Šta je novo?

Uticaj racunara na musko-zenske odnose ...

Srga

Čuven
Učlanjen(a)
12.04.2002
Poruke
835
Poena
620
Ne znam da li je vec bilo pricano na ovu temu, ali bas me zanima kako racunar utice na odnose izmedju vas i vasih devojaka/zena ?

Kod mene je u poslednjih godinu dana kompjuter bio izazivac najgorih svadja i otudjivanja od svoje lepse polovine.

Prvenstveno mislim na igrice, zbog kojih kad malo bolje pogledam samo probleme imam :d

S vremena na vreme, kao i verovatno vecini clanova foruma, mi se desi da naletim na neku jako zaraznu igru koju ne mogu da isqliram dok je ne zavrsim, a ako se potrefi da je u pitanju vikend, kad je obicno devojka kod mene, onda nastaju problemi. Jesam ja magarac, kad gledam bar po 15min da odigram nesto ili da vidim na netu, dok je ona tu - ali nisam usamljen u zapostavljanju; jer se i njoj dogodi da kad pocne da igra neku igru tipa Chainz ili slicno, totalno zaboravi na spoljni svet oko sebe.

Naravno mojih 15 minuta nikad nije toliko ;)

Mislim redovno mi izlazimo, putujemo, druzimo se sa prijateljima, nismo u fazonu "zatvoreni smo izmedju 4 zida i vezani za komp". Ali cim jedno od nas sedne za komp, posle izvesnog vremena pocinje "ujedanje". X puta sam ja njoj rekao da je nenormalna zbog toga, a i ona meni X*Y puta.
Sjajno se slazemo ali kad je racunar u pitanju - samo sevaju varnice.

Resenje u obliku varijante 2 kompa - po jedan za svakog ne pali. To je jos gora varijanta - ja na desktopu - ona na laptopu :d Tek se onda zaludimo pa prodje i po par sati da ne progovorimo ni jednu rec.

Moji matorcima sam obezbedio isto solidan kompjuter da mi ne smetaju i na tom frontu je ista situacija.
Keva i cale se samo utrkuju ko ce da izmisli bolji razlog da bas on/ona sedne za komp i da hitno odigra AirXonix, pasijans ili neku drugu igru koju su presli X puta.

Ortaku je zena skoro postala operater na serbianu. Kad je na IRC-u ne moze uopste da komunicira sa njom , osim ako joj ne posalje nesto na private preko neta :d :D

Da li su ovo usamljeni slucajevi ili je kompjuter stvarno "djavola rabota" i preti da nam svima unisti privatni zivot ???

Recite samo da je i kod vas isto - da znam da nisam jedini kome je racunar opasno poceo da se mesa u normalno funkcionisanje :d
 
Prodaj sve sto posedujes, useli se u pecinu i zivi au natural :d
 
Poslednja izmena:
Pazi, kada biras zenu, moras gledati sledece:
1. Da li ima sve delove tela na svom mestu i u zeljenoj (sraz)meri
2. Intelektualne sposobnosti
3. Hoce li ti davati hranu/vodu kada si 12 sati bez prekida za racunarom
4. Isto kao parametar 3, ali kad bi bio ranjen :D

Ostali parametri nisu od kljucnog znacaja, vec nijanse.
Nezeljenih efekata ima i ako se izuzme otudjivanje od zene, porodice & drustva.....A ima necega i u navikavanju, da ne kazem dresuri voljene osobe :smoke:
 
A da probas da JEDNO bude na desktopu (ili laptopu, svejedno) a ono drugo preko, ili ispod, ili tako nesto? Mislim, nova igrica (pocetak sveta!?), svima zanimljivo, svi zadovoljni...
 
Skoro da sam redovno imao problema sa bivsom devojkom u vezi "sedenja za kompijuterom" ali s'obzirom na moje tadasnje papucarstvo sam poklekao i tu zanimaciju iskljucivao kada ona dolazi.

Sada kada sam malo stariji bole me uvo za sve, ne sedim cesto za racunarom. A i kad sedim to je moja stvar, devojka, sestra, roditelji... mi sigurno nece odredjivati sta da radim. Kome smeta neka okrene ledja i ode.
 
Treba imati prvo devojku, xe, xe, xe...;..
 
Posto zivim sa devojkom te situacije su svakodnevnica... Nemoj mi reci da ta fora sa notebookom starno ne pomaze... Taman sam se ponadao da ce moje muke kroz koji dan da nestanu... :D
 
Neki se navuku na kladionice, neko na fix, a najgori su ovi ( kao i ja ) koji su se navukli na Pc. Čim Ameri ulažu ogroman novac u razvoj igara, nešto mi tu vonja.
 
