Šta je novo?

MoneyBookers - informacije / iskustva

SBSL

Slavan
Učlanjen(a)
17.12.2004
Poruke
261
Poena
319
Da li neko koristi usluge ovog sajta, ali pomocu visa internet kartice..

Hvala... ;)

www.moneybookers.com
 
Poslednja izmena:
ja cekam utorak da dobijem virtuon pa se prijavljujem
 
ja sam bio korisnik tog sajta...
dok nisam shvatio da nemam dovoljno samokontrole u kladjenju,i dok nisam spiskao veci iznos para.

inace koristio sam visa virtuon karticu od Raiffeisen banke
 
Ali nisam pitao za virtuon-ku ! Za nju znam sigurno da moze.. i na kladionicama i na pomenutom sajtu.. Ali nigde nisam video da je neko rekao da moze i visa internet (Vojvodjanske banke).. Za kladjenje na netu znam sigurno da ne moze.. Ali 'manibukers' je nesto drugo.. ;)

Neka se javi neko sa visa internet karticom..
 
ja sam bio korisnik tog sajta...
dok nisam shvatio da nemam dovoljno samokontrole u kladjenju

Pa nije to kladionicarski sajt !
 
STIV je napisao(la):
ali jeste www.gamebookers.com na koji je najlakse uplatiti tiket sa moneybookers kesom

Pa dobro, ali pazi.. kad ja sa visa internet (ako je moguce, tema se vodi samo zbog toga da otkrijem da li je moguce ili ne) deponujem na 'manibukers' banka nema nista sa tim.. Njih posle nije briga sta cu ja da radim !


:S:
 
izvini, u pravu si, ja sam pomesao sajtove...
ja sam prosle godine u januaru prvo uzeo viza virtuon karticu od Vojvodjanske banke,u svrhu kladjenja preko neta i samo u tu svrhu,to sam im i rekao kada sam je uzimao,i oni (sluzbenici u Voj.banci su me ubedjivali da kartica radi) ali kada sam pokusao sa njom da izvrsim transver novca naravno da nije radila.
Posle toga su me ubedjivali vise od mesec dana da ce se situacija promeniti i naravno se nije promenila,i tada sam odustao od te banke i presao u Raiffeisen banku.
Izmedju ostalog sam pokusao sa tom karticom (Visa Virtuon) da prebacim pare na gamebookers.com i preko moneybookersa i nisam uspeo.
evo jedan copy paste pa ce ti ovo mozda malo pomoci

Svi ste verovatno culi za Moneybookers . Jedan od najlaksih nacina za prebacivanje i povlacenje novca sa velikog broja kladionica .

Koliko sam upucen , izgleda da je jedini nacin za withdraw sa GB upravo Moneybookers jer mi koji se kladimo sa Visa Virtuon ne mozemo vracati novac na karticu a kod bank transfera GB to radi preko Moneybookers-a .

Ne znam tacno na koliko kladionica mozete deponovati novac preko MB ( englesko , a nije nase ) , te podatke mozete videti na Bettingadvice-u ....no mogu vam reci uslove da postanete tzv. verified member jer ce za povlacenje novca sa GB to trebati valjda svima ovde .

Trazi se sledece : -skenirana prednja i zadnja strana kartice ,
- skenirana licna karta
- skenirana prva i poslednja strana ugovora na kojima se moze videti broj vase kreditne kartice . ( Posto meni u Raiffeissenu nisu uradili ugovor sa brojem kreditne kartice ja sam taj problem resio tako sto sam stavio karticu na prazan prostor na zadnjoj strani ugovora i sve zajedno skenirao)

Budite dosadni sa mailovima jer cesto umeju da zaborave na vas ....valjda zato sto smo mi sa ovih prostora veoma respektabilne potencijalne musterije

E kad vas posle velike muke konacno verifikuju onda imate mogucnost da u roku od 24 sata prebacujete novac recimo sa GB na Betfair , sa Betfair na Pinnacle itd. itd.

Cim stigne prvi novac javljam koliko mu je dana trebalo da dodje , inace jedan friend iz Estonije mi je rekao da je njemu trebalo 25 dana ali da je za tih dugih 25 dana on njih zvao vise puta i da su uvek bili OK , i da su rekli ako pare ne stignu u banku da se njima vracaju pa ce poslati ponovo itd. znate vec kako to ide .

Medjutim , ko ima racun u Raiffeissen banci ...ta banka IMA registrovana u njihovom adresaru banaka tako da ne bi smeo biti problem kao sa ovim Estoncem .

a ako zelis da procitas sve evo ti i adresa http://www.betadvice.cg.yu/forum/viewtopic.php?t=1983

nadam se ce ti biti makar malo od koristi ove informacije
pozdrav..
 
Verifikacija naloga na moneybookersu sluzi kako bi ste mogli odjednom da zatrazite od njih transfer na vas bankovni racun veci od 25 eura i kako biste povecali limit ukupnog transfera novca sa Moneybookersa na vas racun u mesec dana. Npr. po defaultu mozete nekih 500eura, a kada se verifikujete mozetet 20000e.
Svaki transfer sa MBa na vas racun se placa 1.8e.
A verifikacija se obavlja slanjem kopije licnih dokumenata i verifikovanjem kreditne kartice.
Ovo drugo je bolje, jer ce te onda moci i da uplacujete sa tom karticom...
 
ja sam prosle godine u januaru prvo uzeo viza virtuon karticu od Vojvodjanske banke

Mislim da si pogresio, VB izdaje visa internet kartice, a 'rajfajzen' visa virtuon..
 
@Alan Ford - Hvala ti za onaj link.. bas je strava, nisam znao da tako nesto postoji, a sto je najbolje, koliko mi se cini non-stop je neko online na sajtu.. e pa tamo ako ne uspem da dobijem informacije onda necu nigde.. ;)

Hvala ti jos jednom...!
 
np

sto se tice kladionice i kladjenja to ti je najjaci forum na ovom prostoru bivse juge.
 
Cekaj, cekaj, nevezano za kladjenje ali vezano za Moneybookers.

Sa moneybookers naloga moze da se podigne novac. Oni ti prebace na bankovni racun i to je to. Prvi put ti salju 15 evra radi provere SWIFT broja a posle uzmes koliko imas!

Da li vi ovde pricate o uploadu novca sa racuna u Srbiji na moneybookers racun???

Ja sam cuo da je to nemoguce!
Da li je ipak moguce ? I kako ? Sa koje kartice, sa kog racuna?

Pozdrav!
 
jel neko koristi ovaj nacin uplate ili i ovo ostaje jedna misaona imenica za nas?
 
Kada podizem novac sa moneybooker-a gde ide novac, na moju kreditnu karticu (sa kojom sam se registrovao na MB)?
Ili mi treba devizni racun u banci?

I koje su provizije od strane banke, ako sam dobro razumeo MB uzima 1,8EUR fiksno po transakciji?
 
u svetu se koristi debelo, dok - kod nas kako - ko, jer ne dozvoljavaju sve kartice.
Rajfajzen prolazi u svakom slucaju :)

Nemoj da lupas!!! Svaka, ali bukvalno svaka kartica mi je prosla na mb-u. Od jedno 10 banaka... Ne moze jedino dina i yuba, al sve moguce vise, mastercard, amex i diners club prolaze...

@igvan

Novac ide tamo gde ti to naznacis. Ako si registrovao i kreditnu karticu i bank account mozes da biras. Mada je svejedno, ako ti je kartica vezana za taj bank account.

Moneybookers provizija je 1.8E na podizanje novca, dok kod banke nemas nikakve provizije...
Sto je najbolje, ne treba ti ni devizni racun, dovoljno je imati neku karticu sa dinarskim racunom i sve radi ok. Kod raiffisena je trebalo nedelju dana da stignu pare na racun, dok kod Erste jako malo ili gotovo trenutno, u toku dana...

Odlicna alternativa paypalu
 
Poslednja izmena:
@Duke Nukem

Mnogo hvala za info!cheers
 
Poslednja izmena:
Visa Electron kartica Banke Intesa radi odlichno na MoneyBookers barem sto se tiche uploada novca (koristio MoneyBookers vec godinu dana sa ovom karticom za placanje VoIP providera Globe7 koji naplate vrshi iskljucivo preko MB-a). Do sada nisam probao da podignem novac koji ide sa MB-a na karticu, ali verujem da ni oko toga ne bi trebalo da ima problema, sa obzirom da je kartica prosla verifikaciju uspesno i brzo.
 
Ljudi cesto ne razlikuju Visa Electron od Visa Classic, Mastercard Standard od Maestro kartice - bilo kreditne ili debitne. U mnogim ekonomski (naj)razvijenim zemljama se kartice tipa Visa Electron i Maestro uopste ne izdaju ili su to takozvane decije kartice, tj. izdaju se licima koja nisu punoletna, dakle uglavnom deci (mada to nije pravilo naravno). Proguglajte malo za definiciju za Visa Electron, pa cete naci da se ona... is often issued by banks as a debit card for children's accounts ... Izvor: http://en.wikipedia.org/wiki/Visa_Electron
Nesto slicno vazi i za Maestro kartice... Ako ste na nekom svetskom aerodromu, jedino cete naci "Visa Electron" logo na bankomatu (ako i tamo ima), dok u radnjama svugde pise samo Visa (nije to pravilo ali je u 99% slucajeva tako). Da ne bude nejasnoca, Visa Electron ima veliku prolaznost i tamo gde nije istaknut znak Visa Electron vec samo znak Visa. Sto se tice placanja preko interneta, za to Vam je potrebno da znate (pored podrazumevanih inofrmacija):

- Broj kartice - 16 cifara
- CVV2 vrednost kartice - 3 cifre
- Rok vazenja kartice (mesec i godina)
- Ulicu, Grad i drzavu vlasnika kartice (Drzava treba da se izabere u ponudjenoj listi i to je drzava u kojoj je izdata kartica)

U slucaju da novac podizete na salteru banke u inostrantsvu, u 99% slucajeva je potrebno da imate reljefno ispisane cifre na kartici (16 cifara). Na kraju treba videti sa bankom dali postoji neki dnevni ili mesecni limit za koriscenje kartice. Takodje kod internet placanja treba obratiti paznju dali akceptant prihvata zemlju gde je izdata kartica jer u suprotnom opet verovatno necete moci da izvrsite placanje iako imate validnu karticu...

Svakom Visa Classic i Mastercard Standard karticom je moguce izvrsiti placanje preko interneta (ukoliko je drzava u kojoj je izdata kartica podrzana u listi zemalja). Ipak u svakom slucaju treba proveriti kod Banke izdavaoca kartice dali su oni mozda onemogucili neku vrstu transakcije, da ne bude da ste uzalud podnosili zahtev za karticu i snosili eventualne troskove u vezi iste. Ne znaci da Visa Electron ne moze da se koristi preko interneta za placanje, ali imajte u vidu da se prvo dobro informisete zasta je moguce koristiti karticu pre nego sto podnesete zahtev za istu.
 
Pored moneybookers-a, sa Visa Electron sam uspesno pazario par igara sa Steam-a (Counter Strike izmedju ostalog), dvosmerno pojachalo za cable (Electroline drop-amp) iz USA. Iz britanije sam narucio poklon sa www.findmeagift.co.uk, drugu rezervisao avionske karte (cheap flights) sa poljkosg sajta nekog, itd. Zapravo nisam naleteo jos uvek na neki sajt sto mi nije primio Visu electron iz Intese, pa cak i na sajtovima gde nije navedena Visa Electron i ima samo Visa Classic i tu je prolazila elektronka. Dok sa Maestrom je vec druga prica, Maestro kartica iz Intese do sada samo u prodavnicama i bankomatima po NS-u, sa neta za sada nista sa njom nisam uspeo :p
 
Poslednja izmena:
Da li moze preko moneybookers-a da se uplati na paypal?
 
Dok sa Maestrom je vec druga prica, Maestro kartica iz Intese do sada samo u prodavnicama i bankomatima po NS-u, sa neta za sada nista sa njom nisam uspeo :p

Niti ces uspeti... ta kartica nikako ne moze da se koristi preko interneta, tako da nemoj ni da pokusavas...
 
Poslednja izmena:
Nemoj da lupas!!! Svaka, ali bukvalno svaka kartica mi je prosla na mb-u. Od jedno 10 banaka... Ne moze jedino dina i yuba, al sve moguce vise, mastercard, amex i diners club prolaze...

@igvan

Novac ide tamo gde ti to naznacis. Ako si registrovao i kreditnu karticu i bank account mozes da biras. Mada je svejedno, ako ti je kartica vezana za taj bank account.

Moneybookers provizija je 1.8E na podizanje novca, dok kod banke nemas nikakve provizije...
Sto je najbolje, ne treba ti ni devizni racun, dovoljno je imati neku karticu sa dinarskim racunom i sve radi ok. Kod raiffisena je trebalo nedelju dana da stignu pare na racun, dok kod Erste jako malo ili gotovo trenutno, u toku dana...

Odlicna alternativa paypalu

Meni je Komercijalna banka naplatila proviziju za prebacivanje sa Moneybookers-a, na devizni racun koji imam kod njih i jos plus sam morao da pisem izjavu zasto sam dobio novac. Nije mi jasno kako ti koristis dinarski racun ili neku dinarsku karticu na koju prebacujes strane valute.
 
