Šta je novo?

Skener za slajdove i negative?

PJ

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
03.09.2000
Poruke
11,202
Poena
1,365
U cemu je razlika izmedju skenera za skeniranje slajdova i negativa? Interesuje me iskljucivo skenirnaje negativa. Koliko kvalitetno to moze da se odradi?
Koji modeli su dostupni kod nas sa ovom opcijom? Kolika je okvirna cena?

Kada sam vec otvorio topic na temu skenera: koliko vredi HP 3400C, nov, u kutiji? Stoji mi tu vec neko vreme, pa je pod garancijom jos 6+ meseci.
Unapred hvala.
 
Ja sam se pre izvesnog vremena raspitivao za nesto slicno. Sto se tice naseg trzista jedino sam uspeo da pronadjem Canon-ov model FS2710, ima ga firma DirectLink
http://www.dl.co.yu/canon/scanners/fs2710.html
a od ostalih gledao sam sledece modele, tj. njihove specifikacije na Internetu:
HP Photosmart S20 Photo Scanner
NIKON LS-30 COOLSCAN III
Tamarack 2400FS Color Film Scanner
Nikon SUPER COOLSCAN 4000 ED
Nikon Super Coolscan 2000
Polaroid SprintScan 4000
S obzirom da nisam nasao nikog ko ima iskustva sa ovim stvarima, moras se osloniti na ono sto pronadjes na Internetu.
 
Ja sam kod nas nasao jednio Canonove modele FS 2710 u FS 4000, od toga sam pre 4 nedelje narucio model FS 4000 (ceba oko 950e) ali mi nazalost jos nije stigao. Ako dodje pisacu o utiscima....
Pozdrav
 
Model: http://www.dl.co.yu/canon/scanners/d660u.html
ima mogucnost dodavanja nekog adaptera za koji verujem da takodje moze da se kupi preko DLa?

Da li svaki skener koji moze da skenira slajdove moze da skenira i negative? Pod negativom milsim na 35mm film. (da ne bude da sam pogresio :))

Da li postoji vise razlicitih metoda skeniranja negativa? Sta je dobro, a sta ne?
 
manicic je napisao(la):
Ja sam kod nas nasao jednio Canonove modele FS 2710 u FS 4000, od toga sam pre 4 nedelje narucio model FS 4000 (ceba oko 950e) ali mi nazalost jos nije stigao. Ako dodje pisacu o utiscima....
Pozdrav

Tek sada videh ovaj post. Eto na cenu vec zaboravih:
kako se krecu cene ovih skenera?
Ovo 950 mi je ipak mnogo.
 
U foto radnji u Lole Ribara (valjda se sada zove Svetogorska) preko puta Radio Beograda vrse uslugu skeniranja filmova. Skeniranje celog filma kosta 65 din i da ti snime na tvom CD-u. Rezolucija je 1500 dpi. Nije skupo da probas. Ako rade kvalitetno onda se uopste ne isplati kupovina film skenera pod uslovom da ti ne trebaju vise rezolucije.
 
Ideja u principu nije losa, ali je uvek lepse kada imas to kod kuce.
To je AGFA....u Svetogorskoj....kod njih je super sto je ista cena razvijanja digitalne i kasicne fotografije jedino sto se one simpatice seke sto rade tamo ne razumeju bas mnogo u celu pricu...a ko bi im i zamerio.....dovoljno je sto su lepe ;-)

Pokusacu sa jednim filmom.....
 
PJ je napisao(la):
Tek sada videh ovaj post. Eto na cenu vec zaboravih:
kako se krecu cene ovih skenera?
Ovo 950 mi je ipak mnogo.

1.Pa ovaj FS 2710 je daleko jeftiniji, mislim oko 450e, ali zato i dosta slabiji model. Sad zavisi sta ti treba i koliko ces koristiti, ali ako zelis upotrebljiv scan za profy upotrebu onda su to ovi skuplji modeli. Pogledao sam cene u insostranstvu otprilike se krecu od 1000e modeli srednje klase pa nadealje.

2. Obicni modeli skenera sa transparentnim dodatkom mogu da skeniraju sve 35mm filmove i pozitive i negative koliko ja znam.

PP. Milos
 
Nazad
Vrh Dno