Šta je novo?

Servis za Canon fotoaparate?

desp

Znamenit
Učlanjen(a)
24.12.2002
Poruke
9,482
Poena
1,025
Interesuje me da li u Bg postoji neki servis za Canon fotoaparate (konkretno je u pitanju Ixus 700). Pao na objektiv i sada ne zatvara onu plastiku sto stiti socivo kada se aparat iskljuci. Zvao sam BG elektronik, ali su mi bukvalno rekli da oni to ne smeju da popravljaju (pod izgovorom "ako slucajno nesto pokvarimo moramo mi o nasem trosku da vam nabavimo novi objektiv") :S:
 
Пробај Фото сервис у Зетској 11. [email protected] Нису званичан Canon сервис, but who cares. Мени су поправили Фуџија који је ( намерно ) ударен о зид.
 
Poslednja izmena:
desp je napisao(la):
Zvao sam BG elektronik, ali su mi bukvalno rekli da oni to ne smeju da popravljaju (pod izgovorom "ako slucajno nesto pokvarimo moramo mi o nasem trosku da vam nabavimo novi objektiv") :S:

Da li jos neko ima iskustva (negativna ili eventualno pozitivna :-devil-: ) sa BG elektronik-om? Predpostavljam da su male sanse da urade nesto naprednije kao npr. zamenu zatvaraca na EOS dSLR-ovima ili kalibraciju objektiva?
 
Imam ja, prvo mi je receno preko telefona da se pregled ne naplacuje. A onda mi je, kad sam odneo aparat, receno da se ne naplacuje samo ako ce da obave servis. :d
Naravno, ispalo je da servis za A60 kosta 100e, kada se za oko 150-160e mogao kupiti A510. Uzgred, samo pregled kosta 10e. Lopovi, sta reci...
 
Kakvi gejevi. Jedva čekam da takve firme više propadnu i da počne normalno da se živi i radi u ovom gradu.
 
Pokusacu u servisu Zetskoj sutra, pa videcemo sta ce reci.
 
tiha je napisao(la):
Da li jos neko ima iskustva (negativna ili eventualno pozitivna :-devil-: ) sa BG elektronik-om?

Sredinom devedesetih nosio sony diskmen (tada su cini mi se bili zvanican serviser sonija) kod njih, skupo naplatili pregled a nisu mogli da ga srede (ispostavilo se da je neki smesan kvar, jedan serviser-amater sredio za otprilike cenu pregleda kod njih). Negde 99/00 im nosio liniju da srede napajanje na njoj koje sam licno polomio, kazem devojci koja prima (posto sa serviserom ne mozes da razgovaras) o cemu se radi, a ona me pita da li je otvarana (inace tada vec dugo nije bila u garanciji)!? Pa naravno da jeste sad sam ti rekao da sam to licno ja polomio... nista, nastavlja ona sa pitanjima kao robot. Da ne gresim dusu to napajanje su popravili. Inace znam jos dvojicu likova koji su nosili sony uredjaje kod njih, jednom nisu mogli da poprave (popravio u drugom servisu), a drugom popravili ali ga zagubili (diskmen), vratili mu posle sest, sedam meseci, i bili toliko fini pa mu nisu naplatili.
U svakom slucaju tu firmu mnogi hvale verujem ne bez razloga, ali ovo su moja dodao bih decenijska iskustva sa njima. Sto se mene tice iskreno se nadam da nema jos takvih "zvanicnih servisera".
 
BG elektronik? :)
Pa oni su smejurija od firme.:) Moj slucaj je skoro za verovali ili ne. Pre 6-7 godina dam im video Panasonic na popravku jer su se na sva usta hvalili kako su oni valjda ovlasceni za servis. Imao sam kuci drugi video pa mi se nigde nije zurilo ali sam se s vremena na vreme raspitivao za zdravlje videa. Trebalo je zameniti neku glupost velicine zrna kukuruza (al mi je poredjenje :) ) i to im je non stop trebalo koliko sutra da stigne iz japana. Da neduzim video sam dobio posle nesto vise od godinu i po dana cekanja bezobraznih japanaca koji nisu hteli da posalju deo :)
 
Dva dana nakon sto sam u Beogradu servisirao Toshibin laptop, na mobilni me je zvao covek iz Toshiba korisnickog servisa u Londonu i anketirao o kvalitetu usluge. A bas sam se cudio neverovatnoj ljubaznosti i usluznosti ljudi u Comtrade-u...
Dakle, ako je BG Elektronik problematican, to treba javiti centrali Canona za Evropu. Standardi za ovlascenog servisera su vrlo visoki i MORAJU se postovati, a biti serviser Canon digitalnih aparata je danas kao imati zlatnu koku.
Ako se vise ljudi zali na istog servisera, on ce biti opomenut i izriban. Ukoliko se to ponavlja, licenca se oduzima. zapad bre! ;)
 
Poslednja izmena:
meni su "ovlasceni" hpovi servisi trazili sa internacionalnom garancijom da platim troskove slanja! carine i pdva!!! na digitron koji je kupljen u usa... dakle sve moze kod nas... zalio sam se hpu naravno isti dan, ali bez uspeha...na kraju je digitron popravljen za 10eu... a lopovima sam rekao da se slikaju |)
 
Ovde ne postoji zvanican Canon-ov servis, napominjem NE POSTOJI ZVANICAN SERVIS.
Moj drug je kupio S1 u Americi i takav nov doneo ovde,nije hteo da mu se otvara blic,ovde su mu u Beogradu rekli da ce to ga kosta 100€ ili da ga nosi u Sloveniju,Madjarsku...Rekli su mu da mu ne priznaju americku garanciju!!!!Kava nebuloza.Gde god da odneses nije zvanicno, toliko da znas.
 
Ja mislim da Canon medjunarodnu garanciju daje samo na objektive i mozda jos neku opremu (eventualno blicevi i sl. ali nisam siguran), a tela (i citavi aparati) imaju vazecu garanciju samo u drzavi u kojoj u kupljeni. Cini mi se da tako nesto pise i u uputstvu na prvim stranama.
 
ako mu garancija vazi u sloveniji i madjarskoj, treba da vazi i ovde... i nema sta da pise u uputstvu, pise na garantnom listu. Npr za olympusa eksplicitno pise da garancija vazi i na dodatnu opremu (punjac), a nas olimpus srbija kaze da garancija ne vazi na dodatnu opremu.
 
Moguce je da garancija vazi za teritoriju EU mada sam vidjao po forumima da se npr. opremu kupljena u Italiji nije moguce servisirati u Nemackoj. Inace Canon ima komplikovan sistem servisiranja posto cak ni servisi u USA nece da servisiraju opremu koja nije dosla preko zvanicnog uvoznika nego moras da saljes onome od koga si kupio.
Ne znamo sta je coveku tacno pisalo u garanciji, a mozda su hteli da ga se rese.
 
Nema sta da mi pise u garanciji kada mi je fotoaparat ispao iz ruke. To sam im i rekao, nego poenta je sto nisu ni smeli da ga otvore i pokusaju da ga poprave (o mom trosku). Nisam jos imao vremena da odem do Zetske 11, da probam tamo.
 
Imam slican problem, pao mi A510 na objektiv (sa 40cm) i sada vise ne moze ni da uvuce skroz a ni da izbaci objektiv. Na displayu prikazuje E18 (inace cuvena slaba tacka Canonovih aparata koliko vidim po netu).

Ono sto me zanima je da li je iko uspio za neke pristojne pare da zamijeni objektiv ili sta bi vec trebalo ovdje u bg, i ako jeste gdje?

@desp sta si uradio u Zetskoj? Ima li neki drugi normalan servis?

p0z
 
p@r@d0x je napisao(la):
Imam slican problem, pao mi A510 na objektiv (sa 40cm) i sada vise ne moze ni da uvuce skroz a ni da izbaci objektiv. Na displayu prikazuje E18 (inace cuvena slaba tacka Canonovih aparata koliko vidim po netu).

Ono sto me zanima je da li je iko uspio za neke pristojne pare da zamijeni objektiv ili sta bi vec trebalo ovdje u bg, i ako jeste gdje?

@desp sta si uradio u Zetskoj? Ima li neki drugi normalan servis?

p0z
Ma mnogo sam lenj i jos nisam isao do servisa.
Kad mi je pao, i meni je na displeju pokazivao gresku E18, ali sam nekako uspeo da ga "vratim" tako da objektiv radi. Neradi ona plastika sto zatvara objektiv kada se aparat ugasi. To me nervira, ali trpim kad sam lenj i nikako da odem u servis. U BG elektronik ne vredi ni da pokusavas...
 
Nazad
Vrh Dno