Da li moze preko moneybookers-a da se uplati na paypal?

Ne moze.
Postoji samo neki Ruski sajt preko koga mozes da prodas sredstva sa Moneybookers-a, a oni da ti uplate na Paypal, uzimaju proviziju a i pitanje koliko je sigurno.
 
Meni je Komercijalna banka naplatila proviziju za prebacivanje sa Moneybookers-a, na devizni racun koji imam kod njih i jos plus sam morao da pisem izjavu zasto sam dobio novac. Nije mi jasno kako ti koristis dinarski racun ili neku dinarsku karticu na koju prebacujes strane valute.

krastavac ja sam napisao moje iskustvo sa 2 banke i veoma sam zadovoljan... Ne znam kako moze, ali meni radi... MB vuce pare sa kartice koja je povezana na dinarski racun.
 
krastavac ja sam napisao moje iskustvo sa 2 banke i veoma sam zadovoljan... Ne znam kako moze, ali meni radi... MB vuce pare sa kartice koja je povezana na dinarski racun.

Ako kazes MB vuce pare sa kartice koja je povezana na dinarski racun, to mislis kad upload novac na MB ??? Ja imam na MB registrovanu Raiffaisen kreditnu karticu i devizni racun Komercijalne banke, racun na MB koristim za prodaju na Ebay.com i naravno da mi treba devizni racun kad skidam pare sa MB, zato sto je u $.
Ne vidim kako je moguce svuci pare sa MB na dinarski racun u Srbiji, pojasni malo vise nisam te razumeo, od koje banke imas racune i koje kartice koristis?
 
Redovno placam preko Moneybooker,sve pohvale mogu reci.
Moneybooker mi je vezan za Raifajzenovu Visa revolving karticu.
 
Ako kazes MB vuce pare sa kartice koja je povezana na dinarski racun, to mislis kad upload novac na MB ??? Ja imam na MB registrovanu Raiffaisen kreditnu karticu i devizni racun Komercijalne banke, racun na MB koristim za prodaju na Ebay.com i naravno da mi treba devizni racun kad skidam pare sa MB, zato sto je u $.
Ne vidim kako je moguce svuci pare sa MB na dinarski racun u Srbiji, pojasni malo vise nisam te razumeo, od koje banke imas racune i koje kartice koristis?

Pa vidi, imao sam do skoro visa virtuon Raiffeisen banke i sa njom sam radio preko MB-a. Mogao sam i da saljem pare na MB nalog a i da ih skidam na moj devizni bankovni racun povezan sa virtuonkom.

Kad mi je virtuonka istekla, pare sam slao i skidao preko tog deviznog racuna.

Kad sam dobio novu visu elektron Erste banke, registrovao sam je i eto cuda, sve radi... Mogu da saljem pare na MB nalog preko nje a mogu i da skidam pare sa MB naloga i one se pojave na mom dinarskom racunu u toku jednog radnog dana...

Dobio sam neki devizni racun i maestro karticu al me mrzi da ga registrujem kad i ovako sve sljaka vise nego dobro...

Veruj mi MB je veoma flexibilan, pa probaj ako imas neku visu ili mastercard vezanu za dinarski racun ovo sto sam ja naveo...

Pitanje za tebe: koliko su ljudi na ebay spremni da ti placaju preko MB-a, psoto i ja dosta prodajem preko ebay, ali jako slabo mije islo kad sam nudio MB kao opciju za placanje, pa sam morao da otvorim neki paypal nalog iz inostranstva...
 
Cekajte, mislim da je odgovor na vase pitanje u tome sto treba razlikovati withdraw sa MB na devizni racun i na samu karticu.
MB u stvari omogucava povlacenje novca na racun same kartice (iskljucivo za VISA kartice) u domacoj valuti.

What does it cost to withdraw money?
Withdraw money via bank transfer: € 1.80 flat fee
Withdraw money via cheque: € 3.50 flat fee
Withdraw money via credit/debit card (Visa only): € 1.80 flat fee

dakle prva opcija je na bank account
a treca direkt na dinarski racun kartice

Nase banke obicno uzimaju proviziju kad novac stigne na devizni racun a cesto i traze izjavu o poreklu novca itd.
Dok kad legne na dinarski racun kartice to racunaju kao obicnu uplatu.
 
Nazad
Vrh Dno