Šta je novo?

Jel neko konkurisao ove godine za Green Card Lottery ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

lolek

Čuven
Učlanjen(a)
26.10.2002
Poruke
249
Poena
620
Jel neko konkurisao ove godine za Green Card Lottery ? Cuo sam da moze i e mailom. Jel to istina.

Molim da izbegnete odgovore tipa Search, Google i Yahoo? Nemam dobru vezu sa moje centrale i veza mi stalno puca. Takodje bih izbegao posrednike gde treba da se uleti sa lovom.

Znaci samo konkretni odgovori
 
Nisam konkurisao ali znam gde može da se to obavi preko neta. Ako imaš nameru da konkurišeš uradi to što pre!

Informacije >>> OVDE

On-line prijava >>> OVDE
 
Stvorenje je napisao(la):
Nisam konkurisao ali znam gde može da se to obavi preko neta. Ako imaš nameru da konkurišeš uradi to što pre!

Informacije >>> OVDE

On-line prijava >>> OVDE
hvala na info
 
I da, nemojte da dajete nikome nikakvu lovu, sve je besplatno. Šaljem već pet godina.
 
misterx je napisao(la):
Molim i drugi put. :wave:

Imam nekog ortaka koji konkuše godinama ali nikako mu ne polazi za rukom da ga izvuču. :) Nisam zainteresovan za migraciju u USA ali ću možda da se uslikam pa da popunim formular čisto iz fazona, ako prođem onaj moj ortak ima da... :wall: :wall: :wall:

E da, JAKO je bitno da fotka bude baš kao što traže i da se popunjava fontovima bez š đ č ć ž!
 
Detaljno uputstvo kako teba da izgleda fotka obavezno pročitati >>> OVDE
 
ja sam konkurisao prosle godine i izvucen sam tj zena i ja:)
 
i ja vam se zahvaljujem. ako imate jos neke linkove o "green card lottery" samo ih bacite ovde. hvala jos jednom
 
19stefan87 je napisao(la):
i ja vam se zahvaljujem. ako imate jos neke linkove o "green card lottery" samo ih bacite ovde. hvala jos jednom
Molim. :wave:
To bi bilo sve što je potrebno a ko je prošao može detaljnije da opiše kako ide, koliko taje i pošto je cela ta procedura ok odlaska u USA preko ove lutrije. Samo da pojasnim, aplikacija je free ali ko prođe kasnije plaća lekarski pregled, taxe...

Broz je napisao(la):
ja sam konkurisao prosle godine i izvucen sam tj zena i ja
A zašto si onda još uvek u zemlji radnika i seljaka? <-- Joke

Ne ozbiljno, da li si zaista prošao?
 
Broz je napisao(la):
ja sam konkurisao prosle godine i izvucen sam tj zena i ja:)
Cekaj, pa nevazno je da li si izvucen ti ili zena ili oboje. Srecni dobitnik ima pravo da povede svoju zenu i decu (mozda i roditelje) sa sobom. BTW mislim da ova lutrija bas i nije samo cista tj puka sreca. Gleda se tu itekako ko si i sta si.
 
Stvorenje je napisao(la):
Ne ozbiljno, da li si zaista prošao?

Ma jok, lozim vas. Svasta. Pa naravno da je tacno.
Naravno da smo onoje izvuceni jer pri prijavljivanju se cekira da li si single ili si ozenjen/udat. Cena procesiranja za nas dvoje je cca. 1000USD
Napomena: veoma je vazno da broj pod kojim si izvucen bude ispod 25.000...
 
Minja je napisao(la):
Gleda se tu itekako ko si i sta si.
Pa ne znam, mozda moderatori brzze dobijaju :d
Ozbiljno, ne znam odakle oni nesto znaju o meni?! Mada znas ono "CIA snajka, CIA";)
 
da li neko ima neki promer ispravne fotografije sa detaljima iste o rezoluciji, velicini , itd....bilo bi dopbro da neko ko je to odradio dobro, napravi neki mini-tutorial i okaci ga negde....mislim da bi to Broz najbolje odradio.... :) :) :)
 
Imas sve na netu, do detalja + nece ti dozvoliti upload fotografije ako nije prema njihovim zahtevima. Dakle, nemoguce je pogresiti, samo pratis formular i no problemo...
 
Broz je napisao(la):
Imas sve na netu, do detalja + nece ti dozvoliti upload fotografije ako nije prema njihovim zahtevima. Dakle, nemoguce je pogresiti, samo pratis formular i no problemo...


Hoces reci da si samostalno konkurisao ili ti posrednik trazi 1000$ ?

Kada si konkurisao i koliko si cekao?

Jesi li slao postom ili ?
 
Toliko je prosto da ne moze biti prostije...
 
Ljudi, vasa pitanja su zaista neverovatna.

Ko nije u stanju da u roku od pet minuta, na osnovu dva gornja linka koje je "Stvorenje" okacilo pronadje sve potrebne informacije ukljucujuci i nacin kako da "smanji" odn. prilagodi sliku, taj je vrlo ogranicen, i nije ni za srbiju a pogotovo ne za ameriku.

Istakao bih ovaj primer:

da li neko ima neki promer ispravne fotografije sa detaljima iste o rezoluciji, velicini , itd....bilo bi dopbro da neko ko je to odradio dobro, napravi neki mini-tutorial i okaci ga negde....mislim da bi to Broz najbolje odradio....

Pa da li ti Legendo mislis da je ovde neko toliko zaludan da nekome pravi tutorial kako da u photoshopu uradi Image/size/crop i save as JPEG sa vrednoscu ~5 da bi dobio potrebnu velicinu !?!??!?!?!?!

Jesi li uopste procitao linkove koje je covek dao. Mrzi te verovatno, nego ajde, da ti neko sve servira gotovo, i jos skoro prozivas coveka da ti to uradi. Mislim strasno!!!!

E ajde da uvedemo IQ test koji svako ko zeli da pristupi Bench Forumu resi.
Ovako, ovo zaista nema vise smisla. 95% pitanja na ovom forumu je DEBILNO.
 
lolek je napisao(la):
Hoces reci da si samostalno konkurisao ili ti posrednik trazi 1000$ ?

Kada si konkurisao i koliko si cekao?

Jesi li slao postom ili ?
Cekaj, jel ti ja licim na nekog ko ce da da 100USD nekim dzabalebarosima:)
Sam, naravno. Tada sam bio na Floridi i konkurisao sam odande, to je bilo u novembru prosle godine a obavestenje da smo izvuceni sam dobio 16. juna.
Pratim na sajtu americke vlade do kog broja je stiglo i sad su stigli do 15k a mi smo 18k sto znaci da ocekujemo u aprilu da nas posalju na slikanje pluca, test na sidu....
Postom ne moze i da hoces. To su izbacili jer je bilo raznih komplikacija i sada moze samo preko neta da se prijavi.
Ljudi stvarno je prosto i ne treba vam cak ni PS, sve mozete da zavrsite sa acdsee-em...

poz
 
E vidiš, koga hoće, hoće. Znam ljude koji deset godina šalju pa ništa, a znam i ljude koji su nakon prvog pokušaja dobili zelenu kartu. Više stvar sudbine nego sreće.
I tako, ode nam Broz na truli zapad da uvodi komunizam... :d
 
morbius je napisao(la):
I tako, ode nam Broz na truli zapad da uvodi komunizam... :d
Dostojanstveno sa politikom mira i sveopšteg nacionalnog prosperiteta... :beat:
 
Jel treba kod popunjavanja imena i prrezimena da stavim nasa slova (eastern european encoding), hocu reci da li da stavim recimo Panic ili Panić ?
 
Ne mogu da verujem da si to pitao:). Pa ako si bar jednom u zivotu trazio vizu onda znas da se UVEK ali UVEK navodi onako kako pise u pasosu OSIM tamo gde ti pise da napises na tvom maternjem jeziku.
Dakle: Panic

R_T_F_M:)
 
lolek je napisao(la):
Jel treba kod popunjavanja imena i prrezimena da stavim nasa slova (eastern european encoding), hocu reci da li da stavim recimo Panic ili Panić ?


Da li su tebi svi na ignore listi.Pogledaj post #5. :whip:
 
Pa, i za ovakva pitanja ima resenja :D

Danas u tramvaju (xy) vidim reklamu 12 x 8 cm (~ otprilike) u fazonu: Imate 18-65 godina? Zelite da radite u inostranstvu? Treba vam zelena karta? bla bla... "Mi" popunjavamo i predajemo kompletnu aplikaciju umesto Vas, pravimo odgovarajucu digitalnu fotografiju i sve ostalo je "nasa" briga. "Agencija" kojoj sam vec naziv zaboravio (nesto je pisalo u fazonu agencija za posredovanje). Firma fiktivna naravno, broj mobilnih je samo ostavljen za kontakt da se javite za pomoc. :D
 
Poslednja izmena:
Misa063 je napisao(la):
Ljudi, vasa pitanja su zaista neverovatna.

Ko nije u stanju da u roku od pet minuta, na osnovu dva gornja linka koje je "Stvorenje" okacilo pronadje sve potrebne informacije ukljucujuci i nacin kako da "smanji" odn. prilagodi sliku, taj je vrlo ogranicen, i nije ni za srbiju a pogotovo ne za ameriku.

Istakao bih ovaj primer:



Pa da li ti Legendo mislis da je ovde neko toliko zaludan da nekome pravi tutorial kako da u photoshopu uradi Image/size/crop i save as JPEG sa vrednoscu ~5 da bi dobio potrebnu velicinu !?!??!?!?!?!

Jesi li uopste procitao linkove koje je covek dao. Mrzi te verovatno, nego ajde, da ti neko sve servira gotovo, i jos skoro prozivas coveka da ti to uradi. Mislim strasno!!!!

E ajde da uvedemo IQ test koji svako ko zeli da pristupi Bench Forumu resi.
Ovako, ovo zaista nema vise smisla. 95% pitanja na ovom forumu je DEBILNO.
A zašto neko od moderatora ne obrisa ovo pljuvanje po čoveku koji očigledno želi da učestvuje na toj lutriji ali ne zna kako! Pa nije on kriv zato što ne zna.
 
Dokle je otvoren konkurs za izvlacenje sledece godine?
 
Sale KG, borac za prava lenjih, nepismenih, i onih koji ne znaju engleski.
Smorio si inace sa svojim dosadnim temama o ugrozenom srpskom jeziku.

Oduvek sam mrzeo lenje i nepismene ljude kojima se bas ne da, da malko pogledaju levo ili desno, a "Stvorenje" je dalo linkove na kojima AMA BAS SVE PISE.

I sta, sada neki smarac ima prava i treba da gnjavi ljude da mu pisu manuale kako da popuni stupidni DV formular. Znaci, nase vreme ne vredi, mi imamo zivaca i vremena da mu pisemo uputstva, a njegovo vredi. Baja nece nista da cita, vec hoce sve na gotovo. Mada nije jedini. Ima ih jos koje mrzi da citaju.

Takvih znam koliko hoces danas i jezim se kad ih namirisem!

I sto se mene tice, svi koji su sa engleskim na "Vi", povratak na selo, u prirodu, u sljivike i livade, na njive, plugovi ih cekaju. Ima i lisce da se skuplja, ciste ulice i tako...
 
Tony je napisao(la):
Dokle je otvoren konkurs za izvlacenje sledece godine?
LINK

do sada je bilo do kraja novebra mada sam sad zvao zenu i ona kaze da misli da je to produzeno...proveri za pocetak na ovom linku sto sam okacio...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno