Šta je novo?

Brzi-Spori punjaci & Baterije

I mislio sam na 4xAA, 2550mAh napisah, ali sam zeznuo oznaku :D
 
šta mislite kakav je ovaj xiaomi?

trenutno imam ovaj:

8-1-2.jpg

ali on se previše greje i smara me to. napravio sam mu postolje sa ventilatorom, ali to je sad takva skalamerija da me mrzi prosto da ga izvadim da punim baterije...

elem, ovaj xiaomi mi deluje kul jer može da bude power bank. ali ako daje samo 2500 mAh, ja ne mogu ni jednom da napunim telefon, to je bzv.
 
Zaboravio sam da pogledan CC17 kada je stao sa punjenjem :D Sada sam pustio druge 4xAAA da se napune pa cu se setiti valjda. A taman sam hteo da vidim da li prekida ranije, tj. kada se stvarno napuni, jer su baterije polu pune.
 
xiaomi bi po karakteristikama trebalo da bude neke vrsta replike panasonic bq16/bq17, znači odvojena 4 kanala, sve procesorske zaštite i to je plafon za tu klasu punjača...nema pražnjenje refresh test mode niti bilo šta slično, a teško je napamet reći kakav je...što se tiče pb funkcije nije loše da se ima, ali nije neka prevelika pomoć sa tim ograničenim kapacitetom...u svakom slučaju mislim da je zanimljiv izbor za te pare...

test
http://lygte-info.dk/review/Review Charger Xiaomi ZI5 PB400 UK.html

P.S. sa jednog drugog foruma, neko je izmerio koliko struje može dati kao power bank sa 4AA baterije od 2300mah...

when the charger died my usb meter recorded 1584mah at 5v...

može da posluži za frku da se dopuni baterija dok se ne stigne do struje...
 
Poslednja izmena:
Ima li neko iskustva sa ovim baterijama? Da li je pametno kupiti ih, so bzirom da nisu original? Potrebne su mi za akcionu kameru. Imam samo jednu NP BX1, koja traje samo oko 1 sat i 40 min.

http://www.aliexpress.com/item/Batm...ger-for-Sony-HDR-AS100v-AS30/32692071868.html
Batmax-3pcs-NP-BX1-NP-BX1-Rechargeable-Batteries-USB-Dual-Charger-for-Sony-HDR-AS100v-AS30.jpg


Vidim da ima dosta ponuda raznih kineza http://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20160829013348&SearchText=NP+BX1
 
Poslednja izmena:
Na cc17 mi blinka brzo za jednu bateriju. Nebitan slot.
Sta ova greska moze znaciti ako baterija inace radi?
 
Na cc17 mi blinka brzo za jednu bateriju. Nebitan slot.
Sta ova greska moze znaciti ako baterija inace radi?

a šta brzo blinkanje znači kod tog punjača? neispravnu bateriju? ako blinka u bilo kojem slotu verovatno je ipak neki problem sa baterijom...kako si proverio da radi? probaj u nekom većem potrošaču sa više baterija, ako ne radi onda neka baterija ne valja, verovatno ta ista...
 
xiaomi bi po karakteristikama trebalo da bude neke vrsta replike panasonic bq16/bq17, znači odvojena 4 kanala, sve procesorske zaštite i to je plafon za tu klasu punjača...nema pražnjenje refresh test mode niti bilo šta slično, a teško je napamet reći kakav je...što se tiče pb funkcije nije loše da se ima, ali nije neka prevelika pomoć sa tim ograničenim kapacitetom...u svakom slučaju mislim da je zanimljiv izbor za te pare...

test
http://lygte-info.dk/review/Review Charger Xiaomi ZI5 PB400 UK.html

P.S. sa jednog drugog foruma, neko je izmerio koliko struje može dati kao power bank sa 4AA baterije od 2300mah...

when the charger died my usb meter recorded 1584mah at 5v...

može da posluži za frku da se dopuni baterija dok se ne stigne do struje...

hvala za info!
 
a šta brzo blinkanje znači kod tog punjača? neispravnu bateriju? ako blinka u bilo kojem slotu verovatno je ipak neki problem sa baterijom...kako si proverio da radi? probaj u nekom većem potrošaču sa više baterija, ako ne radi onda neka baterija ne valja, verovatno ta ista...
Samo znam da blinkanje znaci greska, ali ne znam sta sve to moze znaciti. Posto u svakom slotu blinka za tu bateriju samo, znam da je do nje (pretpostavljam da je prepunjena onim obicnim MQN04 prethodno)

Ubacio sam je u jak potrosac, nema nista jace od meraca pritiska :D
 
@alfaunits

ako blinka u svakom slotu onda je najverovatnije otišla baterija...ili je otišla sama od sebe, ili je loše punjena ranije...i meni jedan bela eneloop AA prijavljuje isti problem, u koji god slot ili punjač da je stavim prijavljuju da nije dobra...

možeš da probaš još jednu stvar, stavi je u neki dumb punjač desetak minuta pa je onda premesti u panasonic...ako i tada prijavljuje grešku spremna je za reciklažu...
 
