Šta je novo?

hocu svoju wap stranicu!!!!!!!!!!

dr.Tiristor

Slavan
Učlanjen(a)
12.01.2005
Poruke
2,642
Poena
379
Ljudi kako da napravim svoju wap stranicu odakle bi ljudi besplatno skidali zezancije za fon?Saveti,predlozi,sugestije...Hvala... :type:
 
tagtag.com
za pocetak dovoljno, snaci ces se lako, imas 1MB po nalogu, u java apletu koji se otvori nabacas sta hoces i vozi. Ako treba pomoc, postuj ovde
poz
 
moze to malo opsirnije sta kao odem tamo kao prijavim se i da li mi oni daju adresu ili sam biram kako da prebacim fajlove na wap stranicu [mp3,midi,jpg...] da li mi na racunaru treba neki poseban program i nesto mi se cini da je 1MB jako malo??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
 
Odes otvoris free nalog, napises ime stranice (adresa ti bude u formatu tagtag.com/ime_stranice) i uploadujes fajlove, ne treba ti program sve ubacujes preko java apleta koji se otvori tamo, vrlo je intuitivno da ne kazem prosto. 1MB je po nalogu, niko ti ne brani da imas 2,5 ili 50 naloga
poz :)
 
Trinitrol,HVALA.Ali kako da unesem text na str i kako da pregledam i organizujem sajt?I da li je za svaki nalog moguce isto korisnicko ime pa da imam na sajtu prostora bar 50 MB?Kako da otvorim wap str preko compa?
 
Ne, svaki nalog podrazumeva koriscenje drugog username, logicno.
Vise od 1MB ti nije potrebno za licnu upotrebu, ako mislis da postavljas neku stranicu za download, onda ces morati da nadjes neki besplatan hosting na netu. Vecina njih podrzava wml kojim ces morati da se pozabavis ako hoces kompatibilnost i sa starijim modelima telefona, noviji telefoni vecinom imaju podrsku za html. Medjutim pitanje je koliko je funkcionalno praviti stranicu od nekoliko MB, kojoj bi se po tvojoj ideji pristupalo sa telefona, pored toga sto krajnjem korisniku nije isplativo skidati vecu kolicinu podataka preko telefona (1MB ~ 50+ din)

Konkretno u slucaju tagtag.com :

Komandom Add Page dodajes stranicu nize hijerarhije, na koju mozes postaviti link.

Tekst ces uneti tako sto ces pri vrhu otvorenog java apleta kliknuti na Add Paragraph, pod Title upisi naziv stranice koji ce ti stajati u zaglavlju, a pod Text, logicno pises zeljeni tekst, koji mozes odmah i formatirati (velicina slova, bold, italic, centrirati itd)

Komandom Add Link dodajes link ka nekom spoljnom linku, unutrasnjem linku (tj stranici koja je "u dubini"), slici, polifonoj melodiji ili java aplikaciji.

Komandom Add Image dodajes sliku direktnu na stranicu na kojoj se nalazis, i ona ce biti vidljiva odmah pri ucitavanju iste.

Komandom Preview pri vrhu prikazace ti izgled stranice u TT Emulatoru, koji se otvara u ovom prozoru (inace stranicu mozes pogledati i u Opera Browseru)

U Page Settingsu je po defaultu namesten primarni encoding i minimalna velicina jedne stranice radi standardizacije i osiguranja kompatibilnosti (stariji telefoni mogu da ucitaju wap stranicu velicine do 10 kb pa i manje)

Napomena: slike (koju mogu biti wbmp - wireless bitmap ili gif,bmp,jpg), melodije, ili igrice, moraces prvo da uploadujes na server komandama na vrhu:
B&W image, Color picture, Ringtone a kasnije da kad postavljas link navedes prvo vrstu (slika, polifona melodija ili java aplikacija) a zatim i u krajnoj desnoj koloni zeljeni fajl.


Ukratko to bi bilo pojasnjenje ionako lakog postupka izrade wap stranice na tagtag.com

Ako budes imao problema ili pitanja, javi pa cemo resiti

Pozdrav
 
hvala na opsirnijem javicu sta sam uradio inace mislio sam da ubacim neke mp3 za mob nekoliko od 300-500kb zato mi je malo 1 Mb
 
E ako imas volje da mi jos kazes nesto_Otisao sam registrovao se dobio 1MB i sve je ok.Medjutim,Napravio sam sajt i odem dole na ''edit site'' i izbaci mi nesto,tj.ikonice kojima komandujem sa opisom pored.Ali kada kliknem na te ikonice dole otvori se prozor u sredini sa sa sledecom sadrzinom "You should click on the button bar above the editor",ali je problem sto ja nemam nikakav button bar.Pise da moze da bude problem zbog browsera,inace koristim operu,a probao sam i sa ie i sa avant-om.Sta moze da bude sta da probam????????????
 
Probaj sa FireFox :)
a proveri i da li imas Javu korektno instaliranu
poz
 
ok javicu hvala
 
a gde ja da proverim kako je i gde java instalirana?
 
E sada je ok,skinuo sam neki java plugin instalirao i sada radi sve ok.
Trinitrol hvala na pomoci.
 
e sad izvini i ja sam mislio da je gotovo ali samo jos jedna stvar.Zar nema sanse da se postave mp3 melodije jako sam se razocarao...A inace je super stvar za zezanje>slike i ostalo jos se kontam sa njim ali ako hoces baci pogled /jeremicdamir
 
tagtag.com/jeremicdamir
 
Jel si napokon uspeo da je napravis za ovih 10 godina? :d
 
Da li je realno :)
 
Ahahah prejako
 
Hhahahahah ja tek sad vidim ovo.. Sigurno sam listao da se podsetim adrese da vidim da li je još uvek u funkciji, pa sam verovatno nekako udario kao reply umesto u adress bar :D
 
Nazad
Vrh Dno