh. A tako nešto i piše na toj njihovoj bateriji. Ne piše mAh nego mWh. I sve to ako DC/DC pretvrarač radi bez gubitaka (što još niko nije napravio (iako dobad DC/DC pretvarač ima veoma male gubitke)).

Eneloopka obična ima 2000mAh što mu na 1.2V efektivnog napona dođe da ima 2400mWh. Dakle, ovo je malo bolje.

Što se punjenja tiče, moraš uzeti i njihov punjač. Ne može sa običnim NiMh punjačima. Niti njihov punjač može da puni druge baterije.
 
Poslednja izmena:
@NShappy

može izgleda drugi punjač, ali zahteva malo DIY veština...koliko sam shvatio, te baterije se pune samo na jednom polu, i zapravo je dovoljno staviti neku mehaničku prepreku tako da se blokira + kraj...pogledaj malo slike, + strana baterija uopšte ne dodiruje + kontakt...naravno, punjač mora biti neki koji puni lion/lipolimer baterije...neki prodavci prodaju i samo baterije, doduše cena je ili ista ili nešto malo niža od one gde ide i punjač u kompletu, ali opet, može i tako...ima i za ispod 30 dolara 4 baterije...
 
Njihov punjač ima specifične kontakte, kao i sama baterija na kojoj postoji specifični način kako punjač zahvata bateriju. I da nabudžimo neki drugi punjač da se kači na tu Kenli bateriju, režim punjenja, detekcija napunjenosti/ispražnjenosti za LiIon, uglavnom su kombinacija punjača i kontrolera u samom baterijskom paketu. Rizično bi bilo budžiti.

Ko se već ispruži za te Ken-Lije, svakako treba da uzme original punjač.
 
Jedno pitanje za poznavaoce bržih punjača i najnovijih uređaja !!!

Šta je trenutno NAJKVALITETNIJE i NAJBOLJE što se bržih punjača tiče ? Da li je za ove tri godine, koliko nisam pisao u temi, izašlo nešto novo, poboljšano itd itd ?

Dakle ne pitam koja je cena već koji punjač je trenutno najbolji koji se može kupiti, a da puni AA, AAA baterije, najmanje njih ???
 
Na tržištu imaš par stotina različitih modela punjača, gomile njih su prepakovani pod raznim brand-ovima, 95% njih niko nikada nije ozbiljno testirao te prezentovao rezultate, 95% svih su dostupni samo preko eBay...

Živiš u Nemačkoj. Imaš jedno 20x bolju ponudu nego što je u Srbiji.

Kupi Voltcraft IPC-1L u Conradu. Teško da će ti trebati bolji.
Postoje i brži, postoje i veći (za više baterija), postoje i komplikovaniji (za više tipova baterija), pa ćeš sam morati prvo da razjasniš kakav ti treba.
 
Ovaj mi je previše jeftin.... Tražim nešto još kvalitetnije, ali kako das tražim kad ne znam koje su marke i modeli vrhunski?

Kažeš eBay, ok, daj mi savete šta i kako da tražim da bih dobio vrhunske modele. 45 i više evra, za početak AA i AAA baterije.

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
@kosta10

u ovom segmentu nema jakih brendova koje mi znamo, taj segment je prepušten kineskim proizvođačima, a onda neke malo poznatije marke u tom segmentu lepe na te punjače svoje etikete...tu ti je cena više odraz nekih dodatnih mogućnosti nego nekog superiornog kvaliteta...jedan od skupljih punjača ti je skyrc mc3000, on ima i bluetooth uz čiju pomoć možeš na telefonu da pratiš proces punjenja baterija, vezu ca računarom, itd...ali i to ti je kina, ima dosta bagova i nije baš ispeglan punjač...ako si se nameračio na skupo on ti je preko 150 evra po evropi...

http://www.skyrc.com/index.php?route=product/product&product_id=219


imao sam sličnu dilemu i bio sam spreman da platim nešto više za neki kvalitet, ali sve je to manje više slično...predlog za voltcraft nije loš, iako moj slabiji model voltcraft bc-500 ima svojih mana takođe...
 
Poslednja izmena:
Tu sam ja baci poruku sa ponudom u inbox
 
Pa poslao sam ti :D
 
Poruka primljena
 
@kosta10

u ovom segmentu nema jakih brendova koje mi znamo, taj segment je prepušten kineskim proizvođačima, a onda neke malo poznatije marke u tom segmentu lepe na te punjače svoje etikete...tu ti je cena više odraz nekih dodatnih mogućnosti nego nekog superiornog kvaliteta...jedan od skupljih punjača ti je skyrc mc3000, on ima i bluetooth uz čiju pomoć možeš na telefonu da pratiš proces punjenja baterija, vezu ca računarom, itd...ali i to ti je kina, ima dosta bagova i nije baš ispeglan punjač...ako si se nameračio na skupo on ti je preko 150 evra po evropi...

http://www.skyrc.com/index.php?route=product/product&product_id=219


imao sam sličnu dilemu i bio sam spreman da platim nešto više za neki kvalitet, ali sve je to manje više slično...predlog za voltcraft nije loš, iako moj slabiji model voltcraft bc-500 ima svojih mana takođe...


Ok, hvala, videću šta i kako.


A što se tiče punjača koje pune Baby C i D baterije, da li isto firma Maha da se gleda ??? Ili ima neki bolji ?
 
@kosta10

nema više maha, sada se zovu powerex, ali nisam baš pratio šta nude kao powerex brend...trebalo bi da je ok...

u suštini, onaj skyrc ti je sve što hoćeš, najnovije, najmodernije, najskuplje, deluxe kategorija :)
 
Hmm jel ovo moze i charger i power bank da bude? Extrica :)

da, u poslednje vreme stavljaju 5V usb u punjače...napuniš baterije i imaš powerbank...po karakteristikama mi deluje slično kao ovi panasonic bq, s tom razlikom što umesto direktno u utičnicu ide punjenje preko usb-a...
 
Deluje mi kao super stvar za nekoga kome retko treba PB, ali mu ponekad bas koristi. Ne mora dodatni uredjaj, a ovo je taman zgodno.

Po mojoj racunici doduse, ovo bi jedva imalo ~2000-2500mAh, sa 4xAAA baterijama? (ako su baterije 2550mAh)
 
Deluje mi kao super stvar za nekoga kome retko treba PB, ali mu ponekad bas koristi. Ne mora dodatni uredjaj, a ovo je taman zgodno.

Po mojoj racunici doduse, ovo bi jedva imalo ~2000-2500mAh, sa 4xAAA baterijama? (ako su baterije 2550mAh)

ako misliš na pb funkciju, zašto bi ga koristio sa 4AAA baterije, logičnije je da staviš 4AA...to je već solidan power bank...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno