Šta je novo?

Stolice (fotelje)

AyS^

Slavan
Učlanjen(a)
22.12.2003
Poruke
405
Poena
319
Interesuje me gde u BG-u imaju da se kupe DOBRE fotelje... znaci da su pre svega udobne i kvalitetne...bio sam pre neki dan u onu veliku radnju pored Sajma...i q**c , sve je nesto bez veze...imao sam osecaj da ce se raspasti kad sam seo u par komada :smash:
 
Ja sam gledao tamo i u Yubc, skroz dole na donjem noviou (znaci najdonji kod garaza) i tu sam uzeo ok fotelju za bese oko 20 000. Za te pare ili vise moze bas dobra fotelja da se uzme.
 
pa za tako neke pare sam i mislio,ne bi dao preko 25000, jel imas sliku neku te tvoje fotelje ?
 
A jeste li probali u Natuzzi-ju, preko puta Metro-a ??
 
Imash u ulici Cara Dushana,ne znam tachno koji je broj,ali se nalazi na poslednjem coshku sa leve strane pre raskrsnice sa Tadeusha Koshcushkog.Znachi,idesh prema Kalemegdanu i ne mozesh da promashish.Imaju odlichan izbor fotelja.
 
Metro u Krnjači. Ima solidnih fotelja za oko 50€ mada treba birati, dosta njih ima sitna oštećenja... ;)
 
Poslednja izmena:
To u Cara Dusana sam bio i nemaju neki izbor. Sliku moje fotelje nemam jedino kad bi slikao, mada to ne znaci nista to ne sedednes i ne probas.
Opisno metalna je cela, od crne koze ali lepe, a to sam uzeo jer ima i od platna nekog posebmog koje je cak i skuplje ali je onda cini mi se veca, a i od koze je delovala rigidnije, podesava se po visni naravno, a naslon se ispod podesava tako sto ima da se izvuce rucka pa onda se ona pomeri unazad pod tvojom tezinom, dakle kao na ljuljanje, ili se to fiksira pa se ne pomera. Ali najbitnije od svega je sto je udobna i ima veliki naslon, nije da je pravljena za patuljke kao vecina ostalih.
Na Sajmu nije bas da nema dobrih fotelja, doduse manji je izbor nego ovde u Yubc, ali ima da se probere, meni su super neke italijanske, mislim da ih koriste na B92, ali su oko 30 hiljada ja mislim.
Uostalom njih imas i u Yubc, a i mozes da se dogovoris sta da ti promene na fotelji jer se one sklapaju negde kod NS pa onda dopreme ovde. Super je u svakom slucaju, svaka preporuka, odes, sednes na 10tak fotelja i izaberes tebi najbolju.
 
U "robnoj kuci" na Bulevaru preko puta Djerma imas ekstra fotelja za 200-250eur
 
Ako ti treba stolica-fotelja, imas radnju ispred postanske stedionice, na donjem nivou.
 
Odi do Ulice Cara Dusana2...tamo imaju veoma kvalitetan izbor...takodje mislim da ima sjajna radjnja u Sindjilicevoj...proveri i tamo:)---mada ovo su ti 2 malo skuplje varijante:)
 
Da podignem thread iz mrtvih...

Kakva je trenutna situacija na tržištu fotelja?
Interesuju me kožne fotelje (radne stolice) koje mogu da izdrže direktorsku kilažu... Klasika, ništa preterano fancy...
Gledao sam u Metrou neke kineske fotelje... Sigma za pet i kusur hiljada mi deluje solidno, ali me interesuje kako se pokazala ako je neko već uzeo..
Nisam striktno ograničen na low budget, ali neću se buniti ni ako prođem sa manje od 100€ ;)
 
Moja kancelarija je opremljena "Ktitorovim" nameštajem i fotelje su više nego OK...
 
Ima u Zagrebackoj, prodaju bas kancelarijske fotelje, od obicnih, mali presvucenih takninom do koznih, visokih (citaj direktorskih). Te velike kozne su kod njih imale ok cenu, od 100 do 150 evra. Zavisi i od visine fotelje, kao i od materijala koji se koristi. Ovo su kombinacije metal-plastika-koza, ili metal-drvo-plastika- koza. Ima i kombinacija metal-koza, one su najskuplje, ali i najbolje.One su oko 300 evra, pa navise.
 
radax je napisao(la):
Da podignem thread iz mrtvih...

Kakva je trenutna situacija na tržištu fotelja?
Interesuju me kožne fotelje (radne stolice) koje mogu da izdrže direktorsku kilažu... Klasika, ništa preterano fancy...
Gledao sam u Metrou neke kineske fotelje... Sigma za pet i kusur hiljada mi deluje solidno, ali me interesuje kako se pokazala ako je neko već uzeo..
Nisam striktno ograničen na low budget, ali neću se buniti ni ako prođem sa manje od 100€ ;)


Slomio 2 komada, ortak jednu

obicno ode deo za ruke koji drzi naslon...ok su za manje kilaze, ali za one preko 90 kg - NE

sad trazim nesto kvalitetnije
Pogledacu na ovim mestima koje ste rekli, meni treba nesto jako-metalno :-devil-:
 
ima jedna relativno skoro otvorena radnja u 27.marta, odma posle djusine ulice kad se ide od vuka, pored stylosa, i imaju solidan izbor stolica/fotelja. ja se nameracio na jednu od oko 13000 doduse nije kozna al je uzimam uskoro...
mislim da vredi pogledati i tamo...
 