Ne znam. Pokušavao sam različite baterije da poručim sa par različitih mesta. Uvek isto bude - prime uplatu, sve kao ok i na kraju se izvinjavaju jer im je pošiljka vraćena. Jedan je doduše pokušavao i da laže da je sve ok, ali je nakon otvaranja dispute odmah vratio pare (na eBay).
 
Ja sam pre neki dan naručio internu bateriju za mobilni. Ovo je trenutni status pošiljke: 8/31/16 05:27 - The item is pre-advised, SERBIA
 
I meni je juče stigla, na našu carinu, baterija za mobilni iz Kine.
 
Pa ne salju svi istom postom.
 
Samo znam da blinkanje znaci greska, ali ne znam sta sve to moze znaciti. Posto u svakom slotu blinka za tu bateriju samo, znam da je do nje (pretpostavljam da je prepunjena onim obicnim MQN04 prethodno)

Ubacio sam je u jak potrosac, nema nista jace od meraca pritiska :D
Zabraoih da napisem outcome ocigledno :)
Nakon nekoliko koriscenja ove baterije, vratio sam je da se napuni u CC17, jako brzo je prestao da svetli, nije blinkao. Izgleda da je bila prepunjena u MQN04.
 
Zabraoih da napisem outcome ocigledno :)
Nakon nekoliko koriscenja ove baterije, vratio sam je da se napuni u CC17, jako brzo je prestao da svetli, nije blinkao. Izgleda da je bila prepunjena u MQN04.

može da se desi da je na neki način oslabila, videćeš već tokom korišćenja...može da se napuni, ali brzo gubi voltažu i kapacitet i postane neupotrebljiva...bar tako su meni odlazile baterije...najbolji test je da je nekoliko dana nakon punjenja staviš u neki uređaj koji neće da startuje ako sve baterije nisu 100% ok...
 
Baš mora ovako kompaktno? Ima koliko hoćeš sa kablom između ova dva priključka.
 
kabl imam, ali ko što reče hteo bih i ovako kompaktno nešto da imam...samo ne znam gde se više u beogradu prodaju ovakve stvari, nekad je tih radnji bilo na svakom ćošku...
 
Zovi kelco u bulevaru kralja aleksandra mozda oni imaju
 
danas mi je stigla simpatična spravica sa alija, platio sam je oko 3 dolara. zgodno da ne bi razbijali glavu u kakvom stanju su baterije i za sve one koji nemaju punjače koji pokazuju neke dodatne parametre. dohvatio sam prvu eneloop koju sam zakačio i pokazala je 1.36v, što je sve super. nije me mrzelo pa izvadim i digitalni multimetar i pokaže isto 1.36, što znači da je vrlo precizan..inače, ima gomila klipova koji pokazuju kako se razlikuju merenja sa multimetrom i ovim testerom, ali meni bar ovaj mali prvi test pokazuje suprotno...

što se tiče voltaže i ovih baterija koje ovde manje više najviše koristimo eneloop aa i aaa sve preko 1.3v je ok...ako padne na 1.2v baterija može da se koristi za satove i daljince...ako padne ispod 1v baterija je samo za reciklažu...

P61007-102330.jpg
 
Postoji li panasonic punjač koji može da puni eneloop AAA i AA baterije?

Imao sam pre nekog vremena apple punjač i punjive baterije pa sam prodao kada sam prodao apple tastaturu i trackpad, pa sada jedno vreme korisitm alkalne za sve uređaje po kući ali bih se prebacio na punjive opet.

Aparat za pritisak koristi 4xAA baterije, magični daljinski koristi 2xAA, daljinski od klime 2xAAA, daljinski od D3 SBB 2xAAA, fiksni 2xAAA... tako da će mi trebati i AA i AAA a ne bih da kupujem poseban punjač za AAA baterije pa zato pitam.

Edit: sada videh da je na primer BQ-CC16 kompatibilan sa 4xAA, 4xAAA

Edit2: ostaje pitanje - sa kojim se sve punjačima dobijaju eneloop pro baterije?
 
Poslednja izmena:
Kod nas skoro uvek idu sa baterijama, ali uvek obicne, ne pro.
 
Nazad
Vrh Dno