Šta je novo?

MoneyBookers - informacije / iskustva

Prilicno je sigurno da se na sve placa porez, pa i doprinosi. A to o cemu pricas je dodatni godisnji porez na prihode preko odredjene sume, i on se placa kao dodatak. Zasto bi drzava bilo sta oprostila... Na zalost, bice da su to samo price koje se provlace po forumima bez osnova. Ali do skoro prakticno niko od "internet preduzetnika" nije placao ni do, ni preko te cifre, i ne znam da su ikoga dirali. Zakon koji se na to odnosi je u medjuvremenu promenjen, a da li je i fakticko stanje, videcemo. Sada ljudi koriste master card
 
skoro dve godine dizem pare preko moneybookersa, i do sada nisam imao ni jedan problem. imam devizni racun u komercijalnoj banci. poenta je da se sa mb novac svlaci na karticu, a ne na bankovni racun. jeste par dana duze, ali je bez komplikacija. ako je na racun mora ici na narodnu banku na odobrenje...... ako je na karticu postoji bag pa ga cak banka i ne registruje, sto je bitno u vezi poreza.... ako zaradjujete mesecno ispod 1500e na tom racunu necete placati nikakav porez na zaradu...

Kad ovo kazes, onda mislis da svlaci novac na devizni racun na koji imas vezan debitnu, ali tako da das brojeve debitne kartice, a ne IBAN/SWIFT? Ili ima neka kartica koja nije vezana za devizni?
 
Ako dodjete i prijavite godisnji porez a nemate poresku prijavu za sve za sta prijavljujete godisnji porez, dobicete jedno koverticu sa debelom zateznom kamatom za neplaceni porez :) Ovo je barem u delovima zemlje gde znaju da rade posao.

Ne zezajte se sa time... ili idite sve preko Skrilla, da se ne vidi kod nas, ili ne lazite SEBE (primarno, ali i druge na forumima) da samo godisnji treba prijavljivati.

Ova zemlja uopste nije dobra za sitne zarade, jer ne postoji nacin da legalno se zaradi sitno a ne plati krupno.


Ovo pricam jer sam za potrebe firme morao da budem odlicno upoznat sa poreskim zakonima Srbije, Tajvana i Koreje, pa nije ovo nagadjanje, vec rad u koji su bili ukljuceni mnogo ozbiljniji od mene sa poreske strane.
FYI, poreski zakon u Tajvanu ima mnogo teze zackoljice - ne postoji nacin da novac izadje iz zemlje, a da se ne plati nijedan porez. I jedino ispod neke cifre od 15% je za IT, a za to treba prilicno dokumentacije, koja se u nasem slucaju, nije isplatila uopste.
 
Poslednja izmena:
Kad ovo kazes, onda mislis da svlaci novac na devizni racun na koji imas vezan debitnu, ali tako da das brojeve debitne kartice, a ne IBAN/SWIFT? Ili ima neka kartica koja nije vezana za devizni?

imam i iban i swift unet u MB, ali rekoh, retko svlacim na racun, uglavnom svlacim na karticu povezanu sa deviznim. u pitanju je visa classic komercijalne banke... ona moze da se koristi i za internet placanje...
 
Ako dodjete i prijavite godisnji porez a nemate poresku prijavu za sve za sta prijavljujete godisnji porez, dobicete jedno koverticu sa debelom zateznom kamatom za neplaceni porez :) Ovo je barem u delovima zemlje gde znaju da rade posao.

Ne zezajte se sa time... ili idite sve preko Skrilla, da se ne vidi kod nas, ili ne lazite SEBE (primarno, ali i druge na forumima) da samo godisnji treba prijavljivati.

Ova zemlja uopste nije dobra za sitne zarade, jer ne postoji nacin da legalno se zaradi sitno a ne plati krupno.


Ovo pricam jer sam za potrebe firme morao da budem odlicno upoznat sa poreskim zakonima Srbije, Tajvana i Koreje, pa nije ovo nagadjanje, vec rad u koji su bili ukljuceni mnogo ozbiljniji od mene sa poreske strane.
FYI, poreski zakon u Tajvanu ima mnogo teze zackoljice - ne postoji nacin da novac izadje iz zemlje, a da se ne plati nijedan porez. I jedino ispod neke cifre od 15% je za IT, a za to treba prilicno dokumentacije, koja se u nasem slucaju, nije isplatila uopste.

meni komercijalna ne vidi kad svucem na karticu, a ako idem preko racuna sve se vidi i ide na narodnu banku......... tako mi je bar rekla sluzbenica na salteru.... kako god, sume su manje od poreskog limita za naplatu....
 
Au pa sto li ja pisem uopste:) ko li cita uopste...
 
Jel ima provizije i kolika je kod prebacivanja para sa jednog naloga na drugi...? Tipa ortak da mi posalje nesto iz inostranstva sa njegovog Skrilla na moj
 
Koliko sam ja upoznat provizija za slanje je 1% do maksimalnih 10€
 
koliko je vremena potrebno za verifikaciju intezine visa internet kartice na ovom sajtu?

prijavio sam je jos 6. novembra i verifikacija jos nije uradjena

koliko se ceka?
 
Kako mislis?
Dodas je, das nalog za verifikaciju, oni skinu iznos, ti pogledas na izvodu koliko su skinuli, upises i to je to...

Ili ja nesto propustam?
 
Svakako na svom Skrill nalogu moras ukucati tacan iznos koji su skinuli. To je poenta.

A da bi na Intesa Online video proknjizen i tacan iznos, najcesce treba da prodje oko nedelju dana.
 
Kako mislis?
Dodas je, das nalog za verifikaciju, oni skinu iznos, ti pogledas na izvodu koliko su skinuli, upises i to je to...

Ili ja nesto propustam?

a gde se upise?

Svakako na svom Skrill nalogu moras ukucati tacan iznos koji su skinuli. To je poenta.

A da bi na Intesa Online video proknjizen i tacan iznos, najcesce treba da prodje oko nedelju dana.

skinuli su 2,03€ (pise na intezi) medjutim kod verifikacije idalje stoji processed

pa neznam sta da radim nikako da je aktiviraju
 
Poslednja izmena:
Ne secam se tacno, ali je tamo gde si kliknuo na 'verify'. Mozda opet verify ili enter amount...
 
Ne secam se tacno, ali je tamo gde si kliknuo na 'verify'. Mozda opet verify ili enter amount...

morao sam da registrujem drugu karticu kod koje je lepo prosla verifikacija

ona prva ima neki problem i to izgleda mora da resi njihova podrska

nego prijavio sam se jos prosli put za njihovu mastercard

posto kartica nije bila verifikovana nisam mogao da uplatim 10€ da mi urade njihovu karticu

sada sam uplatio i kakva je procedura dalje?

za koje mi vreme stize njihova kartica na kucnu adresu?
 
Stigne ti kartica za 7-10 dana. Nju onda aktiviras, pa ti salju pin. Isto 7-10 dana
 
Jbga kad stigne :D 10,20 dana, ko ce ga znati...:D
 
1.85€ eura je naknada za podizanje na ATM. Kurs je bolji nego po menjacnicama. Googlaj za mastercard exchange rate
 
1.85€ eura je naknada za podizanje na ATM. Kurs je bolji nego po menjacnicama. Googlaj za mastercard exchange rate

e pa hvala ti prijatelju na ovim dobrim objasnjenjima

posto sam se sada prvi put prijavio preko njihovog sajta nisam bas bio upucen u detalje

sada je malo jasnije

cheers
 
Sajt je katastrofa. Potpuno te razumem :-D
Ziv bio!
 
Pre koji dan su mi trazili da odradim verifikaciju. I sada udjem ja na account i vidim ne mogu da saljem novac. Ok odem ja da vidim verifikaciju jer koristim njihovu karticu i vidim pise da sam verifikovan ali i dalje ne mogu da saljem novac. Poslao sam im slike dokumenata koje su trazili i preko sajta i preko email-a. Sta mislite u cemu je fora? I koliko dugo da cekam pre nego sto ih zovem? Jer nema smisla ako sam verifikovan da ne mogu da saljem novac.
 
A sta si verifikovao? Karticu, adresu?
Imas one limite. Da nisi ispunio kvotu? Settings, Limits&Verification
 
Imam vec Skrill MasterCard to sam narucio cim sam napravio Skrill. Nisam ispunio kvotu jer sam pazio da svaki dan trosim u limitu od 250. Sada su mi trazili verifikaciju identiteta i poslao sam im potrebna dokumenta i jave se oni meni posle par dana kako slika pasosa nije dobra jer se ne vide sve 4 ivice stranice. Sad sam im slao ponovo valjda ce mi opet tako brzo odgovoriti i otkljucati account da ne moram da ih zovem.
 
E pa nece. Prvi put ti odmah odgovore i posle toga nikad vise. Meni jos uvek nisu to zavrsili a proslo je par meseci ;)
 
Ja sam vazdan mozgao za neku prodaju (stvari rucno pravljenih) i otprilike da je najjednostavnije i najjeftnije nama preko Skrilla.
Moze i preko 2checkout ali su provizije znatno vece.

I to preko Skrill mastercard kartice, i da nemate nikakve veze sa nasim bankama. Povlacenje na devizni racun povlaci sa sobom i pravdanje odakle pare, sto je samo zackoljica i muka bez potrebe..pisanje raznih izvestaja i slicno..

Tako da je to otprilike to sto mozemo koristiti i da radi.
 
Što neko reče pre neki dan - da nam ne dođe svima nama vlasnicima Skrill/Payoneer kartica jednoga dana "konobar" sa blokčetom i pitanjem: "Dobro, šta smo to imali ovde?" :)
 
to su strane firme one nikako ne mogu da podlezu poreskim zakonima nase drzave

bankomate i kartice mozes koristiti bilo gde u svetu gde je obelezeno amblemom izdavaoca kartice ne samo u nasoj drzavi tako da je sve to legalno

jedino ukoliko se ne naprave neki medjudrzavni sporazumi pa ove firme budu u zakonskoj obavezi da predaju spisak gradjana Srbije koja kod njih ima otvoren racun/nalog nasoj poreskoj upravi

mada sumnjam da ce tako nesto da se desi bar u dogledno vreme jer su sume izlisno male koju neko moze da trosi

skrill mastecard : ATM 250€ Potrosnja 1000€

payoneer : ATM i Potrosnja 5000€

suvise male sume da bi se neka ozbiljna poreska uprava bavila time.

internet bankarstvo u svom pravom obliku je jako mizerno i malo

ogroman kolac prenosa novca idalje ide preko banakarskih doznaka pogotovu kada su ozbiljne sume u pitanju koje su i interesantne za poresku upravu
 
Poslednja izmena:
Imam vec Skrill MasterCard to sam narucio cim sam napravio Skrill. Nisam ispunio kvotu jer sam pazio da svaki dan trosim u limitu od 250.

Možda nisi prelazio dnevni limit za karticu, ali da nisi ispucao 90 days limit za povlačenje novca?
 
Nazad
Vrh Dno