Šta je novo?

MoneyBookers - informacije / iskustva

izabrao sam Non-gambling

a za ovo drugo licno neznam odgovor jer da znam nebi pitao ovde na forumu

probao sam i sa drugim browser-ima i isto se ponasa kontaktiracu ih putem mail-a pa cu videti da li ce se nesto promeniti
 
Mozda je u tome problem, jer sam ja izabrao gambling opciju iako ga ne koristim za to...
 
To je svakako najbolje resenje :)
 
Ja sam non-gambling i daje mi opcije Vise Electron BIB za withdraw (i verified je). Ali racun nije!
 
Nemam ni ja verifikovan bankovni racun..u stvari nemam nikakav racun dodat, samo VISA kartica..da nije do toga mozda? Ali ako obrise bankovni racun da bi probao bez njega, morao bi ponovo da prodje proces verifikacije istog ako odluci da ga vrati...
 
Meni ovaj drugar koji je dizao pare na devizni racun nije imao verifikovan.
Sad me mrzi da trazim, ali mislim da mora da se verifikuje devizni racun samo ako cete da saljete pare devizni racun>skrill.

Samo im je upisao tamo iban i swift.

Moram i ja da vidim sa njima onda oko tog povlacenja, sta koci nalog :)
 
Ja imam opciju da podignem na devizni, ali nikad je nisam probao - kosta 10/15+3EUR, tako da "no tnx".

Doduse, ja nikad nisam PROBAO DA ZAVRSIM withdrawal iskreno! Sve je preko MC islo!
 
Nije ovde prica oko toga, vec oko slanja novca sa MBa na Visu :)
 
Ako neko sazna neka napise sta je po sredi :)

Ja sam dizao na visu (ima godinu dana sigurno) i legle su pare odmah a nije bilo skupo nesto,nije opasno ni na devizni sad. Ali vec dugo nisam imao potrebe da dizem (steta) :D

I dalje mislim da je mastercard najbolja opcija trenutno.
 
Moze na visu electron opusteno da se isplacuje ali ko da ceka 7 dana, evo sad sam isplatio 10e da vidim.
 
POS i Skrill MC

Napravio sam par placanja Skrill MC. 2x Maxi, C&A. Sredstva su bila rezervisana (nisam pratio koliko) i juce oko ponoci su i realizovana. Realizovana su DVA PUTA.
Jutros je realizovan jedan maxi i jedna pumpa. Sve kako treba.

Poslao sam upit Skrillu.

Ne znam ko je zabrljao (Intesa kao POS, Mastercard ili Skrill (malo verovatno)), ali mozda treba da se suzdrzimo od koriscenja kartice na POS dok se ne pokaze kako ce da rese reklamaciju.

BTW.
Nekada se desi da POS posalje zahtev dva puta (double processing, koga interesuje). Medjutim, kod takvih zahteva sa jako kratkom vremenskom zadrskom i istim iznosom, jedan se automatski odbacuje. Ne znam sta se ovde desilo.
 
Napravio sam par placanja Skrill MC. 2x Maxi, C&A. Sredstva su bila rezervisana (nisam pratio koliko) i juce oko ponoci su i realizovana. Realizovana su DVA PUTA.
Jutros je realizovan jedan maxi i jedna pumpa. Sve kako treba.

Poslao sam upit Skrillu.

Ne znam ko je zabrljao (Intesa kao POS, Mastercard ili Skrill (malo verovatno)), ali mozda treba da se suzdrzimo od koriscenja kartice na POS dok se ne pokaze kako ce da rese reklamaciju.

BTW.
Nekada se desi da POS posalje zahtev dva puta (double processing, koga interesuje). Medjutim, kod takvih zahteva sa jako kratkom vremenskom zadrskom i istim iznosom, jedan se automatski odbacuje. Ne znam sta se ovde desilo.

Nije do POS, do Skrilla je. Rekose da je tehnicka greska i da rade na vracanju novca. Duplirali su i isplate na bankomatu, pa cak i transakcije izmedju korisnika (ovo drugo sam samo cuo, ne znam sigurno, ali za bankomate znam, i masovna je pojava)
 
@Rio
Hvala ti na odgovoru.
Kad kazes 'masovna je pojava' da li to znaci da se i pre desavalo ili je masovna pojava u poslednjih 15 dana?

Planirao sam da ih nazovem u toku dana.

BTW.
Odakle ti info? Ubio sam se guglajuci i nista ne nadjoh na tu temu...
 
Masovna u smislu da je dosta ljudi pogodjeno u transakcijama koje su realizovane u proteklih par dana (konkretno, sve slucajeve koje ja znam, prekjuce i juce).

I meni se isto desilo, kontaktirao sam ih, i rekli su mi da je tehnicka greska, da su upoznati sa tim i da rade na vracanju novca.
 
Napravio sam par placanja Skrill MC. 2x Maxi, C&A. Sredstva su bila rezervisana (nisam pratio koliko) i juce oko ponoci su i realizovana. Realizovana su DVA PUTA.
Jutros je realizovan jedan maxi i jedna pumpa. Sve kako treba.

Poslao sam upit Skrillu.

Ne znam ko je zabrljao (Intesa kao POS, Mastercard ili Skrill (malo verovatno)), ali mozda treba da se suzdrzimo od koriscenja kartice na POS dok se ne pokaze kako ce da rese reklamaciju.

BTW.
Nekada se desi da POS posalje zahtev dva puta (double processing, koga interesuje). Medjutim, kod takvih zahteva sa jako kratkom vremenskom zadrskom i istim iznosom, jedan se automatski odbacuje. Ne znam sta se ovde desilo.

Pare vracene, tj. kraj transakcija sada stoji cancelled.

Ja sam im sinoc poslao mejl sa screenshotom gde se vidi duplo procesiranje. Nisu mi odgovorili nista, tako da ne znam da li je to doprinelo resenju problema.
 
Evo da se javim da sam resio problem povlacenja novca na moju VISA katicu

Sada konacno i to radi

Greska je bila do njih nakon poslatog mail-a funkcija je konacno proradila

Hvala svima koji su mi ovde pomogli
 
Sad kad konacno cvrsta valuta zazveci :eyebrows:

vidis prijatelju da moze

ti samo preko njihove master dizes pare?

u principu tako je najeftinije ali treba imati sve opcije aktivirane pa kad ti koja zatreba i odgovara da resavas preko nje
 
Nemam ja toliko da dizem, samo placam u prodavnici, ponekad podignem na bakomatu neveliku sumu i tako... :)
 
ok ali bas si me bio zbunio sa onom stranicom gde je pisalo da se u Srbiji mogu podici pare samo preko SWIFT-a

znam da je procedura tada mnogo komplikovanija jer treba da potpisujes u banku formulare o poreklu, ceka se 5 dana provizija je veca plus sto te i banka zakine za njihovu proviziju na taj nacin

dok uzmes pare muka ti pripadne :)
 
Poslednja izmena:
Ćao momci, samo da vas pitam za neke detalje oko Skrill MasterCard kartice.

Danas mi je stigla kartica i aktivirao sam je.
Koliko dugo se čeka sada i PIN i koja je procedura podizanja.

Npr. na Intesa bankomatima bih želeo da podignem 100e, ubacim karticu, odaberem jezik, ukucam pin. I hoće li iznos biti ponuđen u evrima ili u dinarima ?
Prvi put radim ovo pa ako može neko da me uputi. Hvala!
 
Pin ocekuj do kraja naredne nedelje.

Ubacis karticu, ukucas pin, pratis uputstva sa ekrana. U dinarima kucas iznos, i ako te bankomat pita, odbijas njegovu ponudu da uradi konverziju. Dakle, biras bez konverzije, a Master Card ce se sam pobrinuti za to po boljem kursu.
Dobijas dinare, naravno.
 
Poslednja izmena:
Pin ocekuj do kraja naredne nedelje.

Ubacis karticu, ukucas pin, pratis uputstva sa ekrana. U dinarima kucas iznos, i ako te bankomat pita, odbijas njegovu ponudu da uradi konverziju. Dakle, biras bez konverzije, a Master Card ce se sam pobrinuti za to po boljem kursu.
Dobijas dinare, naravno.

E hvala ti mnogo, znači odbijam konverziju banke, a MasterCard onda odradi to povoljnije. Super thx. ;)
 
mozes da dignes i u evrima preko bankomata Telenor banke.

to su za sada jedini bankomati koji vrse uplatu/isplatu u dinarima i eurima.

mozda je to bolja varijanta ako ti trebaju devize
 
Jesi probao da dignes evre? Ja pitah u Telenor banka temi i rekose mi ljudi da ne mozes da dizes evre osim sa deviznog koji imas kod njih...

Re: SWIFT, VISA... Rekoh ti da nisam probao da svlacim na viza karticu. Cim neko nije sam probao, to odmah sa rezervom uzimas ;) BTW jos im stoji na onoj stranici da ne moze da se svlaci na vizu...
 
Jesi probao da dignes evre? Ja pitah u Telenor banka temi i rekose mi ljudi da ne mozes da dizes evre osim sa deviznog koji imas kod njih...

Re: SWIFT, VISA... Rekoh ti da nisam probao da svlacim na viza karticu. Cim neko nije sam probao, to odmah sa rezervom uzimas ;) BTW jos im stoji na onoj stranici da ne moze da se svlaci na vizu...

skrill karticu sam dobio pre nekoliko dana pin cekam pa cu da probam

a sto im tako stoji za povlacenje na onoj stranici to samo oni znaju
 
Nazad
Vrh Dno