@Srga
Mislim da je situacija jako delikatna.Imam isti problem kao i ti.Neko vreme sam visio po 8 sati dnevno za kompom.Ubijao sam dushmane,gradio imperije,drao Shumahera u F1.
Meni je bilo super ali zena je shizela svaki dan.Moj sexualni zivot bio je u dubokoj krizi.
Situacija je iz dana u dan bivala sve napetija.Videvshi da ovako vishe nemoze reshio sam da batalim komp i supruzi poklonim vise paznje.Kao i svaki ovisnik poceo sam da kriziram nakon par dana, nisam mogao bez kompjutera.Pokusao sam nekako da napravim balans izmedju rachunara i zene.Posle igranja neke igre obavezno sam odlazio na neke xxx sajtove a zatim poput razjarenog bika uletao u brachni krevet. Sve je bilo super nekoliko dana dok se mashtovitost i kombinacije sa xxx sajtova nisu slile u moju psihu. Naravno zena je odbila da ucestvuje u svemu tome. Sporazumno smo odlucili da prestanem da posecujem xxx sajtove i da se vratim Pc igrama.
Sad bezbedno tamanim zle vojnike Vermahta,Karakondzule i krljam najnovije marke automobila bez bojazni da cu zenu iznervirati svojim osmochasovnim sedenjem za kompom.
 
... razmislja kolega sa posla pre neki dan i zakljucuje sledece: "Od kako sam sinu uzeo racunar stvari su se kod kuce promenile na bolje - patike i garderobu mu ne kupujem vise tako cesto, za izlaske nema svadje svakog vikenda, cini mi se da se skinuo sa marihuane, trosi svega 500 dinara nedeljno, odlucio je da nece ici na fakultet, sve manje jede, telefon vise ne zvoni svakih pola sata, nema vise one dosadne Jelene a kako mi se cini taj se zeniti skoro nece - znas, ipak ce moja zena videti more ove godine." - ja sam se valjao od smeha pola sata kada mi je ovo rekao.

Kod mene je veci problem kada se ja zanesem pa pocnem da razvlacim price o igrici koju trenutno igram ili o novom hadveru - nista mi se ne zamera da sedim tamo dan i noc ukoliko u isto vreme mogu da pricam sa devojkom, ali nikako o bilo cemu u vezi sa PC - jem. Veza generalno, seks, izlasci, ne trpe zbog toga nikako, sportom se bavim nesto manje u zadnje vreme ali samo zbog obima posla.
 
Poslednja izmena:
Ja sam imao slichnih problema, dok nisam uzeo PS2, a onda ne mogu da stignem na red od zene i klinca ;)
 
Znaci, ko oce da trosi dnevno 10h na netu/irc-u, neka kupi zeni i detetu sony 2 :)
 
Prvo i osnovno je kada zivis sa devojkom da imas najmanje 2 televizora i
2 racunara.Tako da mozes da gledas utakmice kad god zelis i ne moras da
slusas taj iritirajuci spanski jezik kada Ona gleda neku seriju :d
Da mi devojka slucajno sazna da je u Digital+ paketu otkljucan
kanal Telenovelas ja bi bio taj koji se zali da se nema dovoljno paznje
od partnerke :)
(Kad pomenem spanski setim se coveka-pcele iz Simpsonovih sa
recenicom aj-aj-aj El yoyo es grande :d )

Takodje Zuma DeluXe & Giza su odlicni nacini da i zensku osobu
(koju inace ne interesuju racunari) zainteresujete za komp.
Ne znam sta ima u tim kuglicama u igri ali svaka cast jer deluje
pozitivno na musko zenske odnose.
Pre neki dan i Ona je sedela 8 sati za racunarom :d :d :d

P.S. Sve iz licnog iskustva.
P.P.S. Ko ima dve zene neka iznese iskustva o kolicini racunara i televizora
u kuci da znam sta me ceka :d :d :d
Harem ehhhh ...... za sada ne ostvarena zelja
 
