Šta je novo?

Pokretne klime

face

Čuven
Učlanjen(a)
06.05.2002
Poruke
1,003
Poena
650
Treba mi neki info o pokretnim klimama, jer bi hteo da stavim klimu u jednu omanju sobu, ali bas je komplikovano staviti split sistem ,pa sam mislio da se oprobam sa mobilnom klimom. Jel postoje neke koje valjaju necemu, koje su, gde ima da se kupe itd. Ne treba mi nista fancy samo da ohladi prostoriju, ali bez kondenzacije itd. ako uopste to mogu da ocekujem od mobilnih kilma.

p.s. Da uradio sam search i thread koji sam nasao je bio od pre 2 godine pa kapiram da se od tad nesto ipak promenilo.Takodje svestan sam da kilma nema nikakve veze sa multimedijiom, ali u ovom podforumu ima bas dosta threadova o klimama, tako da ne vidim gde bi drugde mogao da postavim ovo pitanje. Ovo pricam jer sam video da su neki threadovi zakljucani zbog gore navedenog.
 
I ja sam bio u fazonu da nadjem tako nesto, medjutim nisam bio zadovoljan onim sto su mi ljudi rekli .Naime i da bi taj sistem radio potrebno je izbusiti zid(da bi uzimala vazduh valjda), pa tako da ako hoces da ona bude mobilna moras u svakoj prostoriji napraviti rupe.To se meni nije bas naj. dopalo pa sam se odlucio za standardni split sistem.Inace mi prijatelj rece da ih ima u nekoj prodavnici kod buvljaka na Novom Beogradu.Mislim da im i cena nije bas neka povoljnost.
Sve ovo ti pricam onako kako sam cuo i razumeo.
Pozdrav
 
Ima jedno siroko crevo koje odvodi topao vazduh iz klime napolje i mora da se nekuda sprovede.To jeste mali problem.Cenu ne znam ali sigurno nije mala tako da bolje ugradi split.Inace postoje i prozorske klime a male,tipa sedmice i devetke.Vidi malo po oglasima.
 
Te klime se bas i ne isplate sa cenovnog stanovista. Za te pare je bolje uzeti neki split sistem. A i dobio sam informaciju da je bolje ne uzimati ih...
 
Znaci nista sto valja ne moze da se dobije bez busenja makar jedne rupe? Meni je to i problem. Trebalo bi mi nesto sto se ukljuci u struju i to je to, ali toga nema. Hvala na informacijama.
 
Svaka klima treba da toplotu izacuje napolje, tako da mora da ima neki deo van prostorije koju hladi. Sta god da uzmes, dodje ti na isto. JA bih najradije uzeo split-sistem.
 
Ne mora da se busi rupa. Kao sto Ledeni gore rece, dovoljno je izbaciti crevo kroz prozor. Nedostatak toga je sto prozor stalno mora biti odskrinut. Mada, mozda moze da se napravi rupa na staklu. Lakse i bezbolnije je nego na zidu. Bilo je takvih tzv. pingvina kod Ktitora. Proizvodjac je DeLonghi.
I da. Zamalo da zaboravim. I one proizvode kondenzat. Kuda ide? Stvarno ne znam. Mozda ima neki rezervoar koji se povremeno manuelno prazni a mozda su se i dosetili pa tu vodu pustili da ide preko vruceg kondenzatora pa zajedno sa vrucim vazduhom napolje kroz crevo.

Cena? "Prava sitnica" Onako odokativno: mozes kupiti 2 kineske 12ce za jednog pingvina.
 
Negde sam citao o klimama koje su mobilne, ali nemaju crevo... greju vodu (do nekih 90C), cini mi se nekih 50 - 100 litara (zavisno od modela), pa kada je zagreju mora da se prospe i sipa nova... ciklus je nekih 4-6 sati, sve u svemu i nisu bas mobilne, ali nema rupa... ma uzmi klasicnu, tako je najbolje ;)
 
Reklamirali su u metrou tu klimu sa vodom za nekih 7000 din, ali ne znam bas nista o tome kako hladi. Sa druge strane, na sajmu tehnike je bio Tadiran sa 3m creva i nekim klizacem koji se ugradi u prozor i kad ti ne treba, otkacis crevo i povuces klizac, i nema vise rupe.
Cena je bila kao 2 dobra split sistema.
 
Nazad
Vrh Dno