Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
Ne bi morala.

Ljudski sluh je 20-20.000Hz
CD je do 22.050Hz.
CD standard je pravljen da bude superiorniji od ljudskog sluha. S toga nema šta da se unapredi.
Jedino može da ima negativne efekte. High sampling rate je za produkciju, overhead za manipulaciju.
Nyquist–Shannon

Popriličan broj decenija je prošao, a opet se i dalje šire dezinformacije.
Ni pločama ne treba 192/24 jer su gore od CD-a. Jedini je problem zloupotreba CD-a i loudness war.
Umesto da se cilja kvalitet, ali uz malo sreće i to će da izumre.
 
Poslednja izmena:
Znaci po tome, hi-res plejeri su nepotrebni, tj nista kvalitetnije se nece dobiti fajlom vise rezolucije.

Zanima me jer moj plejer moze max pustiti 16/44, tako da ne mogu istestirati te vise rezolucije, a dosta ljudi tvrdi da ima razlike, pa da cujem misljenja iz prve ruke od onih koji imaju hi-res plejere...tj zanimalo me ima li poente uopste u buducnosti juriti plejere koji mogu pustati fajlove visoke rezolucije.
 
Pa na plejeru koji pusta fajlove visoke rezolucije, sa kvalitetnim slusalicama, bi morala da se oseti neka razlika.

Ima razlike, ali nije velika. Najvise se oseti kod visokih, tu nekako uvek cujes jos nesto, nesto sto nisi cuo kod regularnog CD-a, ali ne mozes uvek to nesto da izolujes. Tesko za objasniti, ali tako nekako.
Ako nista drugo, ako je player sposoban da pusta hi=res fajlove, onda ce ako nista drugo, biti daleko laksi po pitanju baterije, klasican flac ce pustati sa pola gasa ;)
 
PSY to teško objasniti je figment tvoje mašte. Ili drugi master, koji opet nema nikakve veze sa samim formatom.

To je kao da počneš da pričaš da vidiš ultraljubičasto i infracrveno.
 
Poslednja izmena:
Najlakse bih ti objasnio na primeru kontra cinele kad je sirom otvorena. Kao da na hires fajlovima ima malo vise mesa, vise treperi, osete se te vibracije. Ne mislim na volume, nego bas na neke detalje u samoj igri cinele, kao da je uhvacen veci broj tih vibracija.
 
Ja ti kažem placebo, ili drugi master. Treće ne postoji, činjenično stanje. Jedino imaš gomilu audiofila koju je teže ubediti nego crkvu u evoluciju.

Više puta sam stavljao, evo od tvoraca FLAC-a kako objašnjavaju beskorisnost istog.
https://youtu.be/cIQ9IXSUzuM
 
Poslednja izmena:
Evo samo kratko, jer sam bio na kraćem odmoru pa me sačekala gomila posla... Stigle ckr10, probane, sviđa mi se zvuk, još ih "usviravam" jer svi pišu da treba. Dobio sam ih u ath "kožnoj" futrolici sa rezervnim dodacima za uši u 5 veličina. Dosta su osetljive na to kako legnu u uho, dovoljno je malo jače ili slabije , odmah drugačiji zvuk. javljam dalje za par dana, stvarno imam veliku gužvu na poslu, a godinice čine svoje, odoh malo da bacim koji ZZzzzzzz...
 
Prvi utisci:

Titan 1es: sounds nice, but I think people should just pony up the greenbacks for the Titan 1. The plastic feels less comfortable in the ears than the metal, and it has a plastic resonance to the sound that makes it sound non-premium. For the price, it's certainly a nice-sounding earphone, and while it's less refined than the Titan 1 in both treble and bass, it has slightly better midrange presence. The problem for me is that I've heard how good $30 can get people these days in the LG Quadbeat series. If you don't have the budget for a $90 earphone in the Titan 1, you might as well save a few bucks and get a good $30 earphone, rather than a $50 earphone in the 1es --- or at least I think the 1es is going to be priced at around $50.

Titan 3: I am floored. While I definitely liked the Titan 1 and thought it was a great value product, despite being the creator of this thread, I never quite subscribed to the level of hype it got over the course of the last few months. The Titan 1 didn't quite have the vocal presentation that I preferred; I also found the treble of the Titan 1, while not exactly harsh, distracting. The build quality of the Titan 1 was also not perfect. The Titan 3 is everything I wanted improved about the Titan 1 and more. There is actual density and weight to vocals --- not diffuse like the Titan 1 --- but make no mistake, the Titan 3 is not a warm, wooly mid-centric earphone a la the Shure SE535. It is still a balanced earphone that happens to be more mid-focused than other DUNU earphones in its current lineup. In the grand landscape of IEMs, I would not call it a "vocal-oriented earphone", but certainly, vocals sound great with the Titan 3. There is a tiny, tiny bump in the 1-1.5 kHz locus, but a similarly even-keeled upper midrange. Lower treble contains some boost in the clarity region, but subjectively, it doesn't come off as harsh. Upper treble is not grating at all, and unlike the Titan 1, does not artificially place hi-hats overly forward. Bass can't be called analytical, as it doesn't have an etched attack, but it still exhibits great control and retrained, suitable impact levels. Layering and texture aren't as good as they are with the DN-2000J, but I can hardly complain; plus, this type of bass presentation fits in better with the overall sonic flavor that the Titan 3 is going for. Fit and finish are great --- it is slightly heavier than the Titan 1, but manages to feel more comfortable, perhaps because of the smoother polished facets, and the larger end piece. The chrome mirror finish is beautifully done and gives off the feel of a truly premium product. The "3" symbol looks a bit out of place and feels more at home as livery on Dale Earnhardt Jr's NASCAR, but it's better than the "D" that DUNU have been using. I have no idea how much the Titan 3 will end up costing, but at this moment I am prepared to give it an extremely high rating. It is not just a great earphone for the money, but almost certainly a great earphone, period.
 
Haha vrh :)

Nego jesi pozajmio X3 za test? Ne's ih valjda testirati na Lumiji 925?
 
Nisam tražio, nudio mi je ali zašto ja da pričam o svemirskim utiscima kada većina sluša na telefonu.
Testiraću na lumiji i na xonar dx+lamaš ka prva postava i xonar dx+cmoy kao druga postava.
Ali ću prvo sačekati da vlasnik napiše svoje utiske ako hoće i kad dodje do vremena jer je vidim baš u obavezama.
 
^ Vecina slusa na telefonu ali L925 nije bas najbolja u smislu kvaliteta zvuka, treba to probati na nekom novijem smartfonu ali dobro..

To kazem jer me zanima sve vezano za te AT tj ako su original morale bi da zvuca bar za klasu bolje od tih JVC (koje su same po sebi odlicne) a nisam siguran da ces na L925 uopste moci da cujes razliku.

Ali je dobro to sto ces probati na DX + 2 razlicita pojacala, tu ces itekako primetiti razlike izmedju slusalica :)
 
Stigle Piston 3, sjajne su. Malo me iznenadilo što sam morala da platim 530 din PDV-a al ništa strašno. Jedino mi se ne sviđaju gumice jer imaju suvu mat površinu pa mi ispadaju sluške iz ušiju, al sam stavila gumice od starih AKG i sad je sve kako treba. Mikrofon lepo radi na Blackberry Z10. Sve 5 :)
 
^ Vecina slusa na telefonu ali L925 nije bas najbolja u smislu kvaliteta zvuka, treba to probati na nekom novijem smartfonu ali dobro.

Izvinjavam se zbog manjeg off-topica. Hsv, pošto očigledno imaš iskustva sa različitim sorsovima, šta bi rekao za xperiu z2? Da li si imao prilike da uporediš sa z3? Ako nisam omanuo, ti imaš z2.
 
@ roadracer

Sa Z2 kao plejerom sam veoma, veoma zadovoljan (za in ear), guraju lepo i 32-omske over ear slusalice ali izlaz nema snage za bilo koje zahtevnije sluske, npr htc M8 zvuci glasnije sto je po mom misljenju za in ear nepotrebno jer vec Z2 jacina moze da osteti sluh. M8 ima tu prednost za zahtevnije ''vece'' sluske pa ko ih koristi na telefonu treba to da zna. Mislim zvucace i sa Z2 dovoljno glasno ali samo za ''sobne'' uslove.

Sto se kvaliteta tice.. iskreno meni je Z2 za nijansu ispred M8, jednostavno zvuci otvorenije mada oba telefona zvuce onako kako i treba - detaljno, dinamicno, bas je izuzetno kvalitetan..ma zvuk za uzivanje u vecini zanrova, bez problema menjaju plejere do 100e npr :) M8 moze da ide i pola koraka dalje zbog tog jaceg izlaza.
Imam neki sony walkman koji je 2008. kostao 50-60e, Z2 zvuci primetno bolje (doduse taj stari plejer podrzava samo do 320kbps mp3 ali svejedno).

Z3 sam probao na kratko, razmisljao da li da kupim taj fon ali mi je vise odgovarao Z2 pa sam odustao, ne mogu nista posebno da kazem o zvuku ali ima tema na head fi i vecina komentara je veoma pozitivna, kazu da Z3 zvuci cak malo bolje od Z2 ali ostaje problem sa jacinom izlaza - za in ear optimalna jacina, bez mane, za 50 omske i zahtevnije slusalice fali tu snage.

Naravno sve to moze da se resi sa malim fiio pojacalom kao E6 , na snizenjima je 30-ak $ i mislim da se isplati.

E sad potencijalna mana jacine Z2 izlaza - sa 90% muzike nisam imao nikakav problem sto se jacine zvuka tice ali kada sam prebacio neke stare hip hop/90's albume koji su prilicno tihi (takva je produkcija) e to vec ne zvuci dovoljno glasno u prevozu, na bucnoj ulici i sl. Pomaze koriscenje plejera sa preamp opcijom. Inace sve ostalo sto sam slusao na max. jacini uz 32-omske AT CKX9 zvuci tako da je vec na granici da ugrozi sluh posle duzeg slusanja..

Sto se mene tice za Z2 zvuk dajem 9/10 (za standarde smartfona i uz koriscenje in ear/manje zahtevnih over ear slusalica).

Ako mozes ipak probaj negde kako sve to zvuci, samo tako mozes da znas da li ce ti odgovarati.. imas i ovde neke utiske o zvuku Z2 - http://www.whathifi.com/sony/xperia-z2/review

If you’re impressed by the Sony’s picture, just wait until you hear its sound. Alongside the iPhone, this excels as an on-the-go music playback device.

As with past Xperia smartphones, the Z2 makes Android rivals sound pedestrian with its punchy, engaging sound. Strong dynamics, solid bass, plenty of detail – the Z2 has it all.

Ono o cemu sam i pisao :)
 
Poslednja izmena:
Prepustiću Kefalu da napiše utiske o ATH CKR10, jer ipak to bolje radi od mene. Ja mogu samo da kažem da ko reskira dobija :), slušalice su klasa za sebe. nema potrebe bilo šta drugo da napišem.
 
Nazad
Vrh Dno