ZverBre je napisao(la):
@Srga
Mislim da je situacija jako delikatna.Imam isti problem kao i ti.Neko vreme sam visio po 8 sati dnevno za kompom.Ubijao sam dushmane,gradio imperije,drao Shumahera u F1.
Meni je bilo super ali zena je shizela svaki dan.Moj sexualni zivot bio je u dubokoj krizi.
Situacija je iz dana u dan bivala sve napetija.Videvshi da ovako vishe nemoze reshio sam da batalim komp i supruzi poklonim vise paznje.Kao i svaki ovisnik poceo sam da kriziram nakon par dana, nisam mogao bez kompjutera.Pokusao sam nekako da napravim balans izmedju rachunara i zene.Posle igranja neke igre obavezno sam odlazio na neke xxx sajtove a zatim poput razjarenog bika uletao u brachni krevet. Sve je bilo super nekoliko dana dok se mashtovitost i kombinacije sa xxx sajtova nisu slile u moju psihu. Naravno zena je odbila da ucestvuje u svemu tome. Sporazumno smo odlucili da prestanem da posecujem xxx sajtove i da se vratim Pc igrama.
Sad bezbedno tamanim zle vojnike Vermahta,Karakondzule i krljam najnovije marke automobila bez bojazni da cu zenu iznervirati svojim osmochasovnim sedenjem za kompom.


Imaš rešenje. Odvedeš je u sexy shop i kupiš joj šta hoće. Ko ja mojoj.
,)
 
Moj decko stalno visi na Benchu, igra igrice i prica o komponentama. Meni nije bilo jasno sta je tu toliko zanimljivo, al rekoh, zivimo zajedno, pa glupo je da me ne interesuje nesto sto njega toliko zanima. Zato sam se registrovala ;) Sada citam sve vesti, proucavam novitete, znam kako izgledaju nove ploce/karte. Svadjanje oko koriscenja kompa resili smo tako sto ja uglavnom na poslu vidim sve sto me zanima, a kod kuce delimo-ja slusam njegove price o "DFI LANParty UT NF4 ULTRA-D"koja radi"kao sat", a i svetli u mraku :p , a on zauzvrat pere sudove. :smoke:
 
O internetu ne smem ni da razmisljam.

Kolege sto rade wireless bi hteli da na moju kucu (posto je jedna od visih u kraju) postave AP i tako mi daju net za Dz ;)

Na ovaj korak ne smem da se usudim, mislim da bi to prelilo casu. Morao bih devojku crowbarom da odvajam od kompa.

Eh, sta nam radi tehnika - mozda je stvarno neka koliba u shumi pored potoka resenje :d
 
Tarmi Ricmi je napisao(la):
P.P.S. Ko ima dve zene neka iznese iskustva o kolicini racunara i televizora
u kuci da znam sta me ceka :d :d :d
Harem ehhhh ...... za sada ne ostvarena zelja

U realnom zivotu, zivot sa 2 zene je zivot sa zenom i cerkom.
Da, svaka hoce da gleda svoj program :)
 
Poslednja izmena:
bwhaha kako dobar topic :)

meni moja djevojka peche palachinke sa nutelom dok ja plevim neki rpg... i prokleo sam dan kad sam joj rekao za simpsonove i jardinians.. starno ne znam kako cu sa zenom (u buducnosti) da se dogovorim.. zato upijam iskustva drugih :)
 
E ja srecom nemam tih problema, jos uvek... Na kompu sedim do 12 uvece, ponekad malko duze jer se ustaje ujutru, pa kad ja legnem, onda devojka stupa na scenu :) (mislim, na komp naravno :D)
 
Uh, i ja sam se bas gadno zaje*o kad sam onomad dao mojoj da igra Heroes-e 3. Tu gresku sebi ni dan-danas n mogu da oprostim. Pajserom se nije mogla odvojiti od kompjutera. Dodje kod mene, sedne za kompjuter, posle dva dana ode svojoj kuci. :mad: Medjutim, malo prevaspitavanja je urodilo plodom, pa sada toga nema :whip:

Nisam ni ja bio (i ostao) bas za pohvalu, ali naslo se neko srednje resenje: kad smo kod mene minimalno drndamo komp, kad sam sam onda :type: non-stop.
 
Poslednja izmena:
Ma devojke ne umeju da cene intelektualno bogatstvo...Kao sto su kompjuteri.Za njih je to neka masincina koja koja sluzi za gubljenje vremena...
 
Wolfman je napisao(la):
Ma devojke ne umeju da cene intelektualno bogatstvo...Kao sto su kompjuteri.Za njih je to neka masincina koja koja sluzi za gubljenje vremena...
A da mi zajmis malo tog "intelektualnog bogatstva"? :bottle:
 
@Bojana
Svaka cast izuzetcima...Predpostavljam da si drugacija od vecine (cim si na Benchu), ne shvataj licno...
 
Ja po ceo dan visim za kompom. Pre podne na poslu (od 7:30 do 15:30). Posle podne radim privatno (18h-20h). I na kraju dana, posle svega nije mi do kompa, tako da kad odem kod devojke ne ukljucujem ga - sem ako ne gledamo neki film. Inace, lapi topi drzim kod nje iako ima svoj deskic. Navikla se na njega maksimalno. Ja hteo da ga prodam par puta - ustrebala mi kinta, a ona se samo naduri - tipa radi sta hoces, meni je svejedno (ali ja vidim da nije:)). Tako to ide valjda.
Inace, tri bivse devojke su kupile racunar dok su se zabavljale sa mnom, tako da mogu da se hvalim da sam unapredio informaticku obrazovanost u Srbiji za 0,000003 posto:) Doduse, jedna nikad nije odmakla dalje od pasijansa ali bitno je da je tada kupila jaci komp nego sto sam ja imao (namerno ili ne nikad necu saznati).
 
Bolji topic skoro nisam citao :d

Nego, imam i ja problem. Do pre nekoliko godina sam se svadjao sa svojim devojkama jer im nisam posvecivao dovoljno paznje (citaj: Heroes, Mech Commander, Diablo, Baldurs Gate...). A onda kada sam konacno shvatio svoju gresku bilo je sjajno . . . dok nisam naleteo na curu koja se ne skida sa ICQ-a. Dodjem ja kod nje, ona visi na ICQ i chatuje. Dodje kod mene, zasedne i nema skidanja do daljnjeg... Prilikom bilo kakvog komentara sa moje strane, dolazi do opasne kavge i "polu-raskida" :(

"What goes around comes around" :wall:
 
Poslednja izmena:
A najgore od svega je kad igras neku igricu, snimis je i devojci a ona ti se javlja posle nedelju dana sa hajskorom koji ne mozes ni da sanjas.

Eh bre, te devojke.... ne smes nista da im pokazes - odmah hoce da budu bolje od tebe i da ti to nabijaju na nos :d

Da ironija bude veca nju nisu interesovale igre dok joj ja nisam instalirao prvih par. Od onda sam sebi navukao bedu na vrat...

Moracu da osnujem drustvo za zastitu od devojaka hardcore igraca. Znam bar deset ljudi koji bi se odmah uclanili ;)
 
Poslednja izmena:
Ajd i ja da se pohvalim...
Moja zena (nije zena, devojka, al zivimo 5 godina zajedno pa je zovem zena) je od onih totalno nezainteresovanih za komp. Jedno vreme me je to jako nerviralo... Kao... Sto ne naucis nesto.. Sve mogu da ti pokazem.. Sedi za komp malo.. itd.. Medjutim, nema sanse. Onda je doso wireless net i ona se malo navukla, tipa, sedi sat vremena dnevno.. E onda sam shvatio da je bolje da je komp uopste ne interesuje :D . Zamisli da se zakaci za jos nesto, onda bre ne bih mogao da pridjem racunaru... Sad je vise ne teram da nauci nesto :) .
Inace, da nje nema, ja bih verovatno visio 24h dnevno za racunarom i skroz bi mi oci ispale :shock: . Ovako, posle jedno 2h sedenja, pocne da zvoca, posle 4h sam gotov.. Mogu da biram.. Ili da ostanem za kompom ili bez seksa desetak dana. Zadnji put sam postio 10 dana pre dve godine kada sam se navuko na civ3.. Posle toga nesto nemam motiva... A i zdravije mi za oci... Rasturam se samo kada zena ode negde na 2-3 dana... :wall:

Pozdrav
 
moj muz i ja ne zivimo trenutno zajedno nazalost, tako da oboje koristimo komp maximalno da bismo bili u kontaktu (ja imam kablovkski net i komp mi je stalno ukljucen u nadi da cu pricati sa njim).

kad smo zajedno, onda redovno igramo zajedno igrice, tj moj muz igra, a ja pomno pratim i navijam. kad smo igrali princa od persije, one je bio tu da me spasi i pobedi sve neprijatelje jer je on moj heroj! i ja mu dajem snagu da izdrzi do kraja! :bottle:
 
bubetici je napisao(la):
moj muz i ja ne zivimo trenutno zajedno nazalost, tako da oboje koristimo komp maximalno da bismo bili u kontaktu (ja imam kablovkski net i komp mi je stalno ukljucen u nadi da cu pricati sa njim).

kad smo zajedno, onda redovno igramo zajedno igrice, tj moj muz igra, a ja pomno pratim i navijam. kad smo igrali princa od persije, one je bio tu da me spasi i pobedi sve neprijatelje jer je on moj heroj! i ja mu dajem snagu da izdrzi do kraja! :bottle:
Lep nacin za provodjenje slobodnog vremena... :d
 
Nazad
Vrh Dno