Šta je novo?

Prodavnica mobilnih - pokude i pohvale

Zelim da kazem par stvari o prodavnici `Viza Mobtel` iz Sremske Mitrovice, jer se osecam prevarenim po drugi put.

Prvi put, 2006 godine zestoko sam prevaren. Dugo sam skupljao pare da kupim SE K750i, i kada sam najzad skupio odem sav srecan da ga kupim. Posto tada nisam znao mnogo toga o telefonima, kupim ja telefon, a da ga predhodno nisam isprobao u radnji.
Samo sam ga upalio,i vratio nazad u kutiju. Stizem kuci, i onako sav srecan dozivljvam veoma neprijatno iznenadjenje. U telefonu se nalazilo nekoliko pesama, dzojstik nije hteo da radi, taster za pojacavanje zvuka posle drugog stiskanja propada u kuciste telefona.
Sutradan, odnesem u nekoliko servisa telefon na proveru i ustanovljeno je da je telefon teski polovnjak sa novom maskicom. Odmah zatim, tata ode u radnju, `lepo` poprica sa vlasnikom i ja u roku od 2 dana dobijem nov telefon, koji me evo i danas odlicno sluzi.
Svestan sam da je i moj propust jer ga nisam proverio odmah u radnji, ali ja sam kupio nov telefon i platio ga kao novog a ne kao polovan telefon.
Tada sam rekao sebi da vise necu uci nikada u tu radnju.

Pre nekoliko meseci pocne da me zeza konektor punjenja na C905. Obisao sam nekoliko radnji, medjutim niko nije smeo da mi garantuje da ce posao biti uradjen kako treba.
Odlucim da ponovo svratim u servis iz prvog dela ove price. Kaze covek nema problema, 1000 dinara. Ostavim telefon,i sutradan zove me i kaze da je otisao i neki flet i da mora njega da menja.Nije mi bilo jasno kakav flet kada je telefon normalno radio. Poruci on flet, namesti ga, kad ono telefon opet ne daje znake zivota. Nekako otkrije da je problem u ekranu i njega promeni.E sad, prva stvar-telefon nije dobro zatvoren, gornji deo telefona je nekako kriv jer nije dobro nalegao. Plastika sa leve strane se odlepila posle 3 dana, a cela desna strana gde se nalaze kamera tasteri i za pojacavanje je promenjena i stavljena je neka kopija(siguran sam da je kopija jer su slova debela, a fabricki su veoma tanko ispisana). Telefon je zaradio nekoliko ogrebotina,i na kraju evo pre nekoliko dana konektor ponovo ne radi.
Necu vise da se vracam u tu radnju, jer sam svestan da cu se samo nervirati, a da meni niko nece vratiti telefon kakav je bio pre ulaska u taj servis.

Ovo je inace jedan od najstarijih servisa u SM, i dosta ljudi kod njih kupuje telefone.Posto se tema zove pohvale i pokude, ja sam samo izneo svoje iskustvo sa tom radnjom.
Ne znaci da ih treba izbegavati, znam dosta ljudi koji su kupili telefone tamo i veoma su zadovoljni sa njima.
 
Poslednja izmena:
Da li je neko imao iskustva sa Logic Shop-om u Beogradu?Zelim da uzmem Nexus 5 kod njih...
 
Generalno ljudi imaju ok iskustva sa Logic Shopom. Barem ja nisam cuo od pojedinaca da je bilo nekih problema.
 
Da li ima neko iskustva sa Mobil Plus u BG (TC Piramida)? Ako ima, koliko im traje garancija na uredjaje i kakvi su utisci?

EDIT:
I da li ima neko iskustva sa online shopom Mobilni Svet?
 
Poslednja izmena:
logic shop tamo kupujem sve telefone skoro od kad je firma otvorena...
imali su najnize cene, ali neljubazno osoblje
kada sam poslednji put jurio neki telefon bilo je pa mozda moze da se naruci pa cekaj sl. nedelju, pa sl nedelju i na kraju nsita tako da su se mozda malo iskvarili... inace dobra stvar je sto su telefoni u neotvaranim kutijama. zapecacenim...
nesto manje iskustva imam sa viktorMob, isto su OK ali imaju nesto vise cene i isto veoma neljubazno osoblje
 
Ja sam uzeo par komada preko MobilniShop i kod njih su telefoni bili zapecaceni, ali to kontam da najmanji proglem da se uradi, i do sad nisam imao porblema... Mobilni Svet me interesuje jer ima servis u NS, a Mobil Plus zbog cene (ima najnizu za telefon koji trazim). Koliku garanciju daje Logic Shop?
 
Dve godine njihove garancije ja dobio pre godinu I po za S2. Osim sto mu treba hard reset, ostalo radi dobro
Moj telefon je sa poljske mreze
 
@MiloshNBG Vidim da imaju i opciju placanja na rate u Logic Shopu, pa me interesuje da li mozda znas na koji nacin se izvodi, karticom ili cekovima?
 
hah takodje uzeo s2 kod njih takodje sa poljske mreze i radi ok doduse to je bilo 2011 sad ga koristi keva samo sam mu nabacio CM rom
 
ah da izbegavajte handy negde procitah da prodaju refurbished telefone na nasem trzistu... imao sam dva iskustva san jima jednom je u pitanju bila nokia e52 drugi put 3120 obadva su bila ne ispravna, prvi je bio u servisu gde kvar nmije mogao biti otklonjen a uvek su ga vracali kao popravljenog a drugi sam jedva uspeo da zamenim
 
@MiloshNBG Vidim da imaju i opciju placanja na rate u Logic Shopu, pa me interesuje da li mozda znas na koji nacin se izvodi, karticom ili cekovima?
Ne znam Verovatno cekovi, ali ocekuj vise cene nego "pocetna" bar za 10%
 
Zvao sam ih cim sam imao vremena...Cekovi su u pitanju i cena je 10% vece sto mi i nije toliki problem jer mi vise odgovara tako nego od iskerisam zbog svih prestojecih slava i praznika...
 
Nikad ništa nisam kupio u Handy-ju. Odbija me nasrtljivost njihovih prodavaca, svi su obučeni da budu nasrtljivi. Obično počinje sa "Treba li vam pomoć", ali OK to rade i u drugim prodavnicama. Ja obično odgovorim "Meni ne treba, treba li vama?".

Zatim sledi "Koju mrežu koristite?", to svi ponavljaju, kao da su klonirani. Obično odgovaram "Koristim samo ribarsku mrežu". Neki idu i dalje sa pitanjima, pa na kraju kažem "Ostavite me na miru, hoću samo da pogledam šta ima u radnji".
 
^ radio u hendiju, izgurao 2 meseca, poslao ih u 3 lepe! Nisu krivi radnici sto smaraju jer gledaju da sacuvaju i onu jadnu platu sto dobijaju...


Aj' sto su g**na prema radnicima, ali sto kupce smatraju za deb*le i teraju te da se bukvalno raspravljas sa njima i da po svaku cenu izredjas: ,,Koja ste mreza?", ,,Da li ste na racunu ili dopuni?" i ,,Na kom ste paketu?", makar te kupac posla sva tri puta u ... jer ako te neko od nadredjenih ili mistery shopper cuje da to nisi rekao odose procenti sa plate. Pored toga, sve dok je kupac u radnji moras da stojis pored njega i da pricas. Ne sme ni 10 sec tisine da bude, ne smes da das kupcu da razmisli nego ga moras ubediti da to njemu treba i da on to moze da kupi pa onda nutkanje rata, pa kredita... Kupac udje sa namerom da kupi fles drajv, ti ga prvo moras pitati koja je mreza.





Druga stvar, ko zna kakvi im telefoni stizu posto se svaka kutija otvara i ubacuju se kartice Vip-a i Telenora da se proveri da telefoni nisu slucajno zakljucani, a bilo ih je. Bilo je i problema sa kupcima kad pred njih stavis vec otvorenu kutiju, a jos ako je neko slucajno zaboravio bateriju unutra.


A tek kad dodje na red garancija i ostvarivanje iste... Zatekao sam u radnji citav stos neresenih garancija. Ljudi dolaze, zovu, prete inspekcijama... Ma uzas...


U svakom slucaju mozda je ok kod njih uzeti bas Vipove telefone posto oni stizu direktno od Vipa i kad ga uzmes i izadjes iz radnje, sa Hendijem nemas vise nista.
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna da li u Logic Shopu u slucaju kvara telefona daju zamenski telefon dok je kupljeni u servisu?
 
Ima li neko iskustva sa radnjom Dr Mobil u milenijumu, hteo bi da uzmem telefon daju i dve god garancijie, ako moze neki info, hvala
 
Jedan veeeeeliki minus za Logic Shop. Prvi i poslednji put u životu sam ušao u tu prodavnicu.
Hteo sam da kupim Xiaomi Mi 2S 16GB. Okrenem ih telefonom pre nego što sam krenuo, pitam da li imaju ta model na stanju, sa 2Gb RAM i 16Gb interne memorije, sa Quad-core Krait 300 na 1700MHz. Kažu naravno, imamo ga. Reko super, eto mene. Cica koja radi tamo izvadi telefon iz kutije, traži mi SIM karticu da je ubaci, i uz to je iseče onom zumbom, jer taj mobilini prima mikro sim. Upali ona telefon, i ja ga uzmem da pročačkam, kada to nije taj model. Ono je bio neki sa 1Gb RAM i 8Gb interne memorije i procesorom na 1400MHz. Prvo sam se 5 minuta ubeđivao sa njom i serviserom, jer su me ubeđivali da je telefon koji hoće da mi prodaju baš taj -Xiaomi Mi 2S 16GB, da bi car na kraju rekao da su to pogrešili na mobilnom svetu, a da oni samo kopiraju informacije odande. Reko ljudi, pogledao sam na Xioami sajtu, i na GSM areni, taj model telefona postoji. Kao pa to je je Mi 2S redmi white :zgran: Evo screenshota sa njihovog sajta, napravio sam ga malo pre, i dalje stoji da imaju taj telefon u prodaji, a ja sam bio kod njih 12.02.2015.
P.S.
Kupio sam preko oglasa nov sa 2 godine garancije Sony Xperia M2 Aqua za 17.700din. Onaj Xiami je smešan naspram ovog Sonija kada ga uzmeš u ruku.
 

