Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
To je tesko reci jer ima dosta modela do 3,5k din.. kapiram da tu ima svega, od loseg opsteg kvaliteta pa do odlicnih slusalica.

Ove kostaju 30e kod nas, uzmi pretrazi malo po netu ali uglavnom ih dosta hvale http://eu.audio-technica.com/en/products/product.asp?catID=5&subID=38&prodID=4466

http://www.head-fi.org/t/685328/audio-technica-announces-sonicfuel-earbud-canalphone-hybrids-ath-chx5-and-chx7

Isto tako hvale i ove http://www.sony.co.uk/electronics/in-ear-headphones/xba-c10
http://www.head-fi.org/t/646872/xba-c10-sonys-colorful-low-priced-ba

U prvom linku stoji da kostaju skoro 50£ ali je cena kod nas u win winu oko 30e. Kazu da nemaju jak bas pa ako ti je to prioritet zaboravi na ove slusalice.

Imas jos ove Senn. ali mislim da su skoro 4k din i ne bi me cudilo da one AT iznad zvuce bolje.. http://www.head-fi.org/products/sennheiser-cx-175

Ima tu jos philips, pioneer.. ali slabo ima informacija kakve su.
 
Poslednja izmena:
Najgore od svega je to sto ne mozes da ih probas ili ako moze negde to je onda u BG. A slusalice mogu da budu dobre, kvalitetne bez obzira na karakteristike zvuka, sve zavisi kakav ko zvuk ocekuje. Od tih koje sam naveo one AT mi nekako najvise obecavaju mada ni sony/senn sigurno nisu lose ali za sony kazu da nemaju jak bas sto je cudno, obicno slusalice te cene kao najveci adut imaju izrazene basove jer to najvise zanima kupce te cenovne klase.

Uzmi procitaj malo po netu, mislim da su one AT definitivno najbolje.
 
U jednoj radnji na L u Nisu vec mesecima treba da dobiju ove http://www.head-fi.org/t/493052/superlux-hd381-series-mini-review-comparisons

Navodno ocekuju obicnu i f verziju. To su super slusalice za 30e, ne znam da li su dugotrajne (mada jedan lik sa foruma mi rece da ih ima vec skoro 2 godine i rade dobro) ali nazovi i proveri
lyra music
Osnovna 381 verzija ima dosta jak bas i generalno veoma kvalitetan zvuk, o ostalim verzijama sve pise na tom linku, F je najbolja opcija.
 
Poslednja izmena:
Da li je neko imao priliku da proba ATH-CKP200?
http://eu.audio-technica.com/en/products/product.asp?catID=5&subID=38&prodID=4348

Tražim neke slušalice za bržu šetnju/trčanje, ništa preagresivno, ali ipak takve da ne ispadaju iz ušiju, što mi je redovan problem. Što se zvuka tiče, slušam isključivo rock/metal i volim da zvuk bude neutralan, ali ipak sa definisanim basom i jasnim visokim.

Rezervne opcije su mi takođe AT, i to modeli ATH-CKX5, ili CKX9 (s tim što nisam siguran da ovih ima kod nas), ili ATH-CKP500. Gledao sam i JBL J22, ali im ocene i nisu baš sjajne.

Gratis pitanje - da li je neko probao Xiaomi paperback u crnoj boji? One zlatne su mi baš gadne, iako mi dizajn nije bitan. Zanima me da li je razlika baš velika zbog membrane od drugog materijala. Nigde ne mogu da pronađem koliki je prečnik drajvera kod xiaomi slušalica.
 
Imas te AT kod nas
http://www.head-fi.org/t/680616/audio-technica-ckx-information-reviews-thread

I few days ago got ckx5. Payed for them $45 ang got form cooljapannow.jp
Sound quality is superb. They sound like ckn70. Exellent detail, clarity, mids. Highs are bit harsh(like ckn70, ckm500), but you can adapt for that. bass is boosted, like ckn70, but not as much as any cks series iem. Overall sq is as good as tf10, ckm500, cks77. CKS1000 is only fraction better. They to my ears is bit better than westone 2 and MMDT. They easily sound superior to vsonic vc02, mh1c.

As for ergonomics and comfort.
They are super comfy and stay exellent on your ear while running. cable as usual is microfonic, but at least it have chin slider. Build is realy good.

Summary- there is no need for ckx7 or ckx9, because sq wouldnt better in those iems. Only more bass, but ckx5 have plenty of it.

Znaci za 45e mozes da nadjes slusalice koje ti odgovaraju.
 
Hvala. Da, video sam komentare na head-fi. Zanimljivo mi je merenje na goldenears po kom ispada da su CKX5 vrlo slične, pa čak u nekim segmentima i bolje od CKX9. Odlučiću verovatno između CKX5 i CKP200. Na žalost, za ove druge nema puno komentara niti testova, a teško da ću imati priliku da ih uporedno probam.
 
Jedno kratko pitanje, posto jos nisam stigao da procitam celu temu: Koliko dugo vama traju bubice?

Meni obicno oko 6 meseci, mada su mi ove prethodne Hama (krsh) koje sam platio oko 800 dinara trajale najduze do sada - 1 godinu. Napominjem da se trudim da ih cuvam i stalno ih drzim u posebnom pretincu. Planirao sam da dam do 2000 dinara za nove, ali ako im je vek trajanja tako kratak, mozda malo da snizim budzet.
 
Ha Head-fi sam pročitao da cena nema nikakve veze sa trajnošću.
 
Ha Head-fi sam pročitao da cena nema nikakve veze sa trajnošću.

Mozda nema veze kod iole skupljih, kvalitetnijih slusalica ali to djubre za par stotina do 1000 dinara sigurno crkava samo je pitanje da li posle 12h, 12 dana ili ce nekako pregura 6 meseci (uverih se odavno u to).

@ Impreza, ako mozes dobaci nekako bar do 2500-3000 din i dobices i bolji kvalitet u smislu materijala, trajnosti a i bolji zvuk. Aj i za oko 2k mogu da se nadju neke pioneer, sony i slicne mada ni njima nije strano da crknu posle 12 meseci ali tu je garancija koja je 24m.
 
Ima ih neko sa foruma, samo ne mogu da se setim ko. Ili je mozda neka skuplja J verzija u pitanju..

Mislim da ima boljih za te pare, imas na poslednjim stranama neke linkove koje sam postavljao, recimo one AT koje kostaju 30-45e.
 
Bogami, iz dugogodisnjeg iskustva utice cena na kvalitet istrajnosti. Sve sluske ispod 1500din mi nisu potrajale ni pola god. Posto bila bez para a hitno mi trebela bubice, uzoh skoro neke pioneer za 1000din trajale mesec i po dana, dobila druge i one oko 2meseca te trazila pare nazad.
Ove od 2000din pa nadalje traje god i po sigurno.
I dalje mi nije jasno kako ne mogu da naprave neki bolji sistem da ne puca kabal kod dzeka, ili jednostavno nece.
 
@hsv.stoned

Aha, onda da ih zaobidjem? Nasao sam ih preko oglasa za nekih 2600din pa sam mislio da su ok. Inace i onako jurim neke bubice tu maks do 30€. Gledao sam i te sto si okacio AT, nisu lose. Razmisljao sam mozda i o Sennheiser bubicama, ali su mi preskupe.
 
Nisam rekao da ih zaobidjes nego da se uglavnom ne pominju po head fi kao neka najbolja kupovina u okviru te cene.. a za 2600 din sigurno nisu lose, uzmi procitaj testove i utiske po netu pa proceni da li je to zvuk koji hoces.
 
Aha, ok. Vidim po testovima da ljudi nisu bas nesto specijalno odusevljeni. Mada meni se svideo dizajn. Kod onih AT mi se ne svidja bas nesto dizajn.

A model Sony XBAC10 sto je predlozio @shibbypower1? Da li je mozda imao neko kontakta sa njima i kako su se one pokazale? Vidim da mogu da se nadju kod nas za 3600.

Gledam sad neke bubice za iPod, pa kad primim platu castio bih se, ako ne potrosim prethodno pare u neke gluposti. :)
 
Videcu onda te AT da skoknem jedan dan do rolandplanet-a pa da ih pogledam uzivo i ako mogu se cuju. Mada mi se kod njih samo dizajn ne svidja. Vise volim kada su skroz in ear, a ne kao ove hybrid. :D

Inace jurim neke in ear bubice koje imaju dobar, pun bas. Ne volim ono kada je prenaglasen, ali takodje ne volim kada se skoro jedva cuje.

Hvala ti na predlogu. Ako imas jos neki, javi. :)
 
Poslednja izmena:
Evo da javim da su mi stigle http://www.aliexpress.com/store/pro...usic-enthusiast-phone/1380688_1987107500.html I nisam zadovoljan zvukom, dobio sam drugacije nastavke nego sa slike. Vidim sad na head fi forumu da je jos par ljudi koji su skoro narucili dobilo te drugacije i takodje nisu zadovoljni zvukom. Mislim nisu nesto mnogo ni placene ali ocekivao sam vise jer su ih nahvalili ljudi dosta, kvalitet izrade mi je ok.
 
I meni danas stigle srebrne xiaomi i moram reci da sam odusevljena. Videla ovde u temi da ih hvalite i narucila na bum bez nekog daljeg istrazivanje tako sam malo bila skepticna sto se tice kvaliteta (zvuka prvenstveno) i ocekivala nista spec za 22e.
Kinezi su genijalni, slusalice su za svaku pohvalu, pocev od samog pakovanja pa do kvaliteta zvuka, nisam strucnjak al za ove pare stvarno odlicne, samo da potraju bar god dana :D
A pojavile se opet braon na buygou, sad jos jeftinije 17.55e tako ako vam trebaju bubice a necete dajete neke vece pare narucite :).
 
Da li može neko da mi kaže ko je naručio xiaomi piston 2 preko ibuygou koliko im treba da stignu?

Jos ih cekam, kinez smrad otvorio ja dispute protiv njega, on kao "cekaj nedelju dana", cekam ja jos nedelju dana, kazem escalate sutra ako ne das pare, on iskopa neki tracking number preko NL poste iako sam rekao preko obicne da ide, sad pise da je na carini.

Sto se tice slusalica one Panasonic HJE120 ili kako se vec zovu su apsolutni pobednici u domenu durabilnosti. Bele slusalice, kupio pre 2 godine, prolazile kroz masinu, bile pod cesmom, namerno ih pozajmljujem i dajem svima zivima koje poznajem da koriste, cak i ljudima koji ne cuvaju bas najbolje ni svoje, a kamoli tudje, i do dana danasnjeg rade kao sat. 13$ sa shippingom i trackingom sa ebay-a, ne cuju se nesto fenomenalno ali bolje od bilo kojih Hama/Canyon-a koji kod nas idu za po 1000-1500din, ako se nekom ceka 2 nedelje da plati 13$ za fenomenalne slusalice, ovo je stvarno preporuka od mene.

Sad sam ih dao drugaru dok njemu stizu iste takve zelene za par dana, da ih koristi i arci nenormalno (crkle mu one Quad Beats ili kako se vec zovu uz LG G2 sto dolaze u roku od 2 nedelje, zgazio onaj tangle-free kabl ili sta vec, pa se slabo cuju mnogo), i sigurno i kada mi ih vrati jos toliko ce izdrzati.

Ako nekome treba nesto sto ce da traje, malo kosta, a sasvim solidan zvuk u odnosu na bilo sta sto se po WinWin prodavnicama, Gigatronima, tehno______ centrima prodaje za hiljadu i nesto kinti, to je moja preporuka a i svacija, nisu za dzabe #1 Best Selling na Amazon-u u toj kategoriji, takve slusalice se jednom radjaju tj. dizajniraju.

A verujte mi da sam prosao kroz gomilu, sto headsetova od firmi Logitech, Sony, pa noname brendovi, bluetooth slusalice itd, bubice svakojake (nijedne uz telefon bilo koji sto su stigle nisu bile zive preko 2 meseca), ali ove su sampion.
 
Nazad
Vrh Dno