Ja sam nedavno kupio stolicu u Sindjelicevoj 36.Firma se zove Anaks i imaju extra izbor ergonomske stolice sa visokim naslonima kao i fotelje.Sve im je uvozna roba i ovom mojom sto sam uzeo sam prezadovoljan.Mogu da menjam sve, i visinu rukohvata, naslona, naslona za glavu, ugla...Sto se tice cena ja za stolicu ne zalim ali koliko sam video imaju dosta sirok cenovni rang.Evo vam sajt pa pogledajte:
http://www.anaks-namestaj.com/
 
Fotelje jesu extra ali su i cene extra :D
Za ovu piretti, koja je vrh po meni, cijena je prava sitnica :) 103 840 din .. za te pare bi pre uzeo Aeron.
a za oops fotelju isto sitnih 41 890 din :)
 
Danas sam pazario ovu stolicu, ne deluje loše za 6800din. Idem ovih dana po nju pošto je firma u Bg.

1179_755-815-01.jpg
 
pogledaj moju sliku u temi soba 2009., cisto da vidis kako je zavrsila ista takva stolica, za manje od godinu dana.
mozda ces imati vise srece, ali obavezno se raspitaj za garanciju.
 
Iskreno: već sam se nameračio na jednu fotelju, ali krpim pare za nju, tako da je ova taman zamena za neko vreme. :)
 

Prilozi

  • vizor.JPG
    vizor.JPG
    19.6 KB · Pregleda: 353
digli ste mi post iz mrtvih,star 3god :p
 
Da.
Ja sam kupio pre ove u Anaksu, neku iz Forma Ideale.Kineska uvozna raspala se posle 3 meseca.A dobro je izgledala:D Bila je oko 6000 dinara.Dakle kao i u svemu koliko para toliko muzike.Dao sam 30 000 dinara al evo godinu i po ko nova.Glavni faktor koji utice na cenu je ergonomija stolice, to je ono sto puno kosta jer ne znaju svi napravit to.
Mada kod nas odes kod prvog stolara i on ti kaze ovo ti je erogonomska stolica i krevet nema da brines, licno sam je projektovao:d
 
Preporuka za jednog našeg proizvođača. Možete za svaki model skoro, da birate i materijal(koža,eko koža,mikrofiber...), zatim gomila boja i sl.
Cene nisu prenapucane,garancija god. dana.

http://www.vizor.co.yu

Znam par ljudi koji imaju njihove stolice/fotelje i nakon godinu dve su kao nove, a vise za računarom. Udobnost vrhunska.
 
Stvarno nisu lose ove u vizoru...

Bio sam juco i kupio za 13000 din


Ima mehanizam za podizanje i nagib.

Imaju gomilu modela i mozete da narucite od raznih materijala....

Garancija godinu dana.
 
Poslednja izmena:
e sad posto imam 120kg, da li sam osudjen na kupovinu stolice od 300e ili mogu proci jeftinije ali pod uslovom da mi se ne raspadne za 1god
 
e sad posto imam 120kg, da li sam osudjen na kupovinu stolice od 300e ili mogu proci jeftinije ali pod uslovom da mi se ne raspadne za 1god

Sa tom kilažom ne razmišljaj o stolici ispod 300e - govorim iz ličnog iskustva.
Kupio sam fotelju - po preporuci na bench-u - od 250e i za godinu dana je tri puta nosio na servis! ...a da... kilaža mi je tada bila 10ak kila veća od tvoje ;)
 
Sa tom kilažom ne razmišljaj o stolici ispod 300e - govorim iz ličnog iskustva.
Kupio sam fotelju - po preporuci na bench-u - od 250e i za godinu dana je tri puta nosio na servis! ...a da... kilaža mi je tada bila 10ak kila veća od tvoje ;)

a koje proizvodjace da pogledam vizok, ktitor , ona na a ....

a kvarovi kao rasklimavanje lomovi ulaze u garanciju?
 
a koje proizvodjace da pogledam vizok, ktitor , ona na a ....

a kvarovi kao rasklimavanje lomovi ulaze u garanciju?

Naravno, svaki kvar koji nastane relativno normalnim korišćenjem spada pod garanciju, ali i pored toga postaje zamorno nositi fotelju svaka tri meseca na servis... Majstori otklone kvar, zamene deo novim, ali i taj novi ima vek trajanja kao i stari... Jednostavno te fotelje nisu konstruisane za naše kilaže... Ja kad sam kupovao fotelju - onu na A...., u radnji sam pitao da li imaju fotelju za moju kilažu i oni su se kleli u tu fotelju, ali ispostavilo se da fotelja ipak nije bila ispravno "atestirana"... Čak su mi i produžavali garanciju na još godinu dana od servisa - ali džaba - dok nisam zasukao rukave i ojačao je flahom od 5mm! ...evo sad sam miran već godinu dana. :wave:
 
Da li neko zna gde mogu naci ovako nesto ili slicno od ergonomskih stolica kod nas?
 

Prilozi

  • balans_02.jpg
    balans_02.jpg
    12.2 KB · Pregleda: 333
Nazad
Vrh Dno