Šta je novo?

"OGAME" potrebni novi clanovi

Yoda

Čuven
Učlanjen(a)
15.01.2003
Poruke
16
Poena
604
Pozivaju se svi ljubitelji SF strategija da se prikljuce.
Ako ste voleli Elite i slicne SF igre, prava igra za vas i to sa prevodom na nas jezik.

Sajt same igre : http://ogame.ba/
Forum i FAQ: http://www.ogame162.de/phpBB2_bh/board.php?boardid=29


Igra je prilicno zanimljiva, besplatna i nije potrebno nista instalirati, vec samo se registovati a potom vam na mail salju sifru za ulazak. Ubacite se u univerzum 2 jer je on noviji i lakse je napredovati. Trenutno ima skoro 8000 igraca koji igraju u njemu. Javite pod kojim ste imenom registrovani pa da komuniciramo u samoj igri.
 
Poslednja izmena:
Još jedna preporuka od mene.

Uglavnom igra je web-based, preporučljivo je koristiti Operu ili Mozzilu pošto ima nekih problema sa IE.

Znači ko voli strategije a nema para da igra EVE onda navalite.
 
Eto me kao fan SF-a
Golden, pozicija 3:169:4
 
vlasterx 3:153:6
 
kako se šalje poruka drugim igračima?
 
Ideš na traži, ukucaš ime igrača i klikneš na ikonicu za slanje poruke.
 
Pozdrav.

Drago mi je da ima igraca, ja sam na 3:9:7 (imam jos 6 planeta) i trenutno sam u SKS klanu :)
Ako treba neka pomoc, zovite :)
 
Btw sada ima skoro 10 000 igraca :)
 
Golden je napisao(la):
Eto me kao fan SF-a
Golden, pozicija 3:169:4

Goldene nema te u UNI1. Na 3:169:4 je [CRO_F_A] Crimson Mountains ( Light strikeR )
 
Ajd da probam i ja samo ne znam kad cu stici da se bakcem sa ovim mada deluje primamljivo.

Moloko 3:222:10
 
Kutija jel moze neki hint za pocetnike... :wave:
 
Poslednja izmena:
kUdtiHaEX je napisao(la):
Goldene nema te u UNI1. Na 3:169:4 je [CRO_F_A] Crimson Mountains ( Light strikeR )

Dečko je u Uni2.

zmaj011 je napisao(la):
Kutija jel moze neki hint za pocetnike...
Za početak gradi rudnike metala i kristala do levela 7-8, vodi računa da ih pratiš sa solarnom elektranom, uvek ti ona mora biti bar za dva levela veća nego rudnici.

Tada kreni na razvoj malih lovaca i malih transportera i napadaj slabije, najbolje je tražiti igrače koji imaju (i) pored imena, to znači da su neaktivni preko 2 nedelje pa je mala verovatnoća da ćeš tu zateći nekakvu odbranu, neće biti ni resurasa bog zna šta ali za početak dovoljno. Do ovog stradija bi već sam trebao da provališ neke cake. Imaš OGame forum, pa udari search.

P.S.
značenje reči fleetsave i ressave moraš znati napamet i kad te probude u pola noći.

Uživaj
 
ono sto sam ja naucio je da se fabrika brodova ne moze sagraditi ukoliko fabrika robota nije na drugom nivou :d ...a ceo dan sam trazio kako da sagradim brodogradiliste... :guitar:
 
Zato postoji 'ono dugme' Tehnologija :d , tu ti sve lepo objašnjeno, šta, koliko, kako..
 
Savez...

Osnovali smo savez za pocetnike. Sistem svi za jednog, jedan za sve. Svi kazu da je vazno biti u savezu jer te onda drugi igraci manje napadaju, jer se plase odmazde ostalih clanova. Za sada nas je 12-torica. Ako neko zeli da se pridruzi, naka u levom delu sa opcijama ode na SAVEZI, pa na TRAZITI SAVEZ tako sto kucas rec IMPERIJA (imperija uzvraca udarac:) , a potom klikne na nas i popuni zahtev za prijem, samo recite da vas je Yoda preporucio sa Benchmark foruma. Da napomenem da smo u Univerzumu 2 (noviji je, pa zato krenite na vreme)

Igra je definitivno odlicna, i ne trazi puno vremena, ni brzi internet, toplo je preporucujemo SF fanovima. Kao sto rekoh, za pocetnike, najbolje da prvo procitaju pravila na : http://www.ogame162.de/phpBB2_bh/board.php?boardid=29&sid=9cc7c6d1c272fc8b228d95d0865fd781
 
Poslednja izmena:
Evo i mene u UNI2, 3:106:12. Bolje da ste usli u UNI1, tamo sam jaci (6500 poena).
 
Poslednja izmena:
kUdtiHaEX je napisao(la):
Evo i mene u UNI2, 3:106:12. Bolje da ste usli u UNI1, tamo sam jaci (6500 poena).

Ako budes zeleo u savez, samo javi :type:
 
Ocemo li mi Benchmarkovci osnovati svoj savez ? ili kako dalje ?
 
Golden je napisao(la):
Ocemo li mi Benchmarkovci osnovati svoj savez ? ili kako dalje ?
Savez sa nekoliko ljudi sa Benchmarka vec postoji, ali nije ''rasne'' prirode, pa zato imai igraca sa drugih foruma i onih koji ne posecuju ni jedan forum. Vlastrex, Sinter i ja smo medju najacim clanovima saveza, a svi smo krenuli pre par dana. Kako je cilj saveza da se clanovi pomazu, a to je zbog same igre izvodljivo samo izmedju igraca sa pribliznim brojem bodova, bilo bi lepo da se prikljucite sto pre, jer ce se clanovi primati jos samo par dana. Posle mozete da osnujete svoj savez, mada je svakako lakse uci u jaci (nas vec ima blizu 20 !!!).

http://www.ogame.com.hr/
ili http://www.ogame.ba/

Znaci svi koji su na Univerzumu 2 , mogu da podnesu zahtev za prijem u savez:

"ide se na opciju SAVEZI, pa tamo na TRAZI, gde kucate IMPERIJA, a potom saljete zahtev za prijem. Predstavite se i recite kako ste culi za nas."
 
UNI2, Opteron 3:266:4
samo sto sam poceo...
 
Samo mi nesto nije jasno... Ako su mi primanja metala na npr. 100, da li to znaci da na svakih sat vremena dobijem 100 jedinica metala ili...? I da li mogu da ostavim neku gradjevinu da se gradi, a da se skinem sa neta (nisam hteo da eksperimentisem)?
Pozdrav...
 
sto se tvog drugog pitanja tice odgovor je da ne moras biti online dok se gradi gradjevina, toliko sam za sada ukapirao...a odgovor na prvo je "verovatno" :d
 
Jel može neko da mi objasni šta ovo znači?


darkos je napisao(la):
Samo mi nesto nije jasno... Ako su mi primanja metala na npr. 100, da li to znaci da na svakih sat vremena dobijem 100 jedinica metala ili...?

Da, za sat vremena ukopno dobijaš 100 jedinica metala, ali se cifra do 100 popunjava u određenim intervalima. Nisam siguran na koliko minuta ide jedan interval.
 
Poslednja izmena:
@Vlasterx: to označava vreme aktivnosti na planeti, do 15min se označava zvezdicom a preko toga do 60min brojem.
 
aha, hvala dexx. Zanima me još nešto - kolika flota je dovoljna za prvi napad? Da li je dovoljno da izgradim ovaj najosnovniji tip lovca i da ga pošaljem na neku planetu ili je potrebno da napravim još nešto? Čemu transporteri služe i da li se i oni šalju u bitke (tj u pljačku :)) zajedno sa lovcima? :)

E našao sam super sliku da predstavlja naš savez :-devil-: Aj nek je stavi neko ko to može da uradi :)

 
Poslednja izmena:
Ne bi smeo da postavljaš ovakva pitanja, tj. prelistaj Ogame forum, pogotovo faq sekciju.

Uglavnom bez transportera se ne ide u napad, oni su teretni brodovi za resurse. Lovci su tu za napad, transporteri su da ponesu resurse. Ovi prvi nemaju nikakav kapacitet za teret, dok ovi drugi ne bi ni pticu mogli oboriti u napadu. :)

Što se tiče slike, nju moraš poslati osnivaču saveza ili napraviti prezentacijsku stranicu, postaviti je negde na server i poslati link ka stranici gore pomenutom.
 
Nazad
Vrh Dno