Prilozi

  • Logic Shop prevaranti.JPG
    Logic Shop prevaranti.JPG
    223.6 KB · Pregleda: 768
Poslednja izmena:
Od mene jedan najveci moguci PLUS za Logic Shop!

Ja sam tech guy kao i vecina ovde i nakupovao sam se tehnickih uredjaja da nema kraja i isto tako nagledao reklamacija ali ovako nesto NIKAD nisam doziveo.
Evo mog iskustva sa Logicshopom.
Kupio sam klincu Xiaomi Redmi Note 4g pre skoro godinu dana. Ja sam iz unutrasnjosti pa sam poslao zeninu drugaricu da ga preuzme i sve je proslo ok. Posle skoro godinu dana fon prestane da radi. Da skratim pricu, cujem se sa gospodjicom/gospodjom koja radi tamo koja je bila izuzetno ljubazna sa mnom i kazem sta je, ona kaze da saljem na ovlasceni servis i tako i bude. Posle 7 dana stize mi "potvrda o zameni telefona" jer je priznata garancija. Trazili su mi u Logicshopu da im posaljem SVE papire sto sam dobio uz fon, original fiskalni, tu potvrdu itd i kazu dobicu isti fon jer ga imaju na stanju. Ipak za tih nekoliko dana isti takav fon im se prodao (na sta je moj klinac bio odusevljen jer je hteo drugi fon) i ljudi moji, oni mi posalju novac nazad. SVE, do zadnjeg dinara. Priznajem, malo sam bio sumnjicav tokom celog procesa ali na kraju su razbili sve moje sumnje. Ponavljam, od starta ogromna kolicina ljubaznosti i profesionalizma na koju nisam navikao i ljudi mi vracaju sve pare posle 11 meseci. Posle sam ih ponovo zvao, trazio sam da kupim Samsung J7 ali, na zalost ga nisu imali pa sam ga kupio u mestu u kom zivim. Eto ljudi, za Logic shop sve najbolje, moja topla preporuka!!!
 
Ti si jedini ja mislim koji je napisao da je ona guska iz logic-a ljubazna.
I druga stvar, telefon nije išao na ovlašćeni servis nikakav, jer oni ne prodaju telefone legalnim putem, garancija koja se kod njih dobija je godinu dana, dakle jedini servis koji mogu da rade je kod sebe samih.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
I bije ih glas da vole da prodaju refurbished mobove

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ti si jedini ja mislim koji je napisao da je ona guska iz logic-a ljubazna.
I druga stvar, telefon nije išao na ovlašćeni servis nikakav, jer oni ne prodaju telefone legalnim putem, garancija koja se kod njih dobija je godinu dana, dakle jedini servis koji mogu da rade je kod sebe samih.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Nigtshadow, kad je fon poceo da zeza, ja sam ih pozvao i ona se javila (opet ljubazno) i uputila me na servis (ajd mozda nije ovlascen) i ja sam pozvao taj servis, BG Elektronik i oni su mi rekli da im posaljem fon i sve sto sam dobio uz njega kao i kopiju fiskalnog racuna. To sam i uradio i za 7 dana mi je stigla potvrda iz BG Elektronika o izdavanju novog uredjaja, na kucnu adresu. Originalni fiskalni, tu potvrdu i garanciju sa pecatom radnje sam poslao onda u Logic, ostalo je u prethodnom postu...
 
Uh od kada oni daju org fiskalni ? Izgleda da ne pišemo o istoj radnji :)

Njima kada tražiš org fiskalni oni ti kažu može ali sada mob nije 300e nego 400e [emoji23]
Srbija..

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ja tako nesto ne doziveh, niti bilo ko koga poznajem, a da je imao kontakt sa Logic shop-om.

Fiskalni je misaona imenica za njih.
 
Redmi Note 4G se zvanično uvozio.

Možda je bila ljubazna jer je srećna što ne moraju oni da rešavaju reklamaciju. [emoji1]
 
Eto i vrlo neobicnih iskustava, nikad mi nisu pominjali opciju sa ili bez fiskalnog racuna. Ja sam trazio za klinca bas ovaj model tada i zvao sam masu drugih radnji u vezi istog fona. Odgovor iz Logicshopa je bio prilicno isti u odnosu na druge radnje, tipa: Imamo taj fon, cena toliko itd. A interesantan detalj, ovi iz BG Elektronika salju sms obavestenje. Sve u svemu za mene stvarno iznenadjujuce prijatno iskustvo. :)
 

Prilozi

  • ShopLogic.jpg
    ShopLogic.jpg
    73.4 KB · Pregleda: 851
Nema sta, sve dokumentovano crno na belo ;)
 
Nazad
Vrh Dno